Protyka (23.02.18)

Freitag, 23. Februar 2018 geschrieben von:

Pjatk 23.2. 18:30 4. (rjadne) posedźenje Zwjazkoweho předsydstwa Domowiny w internaće Delnjoserbskeho gymnazija w Choćebuzu

  20:00 Zapust w Radowizy

Sobotu 24.2. 10:00 27. serbske jutrowne wiki w Budyskim Serbskim domje (tohorunja 25.2. wot 10 hodź.)

  16:00 Dźěćace kino w Chróšćanskej putniskej hospodźe

  19:45 Diapřednošk Pětra Raba „Po puću w Brazilskej“ w Chróšćanskej putniskej hospodźe

Njedźelu 25.2. 10:00 218. politiske rańše piwko w Kamjenskim měšćanskim dźiwadle

  15:00 Zjawne wodźenje po Krabatowej wustajeńcy w Budyskim Serbskim muzeju

  15:00 Poslednje zjawne wodźenje po wosebitej wustajeńcy „Žida, somot a ćeńki cworn – Hornjołužiska drasta 19. lětstotka“ w Muzeju Budyšin

  16:00 Poswjećenje zwona na Konječanskej kapałce

  16:00 Prapremjera inscenacije za dźěći „ABC“ w Budyskim Dźiwadle na hrodźe

  17:00 Předstajenje inscenacije „Paradiz w dobrej stwě“ na hłownym jewišću NSLDź w Budyšinje

Póndźelu 26.2. 13:30 Darjenje kreje na Kulowskim Starym dwórnišću

  19:30 Póstny seminar w Smochčanskim Domje biskopa Bena

Wutoru 27.2. 10:00 Předstajenje inscenacije NSLDź za dźěći „ABC“ w Budyskim Dźiwadle na hrodźe

Protyka (16.02.18)

Freitag, 16. Februar 2018 geschrieben von:

Pjatk 16.2. 19:00 „Zymske hwězdy nad Budyšinom“ – zetkanje w Budyskej hwězdarni

Sobotu 17. do 19.2.  185. młodźinski zapust w Hochozy

  10:00 Dźěłarnička z Reginu Herrmann k zhotowjenju ručnych klankow w Budyskim Serbskim muzeju

  12:00 Zapust w Drjejcach

  12:30 Zapust w Popojcach

  13:00 Zapust w Njabožkojcach

  14:00 Zapust w Nowej Niwje

  16:00 Dźěćace kino w Chróšćanskej putniskej hospodźe

  19:30 Premjera inscenacije „Paradiz w dobrej stwě“ na hłownym jewišću NSLDź w Budyšinje

  19:45 Diapřednošk „Putnikować po Španiskej“ w Chróšćanskej putniskej hospodźe

Njedźelu 18.2. 10:00 Wiki „Swjećić w regionje“ na žurli Wojerowskeje lutowarnje

  10:00 Serbsko-němske kemše we Wjerbnje

  10:30 Wodźenje k ličenskej technice we Wojerowskim Zusowym muzeju

  11:00 Njedźela za cyłu swójbu w Kamjenskim Muzeju zapadneje Łužicy

  12:00 Zapust w Škodowje

  13:00 Zapust w Žylowje a Hochozy

  14:00 Zapust w Gołbinje

  14:00 9. symjenjowa burswa w Chrjebi-Nowej Wsy

  16:00 Předstajenje komedije „Kurowa klinika ‚Wjesoła mysl‘“ lajskeje dźiwadłoweje skupiny Šunow­Konjecy pola Bizoldec w Haslowje

  18:00 Pasionski nyšpor w Budyskej Marje-Marćinej cyrkwi – na pišćelach hraje Fabian Kiupel

Protyka (09.02.18)

Freitag, 09. Februar 2018 geschrieben von:

Pjatk 9.2. 20:00 Žonjace póstnicy Serbskopazličanskeho karnewaloweho kluba w Njebjelčanskej „Bjesadźe“

Sobotu 10.2. 14:00 Žonjacy karnewal z póstniskim ćahom po Kulowje

  14:00 Dźěćace póstnicy Serbskopazličanskeho karnewaloweho towarstwa w Njebjelčanskej „Bjesadźe“

  14:00 Jutrowne jejka debić wuknyć w Njebjelčanskim gmejnskim centrumje

  16:00 Wječorny ptači kwas SLA na žurli SLA (tohorunja 19.30 hodź. z rejemi)

  16:00 Dźěćace kino w Chróšćanskej putniskej oazy

  16:00 Koncert Noweje Łužiskeje filharmonije „Kaž dźiwi“ w Kamjenskim měšćanskim dźiwadle

  19:30 2. kapičkowy wječor Serbskopazličanskeho karnewaloweho towarstwa w Njebjelčanskej „Bjesadźe“ 

  19:45 55 lět Róžeńčanski kružk pisacych – literarno-hudźbny wječor w Chróšćanskej putniskej oazy

  20:00 Póstnička Sorabije Lipsk w tamnišej Centrifuze

Njedźelu 11.2. 10:00 Zymske pućowanje z Čornym młynkom wokoło Čornochołmčanskeho Krabatoweho młyna

  13:00 Zapust w Turjeju, Běłej Górje a Tšupcu

  14:00 Wulki póstniski ćah po Šěrachowje

  16:00 Wječorny ptači kwas SLA na žurli Budyskeho SLA (tohorunja 19.30 hodź.)

  16:00 Koncert Noweje Łužiskeje filharmonije „Kaž dźiwi“ w Kamjenskim měšćanskim dźiwadle

Protyka (02.02.18)

Freitag, 02. Februar 2018 geschrieben von:

Pjatk 2.2. 19:00 Wotewrjenje wustajeńcy „Krabat 2.0“ a přednošk w Stróžanskim Domje tysac hatow

  19:30 Wječorny ptači kwas SLA w Kulowskej wjace­zaměrowej hali

  19:45 Diawobrazowy přednošk Winfrieda Fimmersa w Chróšćanskej putniskej oazy wo hornjopfalcskim putniskim puću

  20:15 Póstnička SGB „Raj fantazije“ w Šunowskej Fabrikskej hospodźe

Sobotu 3. a 4.2.  Jězba serbskich młodostnych do Dachauwa

  9:00 Dźeń wotewrjenych duri we Wojerowskim powołanskošulskim centrumje „Konrad Zuse“

  9:00 Dźeń wotewrjenych duri na Sakskej šuli kamjenjećesarjow w Zemicach-Tumicach

  10:00 Wosebite kemše składnostnje 75. posmjertnin zbóžneho kapłana Alojsa Andrickeho w Ra­dwor­skej cyrkwi

  10:00 „Wiki móžnosćow“ we Wojerowskej Łužiskej hali

  10:30 Zapust w Janšojcach

  15:00 Koncert mytowanych regionalneho wubědźowanja „Młodźina hudźi“ we Wojerowskim Lessingowym gymnaziju

  16:00 Wječorny ptači kwas SLA w Chróšćanskej „Jednoće“ (tohorunja 19.30 hodź.)

  18:00 Kino w muzeju – předstajenje filma „Krabat“ z lěta­ 2008 w Budyskim Serbskim muzeju

  19:00 Kostimowy swjedźeń na Kulowskim Starym dwórnišću

  19:30 Maskowy bal w Kulowskej wjacezaměrowej hali

Protyka (26.01.18)

Freitag, 26. Januar 2018 geschrieben von:

Pjatk 26. do 28.1.  Pisanska dźěłarnička „Žiwjenske slědy“ w Smochčanskim Domje biskopa Bena

Sobotu 27. a 28.1.  Wubědźowanje „Młodźina hudźi“ we Wojerecach

  9:00 Nawi přichoda w Budyskej statnej studijnej akademiji

  14:30 Hłowna zhromadźizna Wojerowskeho wuměłstwoweho towarstwa na hrodźe

  16:00 Dźěćace kino w Chróšćanskej putniskej oazy

  19:30 Wječorny ptači kwas SLA w Radworskej „Slaviji“ – po programje reje z kapału SerBeat

  19:30 2. kapičkowy wječork w Kulowskej wjacezamě­rowej hali

  19:30 Póstnička za dorosćenych Chróšćanskeje wosady w Lejnjanskim Kubicec hosćencu

  19:45 Spěwny wječork z Přezpólnymi w Chróšćanskej putniskej hospodźe

  20:00 Spěwny wječork na Smolic statoku w Hórkach

Njedźelu 28.1. 10:00 Karnewalistisko-politiske rańše piwko w Kamjenskim hotelu „Město Drježdźany“

  10:00 Politiske rańše piwko z Corneliju Falken (Lěwica) w Kamjenskim měšćanskim dźiwadle

  15:00 Ptači kwas Malešanskeje pěstowarnje „K wódnemu mužej“ w hosćencu „Wódny muž“

  16:00 Wječorny ptači kwas SLA w Slepjanskim Serbskim kulturnym centrumje

Protyka (19.01.18)

Freitag, 19. Januar 2018 geschrieben von:

Pjatk 19.1. 19:00 Dźeń wotewrjenych duri na Wojerowskim Lessingowym gymnaziju

  19:30 Delnjołužiska premjera wječorneho ptačeho kwasa SLA na komornym jewišću Choćebuskeho Statneho dźiwadła

Sobotu 20.1. 10:00 Dźeń wotewrjenych duri w Kulowskej Wyšej šuli „Korla Awgust Kocor“

  16:00 Dartowy turněr we Wotrowje

  18:00 Kulinariske pućowanje po łužiskim swěće bajow, w Čornochołmčanskim Krabatowym młynje

  18:00 Wječorny ptači kwas SLA w Hochožanskim hosćen­cu „K złotemu zmijej“

  19:30 1. kapičkowy wječork w Kulowskej wjacezamě­rowej hali

  19:45 „Skónčnje doma!“ – putniski kabaret w Chróšćanskej putniskej hospodźe

  21:30 Lit The House With Serbska murja 2.0 – koncert ze skupinu Sorbian Art Trio a reje w Budyskim Kamjentnym domje

Njedźelu 21.1. 14:00 Wodźenje po elementariju Kamjenskeho Muzeja zapadneje Łužicy

  15:30 Ptači kwas Němčanskeje pěstowarnje „Pumpot“ w twarjenju La Galeria

  15:30 Ptačokwasne zarjadowanje towarstwa Stup dale w Drježdźanach

Póndźelu 22.1. 8:30 Hornjoserbsko-němski dźěćacy ptači kwas SLA na žurli SLA (tohorunja 10.30 hodź.)

Wutoru 23.1. 8:30 Hornjoserbsko-němski dźěćacy ptači kwas SLA na žurli SLA  (tohorunja 10.30 hodź.)

Protyka (12.01.18)

Freitag, 12. Januar 2018 geschrieben von:

Pjatk 12. do 14.1.  Přehladka modelowych železnicow w Lubijskej wikowej hali

  19:45 „Lěto pčołarja“ – Konječan Jan Šołta přednošuje w Chróšćanskej putniskej hospodźe

Sobotu 13.1. 10:00 Tradicionalne swinjorězanje pod hesłom „Kak to jo­ bylo“ na Rownjanskim Njepilic statoku

  14:00 Dźeń wotewrjenych duri we Wóslinčanskej šuli

  15:00 Přednošk „Wohrožena mnohostronskosć – naše dźiwje pčołki a jich škit“ w Muzeju Budyšin

  16:00 Dźěćace kino w Chróšćanskej putniskej hospodźe

  17:00 Nowolětny koncert z chórom Pisany swět w Budyskim Gersdorffskim palaisu

  20:00 Jolka-swjedźeń w Nuknicy

Njedźelu 14.1. 10:00 Kwasne wiki „Haj, ja chcu“ w Choćebuzu

  10:00 Pućowanje z Čornym młynkom po Čornym Chołmcu

  16:00 Předstajenje komedije „Kurowa klinika ,Wjesoła mysl‘“ lajskeje dźiwadłoweje skupiny Šunow-Konje­cy w Radworskim hosćencu „Meja“

  16:00 Wosebity koncert k nowemu lětu na Wojerowskim hrodźe

  16:00 Nowolětny koncert z Nowej Łužiskej filharmoniju na žurli Kamjenskeho hotela „Město Drježdźany“

  17:00 Koncert chóra Slavica z chórom Lipa w Drjež­dźan­skej cyrkwi Třoch kralow

Póndźelu 15.1. 19:00 Dny Messiaen w Zhorjelskim Europskim centrumje dopomnjeća, kultury a kubłanja

Protyka (05.01.18)

Freitag, 05. Januar 2018 geschrieben von:

Pjatk 5.1. 19:30 Wosebity koncert k nowemu lětu w Choćebuskim Serbskim domje

Sobotu 6.1. 10:00 Dźeń wotewrjenych duri na Wojerowskim ewangel­skim gymnaziju Johanneum

  15:30 Halowy koparski turněr Towarstwa Cyrila a Me­toda w Chróšćanskej „Jednoće“

  16:00 Dźěćace kino w Chróšćanskej putniskej hospodźe

  16:00 Zakónčacy koncert z dźěłarničku w Choćebuskim konserwatoriju

  19:00 Lětny swjedźeń Kulowskeho Bratrowstwa w Sulše­čanskim kulturnym domje

  19:30 Wosebity koncert k nowemu lětu w Budyskim Serbskim muzeju

  19:30 Předstajenje inscenacije „Muzej Němcow“ w Budyskim Dźiwadle na hrodźe

  19:45 Čitanje z awtorku Aniku Mehner w Chróšćanskej putniskej hospodźe

Njedźelu 7.1. 10:00 4. zymske zetkanje starych traktorow na Horje w Bóščanskej gmejnje

  10:30 Nowolětny běh we Wojerowskim sportowym forumje

  13:00 Hwězdny pochod přećiwo brunicowym jamam z Kerkojc do Dubojc (Taubendorf)

  14:00 Hodowny koncert Chróšćanskeho cyrkwinskeho chóra w tamnišej farskej cyrkwi

  16:00 Předstajenje komedije „Kurowa klinika ‚Wjesoła mysl‘“ lajskeje dźiwadłoweje skupiny Šunow­Konje­cy w Njebjelčanskej „Bjesadźe“

Protyka (29.12.17)

Freitag, 29. Dezember 2017 geschrieben von:

Pjatk 29.12. 19:00 Hodowny koncert chóra Meja na žurli Radworskeho hosćenca „Meja“

Sobotu 30.12. 16:00 Hodowny oratorij ze solistami a rozšěrjenym Žita­wskim Collegiumom musicumom w Lubijskej Mikławšskej cyrkwi

  21:00 Koncert kapały Sorbian Art Trio „Trio a kumple“ w Radworskej „Meji“

Njedźelu 31.12. 9:00 51. Budyski silwesterski běh na Młynkec łuce

  15:30 Silwesterski koncert z chórom, baletom, orchestrom SLA na žurli ansambla w Budyšinje (tohorunja 19.30 hodź.)

  17:00 Silwesterski koncert z Wojerowskim sinfoniskim orchestrom we Łužiskej hali

  19:00 Hudźbny nyšpor w Baćońskej cyrkwi

  20:00 Silwesterski swjedźeń w Radworskej „Meji“

Póndźelu 1.1.2018  Nowolětne jězby z Mužakowskej lěsnej parnej želez­nicu

  11:00 Nowolětne wodźenje po Hórnikečanskej Energijowej fabrice (tohorunja 14 hodź.)

  17:00 Nowolětny koncert z Nowej Łužiskej filharmoniju we Wojerowskej Łužiskej hali

  17:00 Nowolětny koncert w Budyskej Marje-Marćinej cyrkwi

Srjedu 3.1. 19:00 Informaciske zarjadowanje za přichodnych staršich w Kamjenskej chorowni maltezow

  19:30 Nowolětny koncert Noweje Łužiskeje filharmonije w Budyskim NSLDź

Protyka (22.12.17)

Freitag, 22. Dezember 2017 geschrieben von:

Pjatk 22.12. 19:00 Nócny volleyball młodźinskeho towarstwa Pawk

Sobotu 23.12. 14:00 Hodowna bajka „Kral Drosselbart“ we Wojerowskej Łužiskej hali (tohorunja 16 hodź.)

  14:30 Hodowny film „Die Schöne und das Biest“ w Kamjenskim měšćanskim dźiwadle

  17:00 Tradicionalne spěwanje pod pyramidu w Brězni, mjez druhim z chórom Delany

Njedźelu 24.12.  patoržica

  15:30 Dźěći předstaja hodownu stawiznu w Róžeńčanskej swjatnicy

  18:00 Hosiana-spěwanje na Kamjenskim torhošću

Póndźelu 25.12.  1. hodowny swjaty dźeń

  10:00 Delnjoserbska hodowna namša w Choćebuskej Serbskej cyrkwi

Wutoru 26.12.  2. hodowny swjaty dźeń

  9:30 Serbski ludowy ansambl předstaji „Hodowny oratorij“ Camillea Saint-Säensa w Budyskej Marje-Marćinej cyrkwi

  10:00 Wotběhanje hodowneje husycy w Němskich Pazlicach

  11:00 Hodowne blido w Radworskej „Meji“

Srjedu 27. do 31.12.  Mjezynarodny hodowny tydźeń za singlow w Smochčanskim Domje biskopa Bena

  10:00 „Zaso tu“ – bursa za nawrótnikow w Budyskim krajnoradnym zarjedźe a w Choćebuskej radnicy

  16:00 Rejwana bajka SLA za dźěći „Hodowne potajnstwo“ na žurli SLA w Budyšinje

  16:00 Blidotenis dźěći na Konječanskej žurli (19 hodź. za dorosćenych)

Anzeige