Rozhłós (24.05.19)

Freitag, 24. Mai 2019 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 „Nět meja nazeleni“ – hudźbne wusyłanje

12:00 Nabožne wusyłanje

 (farar Daniel Dzikiewicz)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mj. dr. z rozprawu z kolokwija wo słowjanskim srjedźowěku a wo Pawole Nedźe a Delnjej Łužicy

13:00 Fryco Wojto, wjelelětny wjesnjanosta w Hochozy

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Madlena Norbergowa)

po tym gratulacije

Rozhłós (17.05.19)

Freitag, 17. Mai 2019 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja

11:20 Zjimanje temoweho tydźenja wo komunalnych wólbach

11:45 Wobraz z narańšich kónčin – Delnja Hórka

12:00 Nabožne wusyłanje

 (superintendent Jan Malink)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mj. dr. wo čitanskim wubědźowanju Rěčneho centruma WITAJ

13:00 Drastowy swjedźeń w Lubinje

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Hans-Christoph Schütt)

po tym gratulacije

Rozhłós (10.05.19)

Freitag, 10. Mai 2019 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim­ z powěsćemi tydźenja a pokazkami na zarjadowanja

11:20 Mać być a dźěłać chodźić –

žiwjenske modele

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Gabriš Nawka)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo klankodźiwadłowej premjerje a wo strukturnej změnje

13:00 Hudźba k dnjej maćerje

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Hans-Christoph Schütt)

po tym gratulacije

Rozhłós (03.05.19)

Freitag, 03. Mai 2019 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń z powěsćemi tydźenja a pokazkami na njedźelne zarjadowanja

11:45 Pytanje za zbožom

12:00 Ew. nabožne wusyłanje

 (farar Christoph Rummel)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z powěsćemi,  wo posedźenju serbskeje rady a wo koncerće na česć Jura Mětška

13:00 Pólski komponist Stanisław Moniuszko 200 lět

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Till Wojtow)

po tym gratulacije

Rozhłós (26.04.19)

Freitag, 26. April 2019 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja

11:20 40 lět serbska folklorna skupina Sprjewjan

11:45 Wo nowej zběrce młodych awtorow Paternoster 8

12:00 Nabožne wusyłanje

  (Pětr Mróz)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo dźiwadłowej premjerje NSLDź w Hochozy

13:00 Pasionski koncert chóra Łužyca – nahrawanje w Dešnje

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Christina Kliemowa)

po tym zbožopřeća 

Rozhłós (18.04.19)

Donnerstag, 18. April 2019 geschrieben von:

Ćichi pjatk, hornjoserbsce

11:00 Aktualna štwórćhodźina z powěsćemi a nowosćemi tydźenja

11:15 Tradicionalne hudźbne wusyła­nje ze „Serbskim rekwiemom“

12:00 Nabožne wusyłanje

(superintendent Jan Malink)

po tym  hudźba

delnjoserbsce

12:30  Nabožne wusyłanje

(Till Wojto)

12:40 Pasionske spěwanje z chórom Łužyca w Dešnje

13:00 Wo serbskich narownych kamjenjach

13:30 Hudźba na ćichi pjatk

13:40 Kulturne poručenja

13:45 Pokazka na jutrowny delnjoserbski radijowy program a gratulacije

Jutrownička, hornjoserbsce

11:00 Wo přihotach na jutry a informacije ke křižerskim procesionam a hudźba

11:15 Oratorij „Nalěćo“ Korle Awgusta Kocora a Handrija Zejlerja

12:00 Nabožne wusyłanje

(dr. Jens Buliš)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Nabožne wusyłanje

(Manfred Hermaš)

12:40 Jutrowne spěwanje w Mosće, přinoškaj wo jutrach we Łužicy a Makedonskej

13:00 Tematiske wusyłanje „Zajimawostki wo křćeńcy“

po tym  gratulacije

Jutry póndźelu, hornjoserbsce

11:00 Witanje z hudźbu a aktualne informacije wo jutrownym kóncu tydźenja

Rozhłós (12.04.19)

Freitag, 12. April 2019 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo premjerje „Paternoster“

11:20 20 lět Radijo Satkula

11:45 Wobrazk z narańšich Serbow

12:00 Nabožne wusyłanje

  (Měrćin Deleńk)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo olympiadźe serbskeje rěče a wo zwučowanju jutrownych spěwarkow w Kosobuzu

13:00 25 lět spěchowanske towarstwo Serbska rěč w cyrkwi

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Manfred Hermaš)

po tym zbožopřeća 

Rozhłós (05.04.19)

Freitag, 05. April 2019 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, z powěsćemi tydźenja

11:20 Rozprawa wo předstajenju oratorija „Israelowa zrudoba a tróšt“ w Chróšćanskej cyrkwi

12:00 Nabožne wusyłanje

  (Jadwiga Malinkowa)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo Serbskim instituće a strukturnej změnje (5)

13:00 Horst Adam, serbski žurnalist a wosomdźesatnik

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Christiana Piniekowa)

po tym zbožopřeća 

Rozhłós (29.03.19)

Freitag, 29. März 2019 geschrieben von:

Njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Wo hłownej zhromadźiznje Domowiny

11.45 Proby za oratorij „Israelowa zrudoba a tróšt“

12:00 Nabožne wusyłanje

(Daniel Dzikiewicz)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo hłownej zhromadźiznje Domowiny

13:00 Zhromadny koncert SLA a Delnjoserbskeho gymnazija

13:30 Nabožne wusyłanje

(Hartmut Leipner)

po tym Zbožopřeća

Rozhłós (22.03.19)

Freitag, 22. März 2019 geschrieben von:

Njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Rozprawa wo měrowym swjedźenju we Wostrowcu

11:30 Stote narodniny spisowaćelki Hańže Bjeńšoweje

11.45 Hórnikowa biblioteka w Praze

12:00 Nabožne wusyłanje

(superintendent Jan Malink)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo serbskich koparjach

13:00 Saksofon – tak klinči hudźbny instrument  lěta

13:30 Nabožne wusyłanje

(Adelheid Dawmowa)

po tym Zbožopřeća

Anzeige