Ćichi / Wulki pjatk, hornjoserbsce
11:00 Přihot na jutry: Pasionske spěwanje w Čornym Chołmcu
11:20 „Serbski rekwiem“ Korle Awgusta Kocora
12:00 nabožne wusyłanje
(Jan Malink)
delnjoserbsce
12:30 nabožne wusyłanje
(Madlena Norbergowa)
12:45 Hudźba w póstnym času
13:00 Jutry w Slepjanskej wosadźe
Jutrowničku, hornjoserbsce
11:00 Jutrowne rozprawnistwo
11:20 „Nalěćo“ Korle Awgusta Kocora
12:00 nabožne wusyłanje
(Florian Mróz)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 nabožne wusyłanje
(Christiana Piniekowa)
12:45 Postrow dźěćom: „W raju jutrowneho zajaca“ (słuchohra)
13:00 Jutrowne spěwanje
po tym zbožopřeća
Jutry póndźelu, hornjoserbsce
11:00 Jutrowne rozprawnistwo
12:00 nabožne wusyłanje
(Thomas Haenchen)
po tym zbožopřeća
20:00 Radijo Satkula
delnjoserbsce
12:30 Swjedźenske kemše w Picnju
13:30 Žurnalist Horst Adam 85nik
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:20 Tematiske wusyłanje: 25 lět Zakoń wo prawach Serbow w Swobodnym staće Sakskej
12:00 nabožne wusyłanje
(Pětr Mróz)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z rozprawu wo kubłanskich wikach na Delnjoserbskim gymnaziju Choćebuz
13:00 Tematiske wusyłanje: Pišćele Delnjeje Łužicy (2.)
13:40 Nabožne wusyłanje
(Manfred Hermaš)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:20 Moja hudźba: Dirigentka Judith Kubicec
12:00 nabožne wusyłanje
(Gabriš Nawka)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z rozprawu „Konferenca wo serbskim kulturnym turizmje“ kaž tež z kolumnu „Kukowskeju kokulow“
13:00 Tematiske wusyłanje: Pasion w serbskej hudźbje
13:40 Nabožne wusyłanje
(Till Wojto)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:20 Zawostajenstwo Detlefa Kobjele
11:45 Hłowna a wólbna zhromadźizna Maćicy Serbskeje
12:00 nabožne wusyłanje
(Jadwiga Malinkowa)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z rozprawu wo posedźenju serbskeho wuběrka wokrjesa Sprjewja-Nysa
13:00 Tematiske wusyłanje: Serbski sydlenski rum
13:40 Nabožne wusyłanje
(Cyril Pjech)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:20 Pućowanska reportaža: „Ze Załomja do Lipoveje“
11:45 „Alojs MOBILizuje“ w Praze
12:00 nabožne wusyłanje
(Wito Sćapan)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškomaj wo wobswětowym projekće w Lubinje a dwurěčnym literarnym salonje
13:00 Tematiske wusyłanje: „Rěc a wěra“
13:40 Nabožne wusyłanje
(Cyril Pjech)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z reportažu wo jutrownych wikach w Budyšinje
11:20 Tematiske wusyłanje: Zjimanje „Tydźenja maćeršćiny“
12:00 nabožne wusyłanje
(Krystof Rummel)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z rozprawu wo finisaži wosebiteje wustajeńcy „Darjona wěda“
13:00 Tematiske wusyłanje: „Delnjołužiska pišćelowa krajina“
13:40 Nabožne wusyłanje
(Katharina Köhlerowa)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:20 Tematiske wusyłanje: „Serbsce rěčeć w serbskich institucijach“
12:00 nabožne wusyłanje
(Gerat Wornar)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z komentarom nastupajo debatu wo serbskim sydlenskim rumje
13:00 Tematiske wusyłanje: „40 lět pó wótbagrowanju Tšawnice – Waldi Lobert“
13:40 Nabožne wusyłanje
(Christiana Piniekowa)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:20 Serbska prapremjera „Na tamnym boku měsačka – HERCY“
11:30 Satira k póstnicam
12:00 nabožne wusyłanje
(Jan Malink)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškom wo zapusće w Drjenowje a kolumnu „Kukowskeju kokulow“
13:00 Tematiske wusyłanje: CD „Po Łužiskich pućach“
13:40 Nabožne wusyłanje
(Madlena Norbergowa)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:10 Sulšečanske zymske kupanje: Beno 10. raz we wodźe
11:20 75 lět 1. serbska kulturna brigada – wot spočatka
12:00 nabožne wusyłanje
(Beno Jakubaš)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškom wo zapusće Serbskeho gymnazija Choćebuz
13:00 Tematiske wusyłanje: Čitanje na česć Jana Buka (nahrawanje)
13:40 Nabožne wusyłanje
(Till Wojto)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:20 Łužiske wuměłstwo na twarje
11:45 Premjera patčokwasneho programa Serbskeho ludoweho ansambla
12:00 nabožne wusyłanje
(Krystof Rummel)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškom wo ptačokwasnym programje w Źylowskim horće
13:00 Tematiske wusyłanje: Wósebny koncert na progu lěta
13:40 Nabožne wusyłanje
(Katharina Köhlerowa)
po tym zbožopřeća