Rozhłós (30.10.15)

pjatk, 30. oktobera 2015 spisane wot:

Njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica w tymle tydźenju, mjez druhim z wjedrowanjom w nazymniku

11:20 Róžant w syći europskich putniskich městnow

11:45 Jedne lěto fararka w Slepom

12:00 Nabožne wusyłanje

(Daniel Dzikiewicz)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo Lubinje a serbskim sy­dlenskim rumje

13:00 Koncertantna hudźba 13:30 Nabožne wusyłanje

 (Antje Krawcojc)

13:40 Zbožopřeća

Rozhłós (23.10.15)

pjatk, 23. oktobera 2015 spisane wot:

Njedźelu hornjoserbsce

11:00 Powěsće tydźenja  

11:20 Nowe serbske hudźbne nahrawanja

11:45 Ze serbskimi wočemi: Tři lěta w Aziskej

12:00 Nabožne wusyłanje

(farar Gerat Wornar)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo poswjećenju dwurěčneho narowneho kamjenja w Barbuce

13:00 Zajimawostki wo jatšobje 13:30 Nabožne wusyłanje

 (dr. Christiana Piniekowa)

13:40 Zbožopřeća

Rozhłós (16.10.15)

pjatk, 16. oktobera 2015 spisane wot:

Njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń, mjez druhim wo premjerje NSLDź

11:20 Poslednje napinanja wopłóčkow dla

11:45 Spožčenje Myta Ćišinskeho Manfredej Ladušej

12:00 Nabožne wusyłanje

(Jan Malink)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo Choćebuskim filmowym festiwalu

13:00 Před 170 lětami prěni serbski spěwny swjedźeń był

13:30 Nabožne wusyłanje

(Helmut Hupac)

13:40 Zbožopřeća

Rozhłós (09.10.15)

pjatk, 09. oktobera 2015 spisane wot:

Njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń, mjez druhim z pokazku na nazymske koncerty

11:20 Što je domizna? – zjeće temoweho tydźenja

12:00 Nabožne wusyłanje

(Tomasz Dawidowski)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo spožčenju Myta Domowiny a wo nocy kreatiwnych hłowow

13:00 Zajimawostki wo maku

13:30 Nabožne wusyłanje

(Helmut Hupac)

13:40 Zbožopřeća

Rozhłós (02.10.15)

pjatk, 02. oktobera 2015 spisane wot:

Njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń

11:05 Wjedrowanje w oktobru

11:20 Serbja na zapadźe

11:45 Powerserb

12:00 Nabožne wusyłanje

(Thomas Haenchen)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo zetkanju kulturow w Drjenowje

13:00 Z hudźbu w rozmołwje

13:30 Nabožne wusyłanje

(Dieter Schütt)

13:40 Zbožopřeća

Rozhłós (25.09.15)

pjatk, 25. septembera 2015 spisane wot:

Njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń z přehladom powěsćow tydźenja

11:15 Spěwy do nazymy

11:45 Recensija knihi Kita Lorenca „Wěsty dwustronski přinošk“

12:00 Nabožne wusyłanje

 (farar Beno Jakubaš)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo prezentaciji Serbskeje pratyje 2016 w Turnowje   a kom­entar „Tak ja to wiźim“

13:00 Smogorjow něhdy a dźensa

13:30 Nabožne wusyłanje

(Manfred Hermaš)

13:40 Zbožopřeća

Rozhłós (18.09.15)

pjatk, 18. septembera 2015 spisane wot:

Njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń, mjez druhim wo posedźenju Zwjazkoweho předsydstwa Domowiny

11:10 Čmjeła Hana

11:20 Serbska protyka 2016

11:45 Hudźba k njedźeli

12:00 Nabožne wusyłanje

(Christoph Rummel)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin

13:00 Hudźbny portret:

Prof. Dieter Brauer

13:30 Nabožne wusyłanje

(Hartmut Leipner)

13:40 Zbožopřeća

Rozhłós (11.09.15)

pjatk, 11. septembera 2015 spisane wot:

Njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń

11:15 Cyłodnjowske poskitki šulow

11:30 Mrěće rěčow

11:45 Wo premjerje pasionskeje hry

12:00 Nabožne wusyłanje

(Hans Friedrich Fischer)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo muzejowej nocy we wokrjesu Sprjewja-Nysa

13:00 Koncert po přećach připosłucharjow

13:30 Nabožne wusyłanje

(Hartmut Leipner)

13:40 Zbožopřeća

Rozhłós (04.09.15)

pjatk, 04. septembera 2015 spisane wot:

Njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń z přehladom powěsćow tydźenja

11:10 Wjedrowanje w požnjencu

11:20 Zabyte hrodźišća –  Kobličanske

11:45 Serbske wosady – kak dale?

12:00 Nabožne wusyłanje

(Jan Malink)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin mjez druhim z powěsćemi a přinoškami

13:00 70 lět Mosćanski chór

13:30 Nabožne wusyłanje

(Helmut Kurjo)

13:40 Zbožopřeća

Rozhłós (28.08.15)

pjatk, 28. awgusta 2015 spisane wot:

Njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń

11:15 Rozprawa z Hornjołužiskeho dnja w Praze, mjez druhim što serbska studentka Čecham wuči

12:00 Nabožne wusyłanje

(Tomasz Dawidowski)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo nowym projekće Serbskeho instituta

13:00 Brunica a wuměłstwo –

Karl Vouk

13:30 Nabožne wusyłanje

(Madlena Norbergowa)

13:40 Zbožopřeća

nawěšk

nowostki LND