Rozhłós (08.07.16)

pjatk, 08. julija 2016 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica w tutym tydźenju z powěsćemi tydźenja

11:20 60 lět Serbski dom

11:45 Słuchokniha „Šwintuchaj“

12:00 Nabožne wusyłanje

(farar Gerat Wornar)

  po tym zbožopřeća 

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin – wustajeńca wo Šuli za delnjoserbsku rěč a kulturu a nowosće wo Serbskim muzeju Choćebuz

13:00 33 ludowych pěsnjow Bjarnata Krawca

13:30 Nabožne wusyłanje

(Madlena Norbergowa)

  po tym zbožopřeća

Rozhłós (01.07.16)

pjatk, 01. julija 2016 spisane wot:

njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Na wopyće pola Witaj-dźěći w Malešecach a Němcach

11.45 Ma Załožba za serbski lud přewjele pjenjez?

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Christoph Rummel)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo abiturientce Delnjoserbskeho gymnazija

13:00 Koncert po přećach připosłucharjow

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Manfred Hermaš)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (24.06.16)

pjatk, 24. junija 2016 spisane wot:

njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 To bě Europeada 2016 – Zjimanje turněra w Južnym Tirolu

11.45 Tradicionalne spěwanje pod mě­rowym dubom  w Židźinom

12:00 Nabožne wusyłanje

 (fararka Jadwiga Malinkowa)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo Mjezynarodnej folk­lornej lawinje

13:00 Wo hudźbje w rozmołwje: Jan Měškank

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Christiana Piniekowa)

po tym gratulacije

Rozhłós (17.06.16)

pjatk, 17. junija 2016 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń, mjez druhim z live-rozprawu z europeady (dalše w běhu wusyłanja)

11:15 Serbske pokalne finale

11:30 Europeada wotewrjena

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Hans Friedrich Fischer)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo serbskim swjedźenju w Choćebuzu

13:00 25 lět Zwjazk serbskich spěwarskich towarstwow

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Bernd Pitkunings)

po tym  Zbožopřeća

Rozhłós (10.06.16)

pjatk, 10. junija 2016 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń, mjez druhim z přehladom powěsćow

11:20 25 lět Zwjazk serbskich spěwarskich towarstwow

11:45 Burja a jědy na polach

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Jan Malink)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo młodej folklornej skupinje Serbska reja

13:00 Ja mam lubego – serbske lubosćinske spěwy

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Christina Kliemowa)

po tym  Zbožopřeća

Rozhłós (03.06.16)

pjatk, 03. junija 2016 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń, mjez druhim z přehladom powěsćow

11:20 Na slědach Jurja Brězana – feature k stoćinam

11:45 Wo wodźenju po Wotrowskim hrodźišću

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Daniel Dzikiewicz)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo jubileju ZSST

13:00 K 100. posmjertnym narodninam Jurja Brězana

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Cyril Pjech)

po tym  Zbožopřeća

Rozhłós (27.05.16)

pjatk, 27. meje 2016 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

10:00 Originalne wusyłanje ze Serbskeho ewangelskeho cyrkwinskeho dnja w Slepom 

11:00 Nowinki, mjez druhim wo dnju wotewrjeneje tykowaneje chěže a pohlad na europeadu

11:20 „Hlejće – čłowjek!“ – Katolikojo a mandźelstwo

12:00 Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Live z ewangelskeho cyrkwinskeho dnja w Slepom a komentar „Tak ja to widźu“

13:00 Wo stawiznach fidlow

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Cyril Pjech)

po tym  gratulacije

Rozhłós (20.05.16)

pjatk, 20. meje 2016 spisane wot:

njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Live-wusyłanje z Wrócławja, mjez druhim z powěsćemi tydźe­nja, z rozprawu wo kongresu FUEN a wo Wrócławju jako­ kulturnej stolicy Europy

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Tomasz Dawidowski)

po tym  Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo mjenje „Mina Witkojc“ za Bórkowsku šulu

13:00 Serbske hudźbne tradicije: twórby Bjarnata Krawca

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Antje Krawcojc)

po tym  Zbožopřeća

Rozhłós (13.05.16)

pjatk, 13. meje 2016 spisane wot:

njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń

11:20 Kak namakam sej partnera?

11:45 Nowa zběrka Kita Lorenca

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Christoph Rummel)

po tym  Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin

13:00 Z hudźbu w rozmołwje: Marja Elikowska-Winklerowa

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Dieter Schütt)

po tym  Zbožopřeća

póndźelu, hornjoserbsce

09:00 Putniske kemše z Róžanta

11:00 Pokiwy

11:15 Nowe hudźbne nahrawanja

12:00 Hudźbne talenty: Walentin Bjedrich

delnjoserbsce

12:30 do 14:00

 Swójbny program, mjez druhim wo swjatkownym pućowanju a wo dnju młynow

Rozhłós (06.05.16)

pjatk, 06. meje 2016 spisane wot:

njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń, mjez druhim z přehladom powěsćow tydźenja

11:20 Hudźbne wusyłanje k 25. po­smjertninam Jurja Winarja

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Jan Malink)

po tym  Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo młodej serbskej maćeri z Choćebuza

13:00 Hudźbny postrow k dnjej maćerje

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Hartmut Leipner)

po tym  Zbožopřeća

nawěšk

nowostki LND