Wuslědki (30.01.19)

srjeda, 30. januara 2019 spisane wot:

Tabulce koparskeho dorosta

młodźina D, wokrjesna liga, stafla II

1. Liegau-Augustusbad II 9 64 : 8 25

2. Drohotka Ramnow 9 56 : 16 20

3. SG Großnaundorf 9 46 : 27 18

4. TSV Wachau II 9 54 : 41 15

5. Liegau-Augustusbad II  8 50 : 22 13

6. HZ Kinspork/Łužnica II/

Zeleno-běli Sepicy 9 28 : 41 12

7. HZ Hlinowc/

ST Marijina hwězda 9 22 : 35 12

8. HZ Großnaundorf II/

Lomnitzer SV 9 21 : 50 6

9. HZ Postup Großharthau/

Drjewnica/Seeligstadt 9 15 : 54 6

10. HZ Bretnig-Hauswalde/

Drohotka Ramnow II 8 17 : 79 3

młodźina D, wokrjesna liga, stafla III

1. HZ Łaz/Běły Chołmc 9 49 : 9 24

2. HZ Němske Pazlicy/Wóslink/Skaskow

ST Běła-Cunnersdorf 9 48 : 26 19

3. HZ Wětnica/Hola/Nadrózna

Hrabowka/Njedźichow 9 43 : 25 19

4. SJ Njebjelčicy 9 40 : 32 14

5. Wojerowski FC II 9 33 : 34 13

6. HZ Módro-běli Njeswačidło/

Rakečanske ST II 9 33 : 30 10

7. Sokoł Ralbicy/Hórki 9 26 : 55 10

8. HZ LSV Hory/ST Ćisk 9 11 : 24 8

9. Módro-běli Kulow 9 15 : 40 7

10. SJ Chrósćicy 9 10 : 33 3

Wuslědki (24.01.19)

štwórtk, 24. januara 2019 spisane wot:

Wolejbulowej tabulce

wobwodna liga – mužojo

1. Volleys Koblicy  11 33 : 5 33

2. CVJM Zhorjelc 10 27 : 13 25

3. Viktoria Worklecy 9 22 : 13 18

4. ST Wulka Dubrawa 11 17 : 24 13

5. Módro-běli Wojerecy II 9 16 : 15 12

6. TSV Niederoderwitz 10 13 : 24 10

7. TSV Kundraćicy 9 13 : 23 8

8. MSV Bautzen 04 II 10 15 : 25 8

9. OSSV Kamjenc 9 10 : 24 5

wobwodna liga – žony

1. Módro-běłe Wojerecy 10 30 : 13 26

2. CVJM Zhorjelc 9 25 : 10 21

3. TSV Kundraćicy 9 21 : 13 18

4. Ochranowske wolejfantki 9 18 : 17 15

5. JTVG Koblicy 10 18 : 22 14

6. OSC Lubij 10 17 : 19 13

7. ST Kupoj-Nowa Łuka 9 14 : 23 8

8. HZ Pančicy-Worklecy 9 13 : 22 8

9. VV Žitawa 9 9 : 26 3

dypkowej hrě žonow:

26.01. 14:00   HZ Pančicy-Worklecy –

TSV Kundraćicy

(we Worklecach)

26.01. 16:00 HZ Pančicy-Worklecy –

Módro-běłe Wojerecy

(we Worklecach)

Wuslědki (17.01.19)

štwórtk, 17. januara 2019 spisane wot:

Tabulki koparskeho dorosta

młodźina C, wokrjesna liga-stafla I

1. Budissa Budyšin II 8 36 : 7 22

2. Póst Germania Budyšin 8 25 : 18 14

3. Wulka Dubrawa/Radwor 7 27 : 14 13

4. HZ Bukecy/Kubšicy 8 15 : 18 13

5. HZ Załom/Wopaka/

Wjernarjecy 7 13 : 9 12

6. TSV Połčnica 8 18 : 17 12

7. HZ Horni kraj Sprjewja/

Hnašecy-Dobruša 8 17 : 28 7

8. HZ Huska/Palow-Stachow 8 18 : 36 4

9. HZ Ramnow/Bretnig 8 15 : 37 3

młodźina C, wokrjesna liga-stafla II

1. TSV Połčnica 8 45 : 9 22

2. ST Kinspork/Łužnica 8 29 : 7 21

3. HZ Kamjenc/Biskopicy II 8 26 : 15 14

4. HZ Ćisk/Hory/

HZ Łaz/Běły Chołmc 8 23 : 20 13

5. HZ Ralbicy/Hórki/Kulow 8 16 : 13 12

6. Arnsdorfske KT 8 12 : 23 8

7. HZ Chrósćicy/Njebjelčicy 8 17 : 28 7

8. HZ Ottendorf-Okrilla/

Hermsdorfske KT 8 11 : 20 5

9. HZ Němske Pazlicy/

Běła/Cunnersdorf 8 11 : 55 1

młodźina C, wokrjesna liga-stafla III

1. HZ Njeswačidło/Rakecy 7 42 : 8 17

2. TSV Wachau II 7 28 : 10 15

3. TSV Wjazońca 7 42 : 17 13

4. HZ Großnaund./Lomnitz 7 26 : 17 12

5. HZ Łužica 7 26 : 18 11

6. ST Bart 7 23 : 25 9

7. HZ Hlinowc/Halštrow 7 18 : 47 3

8. TSV Wóspork/Hrodźišćo 7 10 : 73 0

młodźina D, wokrjesna wyša liga

1. TSV Połčnica 11 69 : 27 30

2. HZ Ottendorf-Okrilla/

Hermsdorfske KT 11 62 : 26 27

3. Budissa Budyšin II 10 59 : 35 19

4. Motor Kumwałd 11 32 : 25 19

5. ST Radwor II 11 60 : 36 17

6. ST Kinspork/Łužnica 10 36 : 22 17

7. ST Jednota Kamjenc II 11 39 : 41 17

8. TSV Połčnica 11 54 : 52 13

9. Arnsdorfske KT 11 27 : 57 13

10. SC Großröhrsdorf II 11 33 : 38 12

11. Biskopičanske KT II 11 24 : 64 4

12. Rakečanske ST 11 13 : 85 1

młodźina D, wokrjesna liga-stafla I

Wuslědki (16.01.19)

srjeda, 16. januara 2019 spisane wot:

Kopańca, 3. liga

Wiesbaden – Aalen2:1 (2:1)

Karlsruhe – Braunschweig  1:1 (0:1)

Würzburg – Osnabrück 1:2 (1:1)

Meppen – Přećeljo sporta Lotte 2:0 (2:0)

1860 Mnichow – Kaiserslautern 2:1 (0:0)

Preußen Münster – Köln 0:2 (0:1)

Halle – Zwickau2:0 (1:0)

Rostock – Choćebuz0:2 (0:1)

Unterhaching – Uerdingen  4:0 (3:0)

Sonnenhof Großaspach – Jena 0:0 (0:0)

1. VfL Osnabrück 20 30 : 15 41

2. Karlsruheski SC 20 34 : 20 39

3. KFC Uerdingen 05 20 26 : 23 37

4. Halleski FC 20 25 : 19 36

5. SpVgg Unterhaching 20 42 : 20 35

6. SV Wehen Wiesbaden 20 37 : 28 30

7. SC Preußen Münster 20 28 : 29 29

8. F.C. Hansa Rostock 20 27 : 30 27

9. TSV 1860 Mnichow 20 30 : 23 26

10. FSV Zwickau 20 25 : 23 25

11. 1. FC Kaiserslautern 20 23 : 30 25

12. FC Würzburger Kickers 20 28 : 25 24

13. Přećeljo sporta Lotte 20 20 : 25 23

14. FC Energija Choćebuz 20 25 : 31 23

15. SC Fortuna Köln 20 20 : 35 23

16. SV Meppen 20 26 : 30 22

17. SG Großaspach 20 16 : 20 21

18. FC Carl Zeiss Jena 20 27 : 37 21

19. VfR Aalen 20 24 : 32 17

20. Eintr. Braunschweig 20 21 : 39 14

Wuslědki (15.01.19)

wutora, 15. januara 2019 spisane wot:

Tabulki koparskeho dorosta

młodźina B, wokrjesna liga-stafla I

1. HZ Radwor/Wulka Dubr. 7 28 : 4 19

2. ST Horni kraj Sprjewja 7 23 : 4 15

3. Póst Germania Budyšin 7 31 : 6 14

4. HZ Bukecy/Kubšicy/

TSV Wóspork/Hrodźišćo 6 18 : 17 8

5. HZ Huska/Hodźij/Palow 7 13 : 29 7

6. HZ Załom/Wopaka/Wjern. 7 11 : 31 4

7. ST Hnašecy-Dobruša 5 4 : 19 3

8. SZ Wjelećin 6 4 : 22 3

młodźina B, wokrjesna liga-stafla II

1. TSV Połčnica 8 59 : 9 24

2. SC Großröhrsdorf II 8 36 : 11 19

3. FV Ottendorf-Okrilla  8 27 : 14 16

4. ST Kinspork/Łužnica 8 21 : 16 14

5. Hermsdorfske KT 8 16 : 22 9

6. Großnaundorf/Lomnitz 8 14 : 30 9

7. Arnsdorfske KT 8 24 : 37 6

8. FSV Bretnig-Hauswalde 8 15 : 32 5

9. SV Liegau-Augustusbad 8 9 : 50 3

młodźina B, wokrjesna liga-stafla III

1. HZ Kamjenc/Biskopicy 7 75 : 6 19

2. HZ Běła-Cunnersdorf/Natwar Němske  Pazlicy 7 37 : 15 15

3. HZ Ćisk/Hory/

HZ Łaz/Běły Chołmc 7 28 : 19 14

4. HZ Jězorina 7 28 : 24 12

5. SV Haselbachtal  7 20 : 31 6

6. HZ Marijina hwězda/SJ Njebjelčicy 

 7 13 : 41 6

7. TSV Połčnica 7 11 : 31 4

8. Zeleno-běli Sepicy 7 19 : 64 4

Wuslědki (10.01.19)

štwórtk, 10. januara 2019 spisane wot:

Tabulka koparskeho dorosta

młodźina A, koparska wokrjesna liga

HZ Kubšicy/Bukecy 12 86 : 11 36

HZ Ottendorf-O./Hermsd. 13 74 : 22 30

HZ Radwor/Wulka Dubr. 13 39 : 17 29

HZ Horni kraj Sprjewja/Hnašecy-Dobruša

 11 38 : 17 25

Póst Germania Budyšin 12 45 : 34 19

HZ Němske Pazlicy/Běła/Cunnersdorf 

 13 39 : 51 19

TSV Wachau 13 51 : 60 18

HZ Jednota Kamjenc/Kinspork/Łužnica 

 12 29 : 38 16

HZ Großnaund./Lomnitz 13 29 : 31 15

 HZ Ramnow/Bretnig-Hausw./Porchow 

 13 32 : 44 15

HZ Ćisk/Hory/HZ Łaz/Běły Chołmc

 13 31 : 39 11

HZ Rakecy/Njeswačidło 13 27 : 56 10

SJ Chrósćicy 11 21 : 30 8

HZ Bart/Budissa Budyšink/Malešecy

 12 4 : 95 0

Wuslědki (07.01.19)

póndźela, 07. januara 2019 spisane wot:

Wokrjesna klasa mužojo, stafla sewjer

1. SC Wojerecy   5 10 : 1  10

2. Módro-běli Wojerecy III   5 8 : 3  8

3. Módro-běli Wojerecy IV   4 6 : 4  4

4. ST Kupoj-Nowa Łuka III   5 2 : 8  2

5. Viktoria Worklecy II    5 0 : 10  0

07.01.  19:00 Sokoł Budyšin –

  MSV Budyšin 04 IV

07.01. 20:00 Sokoł Budyšin –

TSV Wóspork

Wokrjesna klasa mužojo, stafla wuchod

1. SZ Budyšin sewjer   8 13:5  12

2. ST Chróstawa   4 8:0 8

3. Sokolnik Wjazońca   4 8:1 8

4. ST Marijina hwězda   6 8: 6 8

5. ST Hnašecy-Dobruša   4 4: 5 4

6. TSV Wóspork/Hrodźišćo   6 3:10 2

7. MSV Budyšin 04 IV   6 3:12 0

8. Sokoł Budyšin   4 0: 8 0

09.01. 19:00 ST Chróstawa –

  ST Marijina hwězda

(w Chróstawje)

09.01. 20:00 ST Marijina hwězda –

Sokolnik Wjazońca

(w Chróstawje)

Wuslědki (20.12.18)

štwórtk, 20. decembera 2018 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Hory – Kulowwupad

1. Rakečanske ST 15 55 : 7 42

2. Módro-běli Kulow 14 28 : 13 31

3. Póst Germania Budyšin 15 36 : 27 26

4. Drohotka Ramnow 15 29 : 23 25

5. Sokoł Ralbicy/Hórki 15 28 : 24 25

6. LSV Hory 14 29 : 22 24

7. Natwar Němske Pazlicy 15 26 : 23 22

8. ST Kinspork/Łužnica 15 27 : 25 22

9. Wojerowski FC 14 34 : 24 21

10. Motor Kumwałd 14 25 : 31 19

11. TSV Połčnica 15 26 : 35 19

12. ST Hnašecy-Dobruša 15 27 : 33 18

13. SG Großnaundorf 15 28 : 36 13

14. ST Porchow 15 24 : 36 12

15. Zeleno-běli Bukecy 15 18 : 53 11

16. ST Radwor 15 14 : 42 5

wokrjesna liga, stafla 1

HZ Lomnitz II – Kubšicy 2:2 (1:1)

1. TSV Wachau 15 66 : 25 32

2. ST Wjelećin 15 37 : 24 30

3. Horni kraj-Sprjewja II 14 47 : 16 29

4. SC Großröhrsdorf II 15 33 : 24 26

5. Arnsdorfske KT 14 41 : 24 25

6. FV Ottendorf-Okrilla 12 31 : 22 24

7. Biskopičanske KT II 14 39 : 36 21

8. ST Budyšin 14 22 : 23 21

9. ST Kubšicy 13 30 : 35 19

10. Bretnig-Hauswalde 15 25 : 43 19

11. SV Frankenthal 14 30 : 36 16

12. TSV Wjernarjecy 12 32 : 41 16

13. HZ Huska/Hodźij 14 15 : 38 13

14. Lomnitz-Großnaund. II 14 17 : 38 11

15. Germania Budyšin II 13 17 : 42 10

16. ST Bart 14 16 : 31 8

Wuslědki (18.12.18)

wutora, 18. decembera 2018 spisane wot:

Kopańca, 3. liga

Großaspach – Köln1:1 (1:0)

Halle – Karlsruhe0:3 (0:1)

Münster – Zwickau0:2 (0:2)

Meppen – Kaiserslautern 0:1 (0:1)

Unterhaching – Osnabrück 1:1 (0:0)

Rostock – Aalen1:1 (0:0)

Choćebuz – Braunschweig 0:1 (0:0)

Mnichow – Jena1:3 (0:1)

Würzburg – Přećeljo sporta Lotte 2:2 (1:1)

pinca tabulki

10. 1. FC Kaiserslautern 19 22 : 28 25

11. FC Würzburger Kickers 19 27 : 23 24

12. TSV 1860 Mnichow 19 28 : 22 23

13. Přećeljo sporta Lotte 19 20 : 23 23

14. Sonnenhof Großaspach 19 16 : 20 20

15. FC Energija Choćebuz 19 23 : 31 20

16. FC Carl Zeiss Jena 19 27 : 37 20

17. SC Fortuna Köln 19 18 : 35 20

18. SV Meppen 19 24 : 30 19

19. VfR Aalen 19 23 : 30 17

20. Eintr. Braunschweig 19 20 : 38 13

NOFV-wyša liga

Olbernhau – Radebeul 1:0 (0:0)

1. FC Grimma 15 37 : 15 33

2. Jednota Kamjenc 15 35 : 14 33

3. FC 1910 Lößnitz 15 28 : 17 27

4. Großenhainski FV 90 15 29 : 18 25

5. FSV Nowosólc-Hródk 15 30 : 22 23

6. Kickers Markkleeberg 15 21 : 22 23

7. FV Přezjednota Niska 15 19 : 23 23

8. VfL Pirna-Copitz 07 15 26 : 19 22

9. SSV Markranstädt 15 18 : 15 21

10. Radebeulski BC 08 15 18 : 19 18

11. SV Olbernhau 15 19 : 31 17

12. BSG Wocl Riesa 15 23 : 27 16

13. BSC Rapid Kamjenica 15 24 : 37 16

14. SG Taucha 99 15 19 : 28 14

15. Germania Mittweida 15 15 : 33 14

16. VfB Empor Glauchau 15 17 : 38 9

wokrjesny pokal

Wjazońca – Wachauwupad

Wojerowski FC – Póst Budyšin 2:0 (1:0)

Porchow – Němske Pazlicy wupad

Wjelećin – Ramnowwupad

Wuslědki (12.12.18)

srjeda, 12. decembera 2018 spisane wot:

Kopańca, krajna klasa

Sprjewja – Nowe Město 3:2 (2:0)

Großröhrsdorf – Weixdorf 1:1 (1:1)

Neugersdorf II – Ćisk0:1 (0:0)

Rotacija Drježdźany – Trjebin 2:2 (1:2)

Laubegast – Oderwitz II 3:0 (2:0)

Chrósćicy – Drježdźany-Strěžin wupad

Borea Drježdźany – Běła Woda  1:1 (1:1)

1. LSV Nowe Město 13 40 : 17 26

2. Laubegast 13 31 : 16 25

3. FC Neugersdorf II 12 21 : 16 22

4. VfB Běła Woda 1909 13 38 : 23 20

5. SZ Drježdźany-Strěžin 11 20 : 13 19

6. ST Ćisk 13 22 : 21 19

7. SG Weixdorf 13 25 : 25 17

8. SC Borea Drježdźany 13 20 : 23 15

9. FSV Oderwitz II 12 15 : 17 14

10. TSV Rotacija Drježdź. 13 21 : 29 14

11. SJ Chrósćicy 11 24 : 31 13

12. ST Horni kraj-Sprjewja 13 21 : 45 13

13. SC Großröhrsdorf 13 19 : 22 12

14. ST Trjebin 13 15 : 34 9

wokrjesna wyša liga

Wojerowski FC – Hory 3:1 (1:0)

Połčnica – Ramnow1:2 (0:1)

Kulow – Ralbicy/Hórki 0:0 (0:0)

Rakecy – Bukecy9:0 (3:0)

Germ. Budyšin – Kinspork/Łužn. 4:1 (1:0)

Hnašecy-Dobruša – Kumwałd 2:1 (1:0)

Großnaundorf – Němske Pazlicy 2:4 (2:2)

Porchow – Radwor8:0 (4:0)

nawěšk

SERBSKE NOWINY podpěruja:

Novi Sad – kulturna stolica Europy

nowostki LND