Wuslědki (20.03.17)

póndźela, 20. měrca 2017 spisane wot:

Wokrjesna koparska klasa, stafla III

Hnašecy-Dobruša II – Porchow II 6:0 (6:0)

Bretnig-Hauswalde II – Huska 1:4 (1:0)

1. ST Huska  11 47  : 6 33

2. Biskopičanske KT II  10 60  : 17 23

3. Mały Wosyk 10 42  : 18 22

4. ST Bart 10 36  : 12 22

5. ST Hnašecy-Dobruša II 11 32  : 17 20

6. ST 1922 Radwor II 10 20  : 30 13

7. ST Hodźij 04 II 10 17  : 32 10

8. Mó.-běli Njeswačidło II 10 12  : 46 7

9. FSV Bret.-Hauswalde II 11 15  : 36 6

10. Drohotka Ramnow II 10 6  : 27 5

11. ST Porchow II 11 6  : 52 1

Wuslědki (14.03.17)

wutora, 14. měrca 2017 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla III

Frankenthal – Njebjelčicy 3:0 (1:0)

Arnsdorf – Großröhrsdorf II 1:1 (1:0)

Großnaundorf – Němske Pazlicy 2:0 (1:0)

Haselbachtal – Němske Pazlicy 4:2 (2:1)

Wóslink/Skaskow – Drjewnica 1:1 (0:1)

1. SG Großnaundorf 15 50  : 15 36

2. TSV Wachau 14 49  : 19 32

3. Natw. Němske Pazlicy 15 38  : 19 32

4. SJ Njebjelčicy 15 27  : 20 27

5. SG Frankenthal 15 36  : 24 26

6. SV Haselbachtal 15 33  : 23 25

7. Zeleno-běli Sepicy 15 37  : 33 20

8. SC Großröhrsdorf II 15 28  : 30 19

9. Arnsdorfske KT 15 21  : 24 19

10. ST Marijina hwězda 14 23  : 22 18

11. SV Hermsdorf 15 22  : 40 16

12. ST Drjewnica 15 13  : 46 10

13. SZ Wóslink/Skaskow 15 16  : 44 8

14. Liegau-Augustusbad 15 17  : 51 5

krajna liga

1. FC Eilenburg 17 47  : 11 45

2. FC Grimma 17 39  : 16 42

3. Jednota Kamjenc 17 38  : 14 38

4. Hohenst.-Eernstthal 17 39  : 26 29

5. Wocl Riesa 17 35  : 31 29

6. VfL Pirna-Copitz 17 29  : 26 24

7. Markkleeberg 16 29  : 33 21

8. FC Lößnitz 17 19  : 27 19

9. Rapid Kamjenica 16 29  : 28 16

10. Přezjednota Niska 16 21  : 28 16

Wuslědki (13.03.17)

póndźela, 13. měrca 2017 spisane wot:

Wokrjesna wyša koparska liga

Bukecy – Ralbicy/Hórki 1:5 (1:2)

Ćisk – Kumwałd3:0 (2:0)

Wojerecy – Wjelećin5:1 (2:1)

Kulow – Połčnica3:1 (2:1)

Rakecy – Großröhrsdorf 3:1 (1:0)

Ramnow – Póst Budyšin 3:1 (2:1)

Kinspork/Łužnica – Hory 2:4 (0:3)

Otten.-Okrilla – Hnašecy-Dobruša 0:0 (0:4)

1. ST Ćisk 19 73  : 13 47

2. Rakečanske ST 18 50  : 25 40

3. Sokoł Ralbicy/Hórki 18 47  : 25 33

4. ST Hnašecy-Dobruša 18 37  : 30 32

5. SC Großröhrsdorf 19 24  : 19 28

6. Póst German. Budyšin 18 32  : 32 27

7. Módro-běli Kulow 18 35  : 32 25

8. Motor Kumwałd 19 29  : 39 25

9. Drohotka Ramnow 18 30  : 35 23

10. ST Kinspork/Łužnica 19 32  : 33 22

11. LSV Hory  18 43  : 34 21

12. Wojerowski FC 18 36  : 36 19

13. FV Ottendorf-Okrilla  19 28  : 50 17

14. Zeleno-běli Bukecy 18 28  : 59 15

15. ST Wjelećin 19 32  : 70 13

krajna klasa

Mužakow – Neugersdorf II 2:1 (1:1)

1. Radebeul 14 33  : 10 39

2. Laubegast 14 38  : 20 31

3. Mužakow 13 31  : 20 26

4. Neugersdorf II 14 34  : 16 25

5. Nowosólc-Hródk 13 26  : 25 20

6. Horni kraj Sprjewja 13 35  : 29 18

7. Weixdorf 14 25  : 30 17

8. Nowe Město 14 23  : 29 17

9. Drježdźanski SC 13 26  : 26 15

10. Chrósćicy 13 20  : 23 15

11. Trjebin 14 21  : 42 13

12. Zschachwitz 14 23  : 40 12

13. Biskopicy II 13 12  : 37 -1

Wuslědki (09.03.17)

štwórtk, 09. měrca 2017 spisane wot:

Regionalna koparska liga

Babelsberg – Fürstenwalde 2:0 (0:0)

Schönberg – Neugersdorf 2:0 (1:0)

Viktoria Berlin – Nordhausen 2:1 (1:1)

BFC Dynamo – Luckenwalde 5:2 (2:1)

Auerbach – Hertha BSC II 3:0 (1:0)

Budissa Budyšin – Berlinski AK 1:4 (0:2)

Meuselwitz – Choćebuz 1:2 (1:0)

Jena – Neustrelitz2:0 (2:0)

RB Lipsk II – Lok Lipsk 4:2 (2:2)

1. FC Carl Zeiss Jena 21 42  :  9 51

2. FC Energija Choćebuz 21 33  :  11 47

3. Berlinski AK 20 36  :  23 40

4. RB Lipsk II 21 32  :  26 34

5. BFC Dynamo 21 39  :  28 32

6. FC Viktoria Berlin 19 39  :  28 31

7. Babelsberg 03 19 32  :  26 31

8. Lokomotiwa Lipsk 21 32  :  31 30

9. Wacker Nordhausen 19 29  :  27 29

10. FC Neugersdorf 20 26  :  20 28

11. FC Schönberg 22 34  :  38 27

12. Hertha BSC II 20 23  :  27 27

13. Meuselwitz 21 17  :  20 24

14. AfB Auerbach 20 23  :  34 22

15. Union Fürstenwalde 20 19  :  37 15

16. FSV Luckenwalde 20 22  :  41 15

17. Budissa Budyšin 21 17  :  35 13

18. Neustrelitz 20 17  :  51 5

Wuslědki (07.03.17)

wutora, 07. měrca 2017 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla III

Marijina hwězda – Frankenthal 1:2 (0:1)

Njebjelčicy – Haselbachtal 5:2 (2:1)

1. SG Großnaundorf 14 48  : 15 33

2. TSV Wachau 14 49  : 19 32

3. Natwar Němske Pazlicy 14 38  : 17 32

4. SJ Njebjelčicy 14 27  : 17 27

5. SG Frankenthal 14 33  : 24 23

6. SV Haselbachtal 14 29  : 21 22

7. Zeleno-běli Sepicy 14 35  : 29 20

8. ST Marijina hwězda 14 23  : 22 18

9. SC Großröhrsdorf II 14 27  : 29 18

Wuslědki (06.03.17)

póndźela, 06. měrca 2017 spisane wot:

Krajna koparska klasa

Neugersdorf II – Radebeul 0:1 (0:0)

Chrósćicy – Trjebin2:0 (0:0)

1. Radebeulski BC 14 33  : 10 39

2. Laubegast 14 38  : 20 31

3. FC Neugersdorf II 13 33  : 14 25

4. Mužakow 12 29  : 19 23

5. Nowosólc-Hródk 13 26  : 25 20

6. Horni kraj Sprjewja 13 35  : 29 18

7. SG Weixdorf 14 25  : 30 17

8. Nowe Město n. Sprje. 14 23  : 29 17

9. Drježdźanski SC 13 26  : 26 15

10. SJ Chrósćicy 13 20  : 23 15

11. Fortuna Trjebin 14 21  : 42 13

12. Zschachwitz 14 23  : 40 12

13. Biskopičanske KT II 13 12  : 37 11

wokrjesna klasa, stafla II

Kulow II – Mały Wjelkow 0:2 (0:2)

1. SJ Chrósćicy II 11 34  :  20 26

2. SG Wětnica/Hola 11 44  :  21 23

3. ST Hlinowc 11 31  :  14 23

4. FSV Šćeńca 11 37  :  25 22

5. HZ Łaz/Běły Chołmc II 11 32  :  18 21

6. ST Mały Wjelkow 11 29  :  28 17

7. Němske Pazlicy II 11 21  :  20 17

8. SJ Njebjelčicy II 11 30  :  14 16

Wuslědki (02.03.17)

štwórtk, 02. měrca 2017 spisane wot:

Regionalna koparska liga

Lok Lipsk – Babelsberg 2:0 (1:0)

Hertha BSC II – Meuselwitz 0:1 (0:1)

Nordhausen – Schönberg 3:2 (0:2)

Luckenwalde – Viktoria Berlin 6:4 (5:1)

Choćebuz – BFC Dynamo 1:0 (1:0)

Neugersdorf – RB Lipsk II 1:1 (1:1)

Fürstenwalde – Jena1:2 (0:1)

1. FC Carl Zeiss Jena 20 40  :  9 48

2. FC Energija Choćebuz 20 31  :  10 44

3. Berlinski AK 19 32  :  22 37

4. RB Lipsk II 20 28  :  24 31

5. FC Lok Lipsk 20 30  :  27 30

6. BFC Dynamo 20 34  :  26 29

7. Wacker Nordhausen 18 28  :  25 29

8. FC Viktoria Berlin 18 37  :  27 28

9. FC Neugersdorf 19 26  :  18 28

10. SV Babelsberg 03 18 30  :  26 28

11. Hertha BSC II 19 23  :  24 27

12. ZFC Meuselwitz 20 16  : 18 24

13. FC Schönberg 21 32  :  38 24

14. AfB Auerbach 19 20  :  34 19

15. FSV Luckenwalde 19 20  :  36 15

16. Union Fürstenwalde 19 19  :  35 15

17. Budissa Budyšin 20 16  :  31 13

18. TSG Neustrelitz 19 17  :  49 5

krajna liga

Hohenstein-Ernstthal – Lößnitz 2:1 (2:0)

Kamjenc – Markkleeberg 2:0 (1:0)

Taucha – Zwenkau II0:2 (0:0)

Wocl Riesa – Freiberg 0:2 (0:2)

Glauchau – Eilenburg 0:3 (0:2)

Reichenbach – Grimma 1:2 (1:0)

Kamjenica – Pirna-Copitz 1:0 (1:0)

1. FC Eilenburg 16 43  : 10 42

2. FC Grimma 16 37  : 16 39

3. Jednota Kamjenc 16 36  : 14 35

4. Wocl Riesa 16 33  : 29 28

5. Hohenstein-Ernstthal 15 35  : 22 26

6. Pirna-Copitz 15 27  : 22 23

7. Markkleeberg 14 25  : 30 17

8. Přezjednota Niska 15 20  : 24 16

9. Rapid Kamjenica 15 27  : 26 15

10. Empor Glauchau 15 25  : 33 14

11. FC Reichenbach 15 14  : 23 13

12. FC Lößnitz 15 13  : 27 13

13. BSC Freiberg 15 24  : 44 12

14. VfB Zwenkau II 15 16  : 36 9

15. Žołto-běli Zhorjelc 0 0  :  0 0

16. SG Taucha 15 16  : 35 0

Wuslědki (27.02.17)

póndźela, 27. februara 2017 spisane wot:

Wokrjesny koparski pokal – wosmifinale

Liegau-Augustusbad – Rakecy 1:10 (1:3)

Wachau II – Sepicy4:3 (3:2)

Concordia Załom – Ćisk 3:5 (1:1)

Wjazońca – Sokoł Ralbicy/Hórki 0:7 (0:1)

Großröhrsdorf II – Wojerecy2:4 (1:1)

Drohotka Ramnow – Kulow  6:1 (1:1)

Něm. Pazlicy – Łaz/Běły Chołmc 3:2 (1:0)

wokrjesna wyša liga

1. ST Ćisk  17 67  : 10 43

2. Rakečanske ST 16 44  : 23 34

3. Sokoł Ralbicy/Hórki 16 40  : 23 27

4. ST Hnašecy-Dobruša 16 31  : 29 26

5. Póst Germ. Budyšin 16 28  : 26 26

6. SC Großröhrsdorf 17 21  : 16 25

7. Motor Kumwałd 17 27  : 34 24

8. Módro-běli Kulow 16 32  : 29 22

9. ST Kinspork/Łužnica 17 29  : 27 22

10. Drohotka Ramnow 16 27  : 34 19

11. LSV Hory  16 38  : 29 18

12. FV Ottendorf-Okrilla  17 27  : 44 17

Wuslědki (21.02.17)

wutora, 21. februara 2017 spisane wot:

Krajna koparska liga

Eilenburg – Kamjenc1:0 (0:0)

Pirna-Copitz – Wocl Riesa 2:3 (2:1)

1. Eilenburg 15 40  :  10 39

2. Grimma 15 35  :  15 36

3. Kamjenc 15 34  :  14 32

4. Wocl Riesa 15 33  :  27 28

5. Hohenstein-Ernstthal 14 33  :  21 23

6. Pirna-Copitz 14 27  :  21 23

7. Markkleeberg 13 25  :  28 17

8. Niska 15 20  :  24 16

9. Glauchau 14 25  :  30 14

10. Reichenbach 14 13  :  21 13

11. Lößnitz 14 12  :  25 13

12. Rapid Kamjenica 14 26  :  26 12

Wuslědki (20.02.17)

póndźela, 20. februara 2017 spisane wot:

Regionalna koparska liga

Schönberg – Luckenwalde 2:2 (1:1)

Meuselwitz – Berlinski AK 0:1 (0:0)

Lok Lipsk – Neugersdorf 2:2 (0:1)

RB Lipsk II – Nordhausen 0:1 (0:1)

1. FC Carl Zeiss Jena 18 34  :  8 42

2. FC Energija Choćebuz 18 29  :  10 38

3. Berlinski AK 17 30  :  21 33

4. RB Lipsk II 18 27  :  22 30

5. FC Viktoria Berlin  17 33  :  21 28

6. SV Babelsberg 03 17 30  :  24 28

7. Hertha BSC II 18 23  :  23 27

8. BFC Dynamo 18 31  :  23 26

9. Neugersdorf 17 23  :  15 26

10. FC Lok Lipsk 18 26  :  25 26

11. Wacker Nordhausen 16 24  :  23 23

12. FC Schönberg 18 28  :  32 23

13. ZFC Meuselwitz 18 15  :  17 21

14. AfB Auerbach 18 19  :  33 18

15. Union Fürstenwalde 18 18  :  33 15

16. Budissa Budyšin 18 16  :  27 12

17. FSV Luckenwalde 17 12  :  30 11

18. TSG Neustrelitz 17 15  :  46 4

nawěšk

  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme, ze stejacym
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", cyrkwinski hudźbny direktor Friedemann Böhme dźakuje so sopranistce Romy Petrick
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", fararka Jadwiga Malinkowa dźakuje so dirigentej, cyrkwinskemu hudźbneho direktorej Friedemannej Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor) Miry Walerych-Szary (alt), Romy Petrick (sopran, wotlěwa
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme (foto)
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor, wotlěwa) a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod naw
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme (foto)
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor) Miry Walerych-Szary (alt), Romy Petrick (sopran, wotlěwa
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor) Miry Walerych-Szary (alt), Romy Petrick (sopran, wotlěwa
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow  a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", serbski superintendent Jan Malink wita připosłucharjow
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Čerstwje pražane kołbasa derje słodźi.
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Zabawa z "Podku" w stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
W swjedźenskim stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Zabawa w swjedźenskim stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Zhromadna wječor na prěnim dnju
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Krajny biskop dr. Carsten Rentzing (naprawo) w rozmołwje z wobdźělnikami sobotu w swjedźenskim stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Skupina "Podka" z Drježdźan je wosadny swjedźeń na farskej zahrodce wobrubiła.
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Dźěłowy kruh po přednošku krajneho biskopa na temu „Lud a domizna w swětle biblije“
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Dźěłowy kruh po přednošku krajneho biskopa na temu „Lud a domizna w swětle biblije“
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Krajny biskop Ewangelsko-lutherskeje krajneje cyrkwje Sakskeje dr. Carsten Rentzing (nalěwo) a serbski superintendent Jan Malink w rozmołwje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Dźěłowy kruh po přednošku krajneho biskopa na temu „Lud a domizna w swětle biblije“
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme ze stejacymi

nowostki LND