Wuslědki (21.05.15)

štwórtk, 21. meje 2015 spisane wot:

Kopańca,wokrjesna liga stafla III

Großröhrsdorf II – Marijina hwězda 

1:3 (1:0)

Frankenthal – L.-Augustusbad  4:2 (2:1)

Haselbachtal – Großharthau   6:3 (2:1)

Ottendorf-Okrilla – Porchow   1:1 (0:0)

Kinspork – Arnsdorf   4:1 (1:0)

Němske Pazlicy – Hermsdorf   2:1 (2:1)

1. Kinspork 22 74 : 16 55

2. Ottendorf-Okrilla 23 48 : 23 42

3. Großnaundorf 23 41 : 28 41

4. Frankenthal 23 55 : 37 39

5. Marijina hwězda 23 41 : 38 37

6. Großröhrsdorf II 22 36 : 36 35

7. Liegau-Augustusbad 23 49 : 43 29

8. Njebjelčicy 22 49 : 47 28

9. Němske Pazlicy 22 28 : 43 26

10. Arnsdorf 23 37 : 37 24

11. Porchow 23 31 : 43 24

12. Haselbachtal 22 29 : 44 23

13. Großharthau 22 30 : 57 20

14. Hermsdorf 23 23 : 79 14

Wuslědki (19.05.15)

wutora, 19. meje 2015 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga

1. Magdeburg 29 60 : 20 60

2. Zwickau 29 44 : 20 56

3. Nordhausen 29 41 : 38 45

4. Hertha BSC II 29 48 : 37 42

5. BFC Dynamo 29 32 : 26 42

6. Jena 29 42 : 37 42

7. Berlinski AK 29 34 : 35 39

8. Halberstadt 29 43 : 42 37

9. 1. FC Union II 29 49 : 47 36

10. Neustrelitz 29 42 : 39 35

11. Auerbach 29 27 : 52 31

12. Babelsberg 03 29 31 : 33 30

13. Budissa Budyšin 29 23 : 38 27

14. Meuselwitz 29 27 : 52 22

15. FC Viktoria 29 23 : 50 17

16. Plauen 29 0 : 0 0

krajna liga

FC Eilenburg – Biskopicy   0:0 (0:0)

Kamjenc – Döbeln   2:0 (0:0)

BSC Freiberg – Hohenstein-E.   6:1 (3:1)

FC Grimma – FC International  2:2 (0:1)

BSG Chemija – Markkleeberg   2:2 (0:2)

Heidenau – Glauchau   3:2 (1:1)

Póst Drježdźany – FSV Zwickau II  1:2 (0:1)

Zhorjelc – Wocl Riesa   1:2 (0:0)

1. BSG Chemija 26 49 : 23 52

2. FC International 26 57 : 32 52

3. Biskopicy 26 43 : 21 51

4. FC Eilenburg 26 41 : 22 48

Wuslědki (18.05.15)

póndźela, 18. meje 2015 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga

1. FC Union II – Nordhausen   0:1 (0:1)

Plauen – Auerbach  0:1 (0:1)

Jena – Budissa Budyšin   2:1 (0:1)

BFC Dynamo – Neustrelitz  4:2 (1:1)

Hertha BSC II – Magdeburg  1:4 (1:2)

FC Viktoria – Berlinski AK  0:2 (0:1)

Halberstadt – Zwickau  3:1 (2:1)

Babelsberg 03 – Meuselwitz   3:0 (2:0)

1. Magdeburg 29 60 : 20 60

2. Zwickau 29 44 : 20 56

3. Nordhausen 29 41 : 38 45

4. Hertha BSC II 29 48 : 37 42

5. BFC Dynamo 29 32 : 26 42

6. Jena 29 42 : 37 42

7. Berlinski AK 29 34 : 35 39

8. Halberstadt 29 43 : 42 37

9. 1. FC Union II 29 49 : 47 36

10. Neustrelitz 29 42 : 39 35

11. Auerbach 29 27 : 52 31

12. Babelsberg 03 29 31 : 33 30

13. Budissa Budyšin 29 23 : 38 27

14. Meuselwitz 29 27 : 52 22

15. FC Viktoria 29 23 : 50 17

16. Plauen 29 0 : 0 0

krajna liga

FC Eilenburg – Biskopicy 0:0 (0:0)

Kamjenc – Döbeln 2:0 (0:0)

BSC Freiberg – Hohenstein-E. 6:1 (3:1)

FC Grimma – FC International 2:2 (0:1)

BSG Chemija – Markkleeberg 2:2 (0:2)

Heidenau – Glauchau 3:2 (1:1)

Wuslědki (13.05.15)

srjeda, 13. meje 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga stafla I

Wóspork – Malešecy 3:2 (2:1)

Wulka Dubrawa – Njeswačidło 0:2 (0:0)

Minakał – Załom 0:8 (0:4)

1. Wjelećin 24 74 : 27 61

2. HZ Budestecy 23 51 : 33 47

3. ST Budyšin 23 61 : 24 44

4. Kubšicy 23 52 : 35 41

5. Załom 23 67 : 40 38

6. Wóspork 23 51 : 51 35

7. Radwor 24 48 : 35 31

8. Malešecy 23 63 : 60 30

9. Hodźij 23 30 : 42 24

10. Póst Budyšin II  24 24 : 58 24

11. Wulka Dubrawa 23 42 : 49 22

12. Wjernarjecy 23 31 : 42 22

13. Njeswačidło 24 30 : 55 20

14. Minakał 23 25 : 55 19

15. Bart 90 24 26 : 69 14

wokrjesna liga stafla III

1. Kinspork 21 70 : 15 52

2. Ottendorf-Okrilla 22 47 : 22 41

3. Frankenthal 22 52 : 34 39

4. Großnaundorf 23 40 : 29 38

5. Großröhrsdorf II 21 35 : 33 35

6. Marijina hwězda 22 38 : 37 34

7. Liegau-Augustusbad 22 47 : 39 29

8. Njebjelčicy 22 49 : 47 28

9. Arnsdorf 22 36 : 33 24

10. Porchow 22 30 : 42 23

Wuslědki (12.05.15)

wutora, 12. meje 2015 spisane wot:

Kopańca, krajna klasa

Cossebaude – Laubegast 2:3 (0:1)

Niska – Zschachwitz 0:2 (0:0)

Radebeul – Rakecy 6:1 (1:1)

Budestecy – Nowe Město 0:1 (0:1)

SC Borea – Budissa Budyšin II 1:2 (1:1)

Weixdorf – Nowosólc-Hródk 0:1 (0:0)

1. Mužakow 21 50 : 29 43

2. Budissa Budyšin II 21 44 : 30 41

3. Laubegast 21 36 : 35 38

4. Radebeul 21 49 : 34 34

5. Nowosólc-Hródk 21 35 : 32 34

6. Budestecy 21 33 : 33 34

7. Zschachwitz 21 44 : 33 33

8. Niska 21 38 : 29 31

9. Nowe Město 21 24 : 24 30

10. Weixdorf 21 33 : 36 20

11. SC Borea 21 34 : 38 19

12. Rakecy 21 19 : 41 19

13. Drježdźanski SC 21 28 : 33 18

14. Cossebaude 21 17 : 57 14

Budissa II nochce postupić

Budyšin. U 23 Budissy Budyšin nochce do krajneje ligi postupić. Sportowy nawoda Budissy Tomaš Henčl rjekny mjez druhim: „Chcemy w druhim mustwje wosebje starši lětnik juniorow zasadźić. Tuž sej myslimy, zo je krajna klasa ta prawa za naš kader druheho mustwa.“

Wuslědki (11.05.15)

póndźela, 11. meje 2015 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga

Meuselwitz – Halberstadt 1:5 (1:1)

Budissa Budyšin – Auerbach 2:1 (0:0)

Zwickau – 1. FC Union II 0:3 (0:2)

Plauen – Babelsberg 03 0:2 (0:0)

Nordhausen – FC Viktoria 3:2 (2:1)

Berlinski AK – Hertha BSC II 0:3 (0:2)

Neustrelitz – Jena 1:3 (0:3)

Magdeburg – BFC Dynamo 1:1 (1:0)

1. Magdeburg 28 56 : 19 57

2. Zwickau 28 43 : 17 56

3. Hertha BSC II 28 47 : 33 42

4. Nordhausen 28 40 : 38 42

5. Jena 28 40 : 36 39

6. BFC Dynamo 28 28 : 24 39

7. Berlinski AK 28 32 : 35 36

8. Neustrelitz 28 40 : 35 35

9. Halberstadt 28 40 : 41 34

10. 1. FC Union II 27 48 : 46 33

11. Auerbach 27 27 : 51 31

12. Babelsberg 03 28 28 : 33 27

13. Budissa Budyšin 28 22 : 36 27

14. Meuselwitz 28 27 : 49 22

15. FC Viktoria 28 23 : 48 17

16. Plauen 28 0  : 0 0

krajna liga

Biskopicy – FC Grimma 3:3 (2:3)

FC International – Zhorjelc 2:4 (2:2)

Döbeln – Wocl Riesa 2:3 (1:2)

Kamjenc – BSC Freiberg 3:0 (1:0)

Hohenstein-E. – Heidenau 2:1 (1:0)

Markkleeberg – Póst Drježdźany 4:1 (2:0)

Glauchau – BSG Chemija 1:3 (0:0)

FSV Zwickau II – FC Eilenburg 1:0 (0:0)

wokrjesna wyša liga

Hnašecy – Biskopicy II 3:2 (1:1)

Wuslědki (07.05.15)

štwórtk, 07. meje 2015 spisane wot:

Kopańca, krajna liga

Hohenstein-E. – FC Grimma 2:1 (1:0)

BSC Freiberg – BSG Chemija 0:2 (0:1)

čoło tabulki

1. FC International 24 53 : 26 51

2. Biskopicy 24 40 : 18 49

3. BSG Chemija 24 44 : 20 48

4. FC Eilenburg 24 41 : 21 47

krajna klasa

Mužakow – Drježdźanski SC 3:1 (1:1)

1. Mužakow 21 50 : 29 43

2. Budissa Bautzen II 20 42 : 29 38

3. Laubegast 20 33 : 33 35

4. Budestecy 20 33 : 32 34

5. Niska 20 38 : 27 31

6. Radebeul 20 43 : 33 31

7. Nowosólc-Hródk 20 34 : 32 31

8. Zschachwitz 20 42 : 33 30

9. Nowe Město 20 23 : 24 27

10. Weixdorf 20 33 : 35 20

11. SC Borea 20 33 : 36 19

12. Rakecy 20 18 : 35 19

13. Drježdźanski SC 21 28 : 33 18

14. Cossebaude 20 15 : 54 14

wokrjesny pokal

ST Budyšin – Kulow 1:5  (1:2)

Kumwałd – Großröhrsdorf3:5 (1:0)

Rakecy II – Kinspork 1:3 (0:2)

SG Großnaundorf – Wjelećin 3:0 (2:0)

Wuslědki (06.05.15)

srjeda, 06. meje 2015 spisane wot:

Dotalne wuslědki swětowych lodohokejowych mišterstwow 2015

skupina A: Kanada – Letiska 6:1, Čěska – Šwedska 5:6, Šwicarska – Awstriska 3:4, Francoska – Němska 1:2, Letiska – Čěska 2:4, Awstriska – Šwedska 1:6, Kanada – Němska 10:0, Francoska – Šwicarska 1:3, Letiska – Šwedska 1:8, Kanada – Čěska 6:3, Šwicarska – Němska 1:0, Awstriska – Francoska 2:0

1 Kanada 3 22 : 4 9

2 Šwedska 3 20 : 7 8

3 Šwicarska 3 7 : 5 7

4 Čěska 3 12 : 14 4

5 Němska 3 2 : 12 3

6 Francoska 3 4 : 5 3

7 Awstriska 3 5 : 11 2

8 Letiska 3 4 : 18 0

skupina B: USA – Finska 5:1, Ruska – Norwegska 6:2, Słowakska – Danska 4:3, Běłoruska – Słowjenska 4:2, Norwegska – USA 1:2, Ruska – Słowjenska 5:3, Běłoruska – Słowakska 1:2, Danska – Finska 0:3, Ruska – USA 2:4, Norwegska– Finska 0:5, Danska – Běłoruska 1:5, Słowakska – Słowjenska 3:1; čoło tabulki:

1 USA 3 11 : 4 9

2 Słowakska 3 9 : 5 7

3 Běłoruska 3 10 : 5 7

Wuslědki (04.05.15)

póndźela, 04. meje 2015 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga

Budissa Budyšin – Neustrelitz 2:2 (2:1)

Auerbach – Babelsberg 03 2:1 (2:0)

Berlinski AK – BFC Dynamo 1:3 (1:1)

Hertha BSC II – Nordhausen 1:0 (1:0)

Halberstadt – Plauen 6:1 (3:0)

1. FC Union II – Meuselwitz 4:1 (2:1)

Jena – Magdeburg 0:4 (0:3)

FC Viktoria – Zwickau 2:4 (0:2)

1. Magdeburg 27 55 : 18 56

2. Zwickau 27 43 : 14 56

3. Hertha BSC II 27 44 : 33 39

4. Nordhausen 27 37 : 36 39

5. BFC Dynamo 27 27 : 23 38

6. Jena 27 37 : 35 36

7. Berlinski AK 27 32 : 32 36

8. Neustrelitz 27 39 : 32 35

9. Halberstadt 27 35 : 40 31

10. Auerbach 26 26 : 49 31

11. 1. FC Union II 26 45 : 46 30

12. Babelsberg 03 27 28 : 33 27

13. Budissa Budyšin 27 20 : 35 24

14. Meuselwitz 27 26 : 44 22

15. FC Viktoria 27 21 : 45 17

16. Plauen 27 0 : 0 0

wokrjesna wyša liga

1. Biskopicy II 24 83 : 23 56

2. ST Ćisk 24 68 : 21 52

3. Póst Budyšin 24 60 : 51 49

4. LSV Hory 23 60 : 25 48

5. Großröhrsdorf 24 58 : 37 47

6. Ralbicy/Hórki 24 52 : 30 44

Wuslědki (29.04.15)

srjeda, 29. apryla 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla 3

1. Kinspork 20 63 : 15 49

2. Ottendorf-Okrilla 21 46 : 19 41

3. Großnaundorf 22 39 : 27 38

4. Frankenthal 21 50 : 33 36

5. Großröhrsdorf II 20 33 : 31 34

6. Marijina hwězda 22 38 : 37 34

7. Liegau-Augustusbad 21 44 : 38 26

8. Njebjelčicy 21 47 : 46 25

9. Arnsdorf 21 34 : 31 23

10. Porchow 21 28 : 37 23

11. Němske Pazlicy 20 25 : 40 23

12. Haselbachtal 21 23 : 41 20

13. Großharthau 20 22 : 49 17

14. Hermsdorf 21 22 : 70 14

nawěšk

  • Sernjany su swoju róčnicu prěnjeho naspomnjenja wsy před 600 lětami z wosebitym wjesnym swjedźenjom wuspěšnje woswjećili. Tule nańdźeće někotre fotowe impresije wo tym:
Zerna feierte unlängst die Ersterwähnung des Ortes vor 600 Jahren mit einem beson

nowostki LND