Rozhłós (26.10.18)

pjatk, 26. oktobera 2018 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z přehladom powěsćow tydźenja

11:20 Jurij Brězan a jeho zawostajenstwo

11:45 3. fachowy dźeń 2plus w Chrósćicach

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Beno Jakubaš)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo serbskim diskusijnym wječoru w Dešnje

13:00 Dopomnjenki na Kita Panka

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Hans-Christoph Schütt)

Rozhłós (19.10.18)

pjatk, 19. oktobera 2018 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo šulerskej akademiji

11:20 Róža Domašcyna – literarne myto Sakskeje

11:45 Kermuša w Serbach – hudźba

12:00 Nabožne wusyłanje

 (farar Hans-Friedrich Fischer)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo wustajeńcy Isy Bryc­cyneje a wuradźowanju předsydstwa regionalneho zwjazka Domowiny w Delnjej Łužicy

13:00 Škórc – ptačk lěta

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Bernd Pittkunings)

Rozhłós (12.10.18)

pjatk, 12. oktobera 2018 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim do prapremjery „Kito husličkar“

11:20 Serbsko-morawske styki

11:45 Chronist Jan Macka

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Thomas Haenchen)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo Choćebuskim Serbskim muzeju

13:00 Hudźba słowjanskich narodnych mjeńšin

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Katharina Köhlerowa)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (05.10.18)

pjatk, 05. oktobera 2018 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z přehladom powěsćow tydźe­nja

11:20 Wjacore powołanja w žiwjenju

11:45 Recensija „Hura, prózdniny“

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Clemens Hrjehor)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo spožčenju Myta Domowiny a rozmołwa z dr. Hartmutom Leipnerom

13:00 Portret delnjoserbskeho basnika Mjertyna Gryza

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Manfred Hermaš)

Rozhłós (28.09.18)

pjatk, 28. septembera 2018 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo 19. swjedźenju na Row­njanskim Njepilic statoku

11:20 Generacija facebook

11:45 Z Rownjanskeho swjedźenja

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Jadwiga Malinkowa)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo planach za Fontanowe lěto 2019

13:00 Interkulturelny festiwal

„Proetnica“ w Rumunskej

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Manfred Hermaš)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (21.09.18)

pjatk, 21. septembera 2018 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja

11:20 Delnjoserbske tradicije: łapanje kokota a superkokot

11:45 Temowy tydźeń: hinak bydlić

12:00 Nabožne wusyłanje

 (farar Gerat Wornar)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo zetkanju z Choćebuskim wyšim měšćanostu Holgerom Kelchom

13:00 „Prěni serbski koncert w Delnjej Łužicy“ 

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Adelheid Daumowa)

Rozhłós (14.09.18)

pjatk, 14. septembera 2018 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja

11:20 Serbski narodny muzej?

11:45 Konferenca wo strukturnej změnje we Łužicy

12:00 Nabožne wusyłanje

(Hans-Friedrich Fischer)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo swjedźenju Domowinskeje skupiny w Groźišću

13:00 Konferenca wo strukturnej změnje we Łužicy

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Madlena Norbergowa)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (07.09.18)

pjatk, 07. septembera 2018 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo dnju wotewrjeneho pomnika

11:20 Finska hudźba

11:45 Nowy direktor Serbskeho instituta sto dnjow w zastojnstwje

12:00 Nabožne wusyłanje

(Jan Malink)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo Bórkowskej šuli w zelenym a wo serbšćinje w swójbje

13:00  W spominanju na komponista Detlefa Kobjelu

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Hans-Christoph Schütt)

Rozhłós (31.08.18)

pjatk, 31. awgusta 2018 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja

11:20 Tura po Łaćonskej Americe – pućowanske dožiwjenja

11:45 Wustajeńca Iris Brankačkoweje

12:00 Katolske nabožne wusyłanje

(farar Daniel Dzikiewicz)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo iniciatiwje za Serbski sejm a wo serbskej konfirma­ciji w Janšojcach

13:00  Delnjoserbski koncert po přećach připosłucharjow

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Bernd Pittkunings)

Rozhłós (24.08.18)

pjatk, 24. awgusta 2018 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Korlu Bohuwěra Šěcu počesćili

11:30 Rozmołwa wo bičwolejbulowym finalu w Miłoćicach

11:45 20 lět Nukstock

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Christoph Rummel)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo škodach rybarjow horcoty dla

13:00  Estiska hudźba na festiwalu w Rudolstadće

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Dieter Schütt)

po tym zbožopřeća

nawěšk

nowostki LND