Rozhłós (28.07.17)

pjatk, 28. julija 2017 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00  Łužica tónle tydźeń z powěsćowym přehladom tydźenja

11:20  Reportaža wo čěsko-serbskej swójbje

11:45  Hudźba do njedźele

12:00  Ewangelske nabožne wusyłanje (Jadwiga Malinkowa)

po tym zbožopřeća

njedźelu, delnjosersce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z předstajenjom wobdźělnicy intensiwneho rěčneho kursa

13:00  Dowolowe poručenje: Kołobrzeg

13:30  Nabožne wusyłanje

(Cyril Pjech)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (21.07.17)

pjatk, 21. julija 2017 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tónle tydźeń z powěsćemi tydźenja a wo Gig-festiwalu w Róžeńće

11:20 Slědy Jurja Chěžki w basnistwje

11:45 SJ Njebjelčicy 60 lět – Zajimawostki ze stawiznow

12:00 Katolske nabožne wusyłanje

 (farar Beno Jakubaš)

po tym zbožopřeća

delnjosersce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim wo lětnim swjedźenju Delnjoserbskeho gymnazija

13:00 Portret Bjarnata Rjentša

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Cyril Pjech)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (14.07.17)

pjatk, 14. julija 2017 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Serbja a reformacija:

Lutherowe pomniki

11:45 Wuslědki stipendiatow Załožby za serbski lud

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Jan Malink)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z portretom serbskeje abiturientki

13:00 Choćebuski serbski komorny chór

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Christiana Piniekowa)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (07.07.17)

pjatk, 07. julija 2017 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń z powěsćemi tydźenja a pokiwami

11:20  Lěćo, słónco, prózdniny – doma, doma, rjenje je

12:00 Katolske nabožne wusyłanje

 (farar Gabriš Nawka)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin z powě­sćemi a live-wusyłanjom wo łu­žiskim derbyju serbskeju koparskeju wubrankow z Deš­­njan­skeho sportnišća

13:00 Dowolowe impresije

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Bernd Pittkunings)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (30.06.17)

pjatk, 30. junija 2017 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

10:00 Boža słužba ze Serbskeho ewangelskeho cyrkwinskeho dnja w Tšupcu

11:00 Łužica tónle tydźeń

11:20 Přewodźamy Witaj-dźěći

11:45 Tšupc a Albin Moller

12:00 Beachvolleyballowa tura

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 do 14:00

 Live ze serbskeho cyrkwinskeho dnja w Tšupcu, mjez druhim z rozprawami, z přinoškom „Albin Moller – teologa a spisowaćel“, z nabožnym wusyłanjom (Ingolf Kśenka) a ze zbožopřećemi

Rozhłós (23.06.17)

pjatk, 23. junija 2017 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja

11:20 Folklorny festiwal „Łužica 2017“ – live z Chrósćic

12:00 Nabožne wusyłanje

 (farar Gerat Wornar)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo folklornym festiwalu w Chrósćicach a komentar „Tak ja to widźu“

13:00 Serbske młodźinske wusyłanja w radiju

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Katharina Köhlerowa)

po tym zbožopřeća 

Rozhłós (16.06.17)

pjatk, 16. junija 2017 spisane wot:

Njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Skupiny na mjezynarodnym folklornym festiwalu

11:45 Wustajeńca wo Serbach w Kašubskej

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Jan Malink)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo serbskim narownym kamjenju w Strobicach

13:00 Portret čěskeje folklorneje skupiny

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Hans-Christian Schütt)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (02.06.17)

pjatk, 02. junija 2017 spisane wot:

Njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mj. dr. wo serbskim nowoměšniku

11:20 Serbske blido w Tokiju

11:45 Słowjanski srjedźowěk

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Jadwiga Malinkowa)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo posedźenju Zwjazkoweho předsydstwa Domowiny

13:00 Pückler a Serbja

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Dieter Schütt)

po tym zbožopřeća

Póndźelu hornjoserbsce

9:00 Putniske kermše z Róžanta

11:00 Dźeń młynow

11:20 Z Pěskečanskeho wjesneho swjedźenja

11:45 Projekt SLA Łužičanka

12:00 Dalše powěsće z Pěskečanskeho wjesneho swjedźenja

delnjoserbsce

12:30 do 14:00

 Swójbny program, mjez druhim z nabožnym wusyłanjom (Till Wojto) a z koncertom po přećach připosłucharjow

Rozhłós (26.05.17)

pjatk, 26. meje 2017 spisane wot:

Njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z přehladom powěsćow tydźenja

11:20 Klóšter jako hospodarski kompleks

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Gabriš Nawka)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo awstralskich hosćoch we Łužicy

13:00 Zasłužbny serbski prócowar Herbert Cerna z Gorow

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Hartmut Leipner)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (24.05.17)

srjeda, 24. meje 2017 spisane wot:

Štwórtk hornjoserbsce

11:00 Pokiwy k dnjej muži

11:30 Oratorij „Podlěćo“

12:00 Nabožne wusyłanje

(Jan Malink)

12:15 Madźarska mjeńšina w Rumunskej

delnjoserbsce

12:30 do 14 hodź. 

  Swójbny program, mjez druhim z pokiwami za wulěty, ze słuchohru­ „Mróčelec swójba“ a z nabožnym wusyłanjom (Dieter Schütt)

nawěšk

nowostki LND