njedźelu, hornjoserbsce
11:00 Powěsće tydźenja a naprašowanje mjez dźěćimi k dnjej maćerje
11:20 Mytos serbska mać
11:50 Hudźba k dnjej maćerje
12:00 Nabožne wusyłanje (farar Měrćin Deleńk)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Postrow za dźěći, powěsće tydźenja a što móžemy z koronakrizy wuknyć
13:00 Tematiske wusyłanje: „Zlě je zabyć“ – 75 lět po kóncu wójny
13:40 Nabožne wusyłanje
(Cyril Pjech)
po tym hudźba tydźenja a zbožopřeća
pjatk, 1. meje, hornjoserbsce
11:00 Powěsće, mjez druhim z alternatiwami w syći k mejestajenju
11:20 Jurij a Marja Cyžec a pólska tajna słužba
11:45 Nalětnja hudźba
12:00 Nětk meja nazeleni – wusyłanje do nalěća
delnjoserbsce
12:30 Postrow za dźěći, ludowědne wosebitosće 1. meje a zhladowanje na fararja a zběraćela ludowych pěsnjow Jana Boguchwała Markusa (1815–1880)
13:00 „Pój, wzmi sej kij!“ – hudźbne pućowanje po Łužicy
po tym hudźba tydźenja a zbožopřeća
njedźelu, 3. meje, hornjoserbsce
9:00 Boža mša z tachantskim fararjom Witom Sćapanom
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:20 Meja měsac lubosće – pěseń lubosće w bibliji
11:45 Jakub a Matej so sadźitaj
12:00 Nabožne wusyłanje (farar Christoph Rummel)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Postrow za dźěći a wo skutkowanju Heinzojc šwalčernje za čas koronakrizy
13:00 Tematiske wusyłanje: „Wo smjeću a smějkotanju“
13:40 Nabožne wusyłanje
(Madlena Norbergowa)
po tym hudźba tydźenja a zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
9:00 Boža mša z fararjom Šćěpanom Delanom
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:20 Kónc wójny před 75 lětami: Podawki w Delanach
11:45 250 lět sotrownja Małowjelkowskeje Bratrowskeje wosady
12:00 Nabožne wusyłanje (dr. J. Buliš)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Postrow za dźěći a aktualny magacin z dopomnjenkami na kónc wójny před 75 lětami
13:00 Kubojc swójba ze Strjažowa
13:40 Nabožne wusyłanje
(Christina Kliemowa)
po tym hudźba tydźenja a zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
9:00 Boža mša z fararjom Benom Jakubašom
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo serbskim młodostnym Mijanje Meškanku
11:20 Stawizny mlokarnje w Lejnje
12:00 Nabožne wusyłanje
(Jadwiga Malinkowa)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Postrow za dźěći a aktualny magacin z powěsćemi tydźenja a aktualnymi přinoškami
13:00 Tematiske wusyłanje „Moderna technika na wsy“
13:40 Nabožne wusyłanje
(Christina Kliemowa)
po tym hudźba tydźenja a zbožopřeća
Ćichi pjatk, hornjoserbsce
11:00 Nałožki w Slepom a poprawny křižerski jubilej
11:20 Wurězki z oratorija „Serbski rekwiem“
12:00 Nabožne wusyłanje
(superintendent Jan Malink)
po tym hudźba
delnjoserbsce
12:30 Nabožne wusyłanje
(Hartmut Leipner)
12:40 Postrow za dźěći
13:00 Jutrowne spěwanje z chórom Łužyca
13:30 Pokazka na jutrowny delnjoserbski radijowy program
13:40 Hudźba tydźenja
po tym gratulacije
Ćicha sobota, hornjoserbsce
20:00 Boža mša z fararjom Měrćinom Deleńkom
Jutrownička, hornjoserbsce
9:00 Boža mša z fararjom Danielom Dziekiewiczom
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim ze zwukami spěwacych křižerjow
11:20 Stawizny křižerstwa
12:00 Nabožne wusyłanje
(Thomas Haenchen)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Nabožne wusyłanje
(Manfred Hermaš)
12:40 Postrow za dźěći
13:00 Jutrowne spěwanje w Rownom před 45 lětami
13:40 Hudźba tydźenja
po tym gratulacije
Jutry póndźelu, hornjoserbsce
9:00 Boža mša z fararjom Michałom Andersom
11:00 Jutrowne impresije ze serbskich wsow
11:20 Portret: Něhdy Němc – dźensa horliwy Serb (3)
Hans-Eberhard Kaulfürst
njedźelu hornjoserbsce
9:00 Boža mša z dekanom Witom Sćapanom
11:00 Łužica tutón tydźeń – powěsće tydźenja a aktualki
11:15 Dožiwjenja w Africe
12:00 Nabožne wusyłanje
(Gerat Wornar)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Postrow za dźěći a aktualny magacin, mjez druhim nowosće wo koronawirusu
13:00 Tematiske wusyłanje „Hłosy ptačkow w nalěću“
13:40 Nabožne wusyłanje
(Dieter Schütt)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
9:00 Kemše z fararjom Šćěpanom Delanom
11:00 Łužica tutón tydźeń – powěsće tydźenja a aktualki
11:20 Nadrobnosće wokoło korony
12:00 Nabožne wusyłanje
(dr. Jens Buliš)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim nowosće wo połoženju koronawirusa dla
13:00 Tematiske wusyłanje „Moderna technika na našich wsach“
13:40 Nabožne wusyłanje
(Dieter Schütt)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
9:00 Kemše z fararjom Benom Jakubašom live z Radworja
11:00 Łužica tutón tydźeń – powěsće tydźenja a aktualki
11:20 Jan Michał Budar – prěnja serbska załožba
12:00 Nabožne wusyłanje
(Christoph Rummel)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim nowosće wo połoženju coronawirusa dla
13:00 Nekrolog Dieter Redo
13:40 Nabožne wusyłanje
(Christiana Piniekowa)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:20 Digitalny pakt – zwoprawdźenje na šulach
11:50 Finalne koło w dwójnej hłójčce
12:00 Nabožne wusyłanje
(Beno Jakubaš)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo nowym dźělu „Podstupimskich přinoškow“ k sorabistice
13:00 K 90. narodninam basnika a žurnalista Ericha Wojtowa
13:40 Nabožne wusyłanje
(Adelheid Dawmowa)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo 29. wikach jutrownych jejkow w Budyšinje
11:20 Na slědach wjelka (reportaža)
12:00 Nabožne wusyłanje
(Měrćin Deleńk)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo serbskej jazzowej spěwarce „Die Herrmann“ a wo Serbskim blidźe
13:00 Přinoški serbskeho literarneho wubědźowanja
13:40 Nabožne wusyłanje
(Christina Kliemowa)
po tym zbožopřeća