njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, mj. dr. wo wječornym ptačim kwasu Serbskeho ludoweho ansambla w Chróšćanskej „Jednoće“
11:20 75. posmjertniny zbóžneho martrarja Alojsa Andrickeho
11:45 1000 lět Budyski měr
12:00 Ew. nabožne wusyłanje
(superintendent Jan Malink)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo prezentaciji serbskeho lyriskeho zwjazka „Basnikarska kjarmuša“
13:00 Instrument lěta: violoncello
13:30 Nabožne wusyłanje
(Bernd Pittkunings)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tónle tydźeń, mjez druhim wo premjerje młodźinskeho dźiwadła „Kupa fantazije“
11:20 Temowy tydźeń:
Zanjechane twarjenja
11:45 Hornjoserbska premjera ptačeho kwasa SLA w Radworju
12:00 Nabožne wusyłanje
(Měrćin Deleńk)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin
13:00 Z hudźbu w rozmołwje:
dr. Fryco Libo
13:30 Nabožne wusyłanje
(Hartmut Leipner)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tónle tydźeń
11:15 Basnje a wurězki powědančkow z literarneho wurisanja LND a załožby
11:30 Nowe spěwy rozhłosa
12:00 Ew. nabožne wusyłanje
(farar Christoph Rummel)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin z powěsćemi, rozprawa wo premjerje ptačokwasneho programa SLA
13:00 Spominanje na serbskeho basnika Fryca Rocha
13:30 Nabožne wusyłanje
(Bernd Pittkunings)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tónle tydźeń, mjez druhim wo jolka-swjedźenju
11:20 Minority SafePack – Wo čo poprawom dźe?
11:45 Hudźba k njedźeli
12:00 Nabožne wusyłanje
(Wito Sćapan)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualne powěsće
13:00 Wróćozhladowanje
na lěto 2017 (2. dźěl)
13:30 Nabožne wusyłanje
(Hartmut Leipner)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tónle tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja
11:20 „Sony zwoprawdźić a dale?“ Zjeće seriala serbskeho rozhłosa wo wobsedźerjach firmow, kotřiž chcedźa je młódšej generaciji přepodać
11:45 Što so lětsa za šoferow změni?
12:00 Ew. nabožne wusyłanje
(superintendent Jan Malink)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualne powěsće
13:00 Wróćozhladowanje
13:30 Nabožne wusyłanje
(Christina Kliemowa)
po tym zbožopřeća
Silwester, hornjoserbsce
11:00 To bě lěto 2017 – Krótke dopomnjenki na wšelake wjerški a podawki
11:20 Wěrne tryski z dawnych časow k poslednjemu dnjej lěta
12:00 Ew. nabožne wysyłanje
(Jan Malink)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Žorty a humor do noweho lěta
13:00 Nabožne wusyłanje
(Christiana Piniekowa)
po tym zbožopřeća
1. januar, hornjoserbsce
11:00 Statistika z wosadow
11:15 Postrow Bogny Korjeńkoweje – nawodnicy Budyskeho rozhłosoweho studija MDR
11:20 Literarne wusyłanje: „Spočatk lěta – spočatk swěta“
12:00 Katolske nabožne wusyłanje
(Beno Jakubaš)
po tym hudźba
delnjoserbsce
12:30 Jurij Koch – komentar
13:00 Nowolětny koncert
13:40 Nabožne wusyłanje
(Madlena Norbergowa)
Patoržicu, hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo aktualnych podawkach
11:20 Zjeće tydźenskeje serije „hodowna pycha“
11:45 4. adwentne woknješko
12:00 Katolske nabožne wusyłanje
(farar Hans-Friedrich Fischer)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Nabožne wusyłanje
(Hartmut Leipner)
po tym adwentna stawizna – hudźbna bajka „Knjez Mróz a knjeni Zyma“
po tym zbožopřeća
Prěni dźeń hód, hornjoserbsce
11:00 Hodowne dopomnjenki
11:20 Hodowne postrowy a hudźba
12:00 Ew. nabožne wusyłanje
(farar Christoph Rummel)
po tym hodowne postrowy a hudźba
delnjoserbsce
12:30 Nabožne wusyłanje
(Ingolf Kschenka)
po tym delnjoserbski hodowny a postrowny koncert ( 1. dźěl)
Druhi dźeń hód, hornjoserbsce
11:00 Hodowne postrowy a hudźba – hósć w studiju Gerat Róbl ze Smjerdźaceje
12:00 Katolske nabožne wusyłanje
(diakon dr. Jens Buliš)
po tym wurězk ze seriala
Radija Satkula „Hdy bych hišće raz młody był, bych něšto hinak činił?“
delnjoserbsce
12:30 Nabožne wusyłanje
(farar Hans Christoph Schütt)
po tym delnjoserbski hodowny a postrowny koncert (2. dźěl)
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja
11:20 Stanisław Tilich so rozžohnuje
11:45 Třeće adwentne woknješko
12:00 Nabožne wusyłanje
(Clemens Hrjehor)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo zetkanju župy Delnja Łužica z prezidijom Domowiny
13:00 25 lět chór Łužyca
13:30 Nabožne wusyłanje
(Dieter Schütt)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja
11:10 Krótkoproza Piwarca
11:20 Trochu hinaši wid na Pólsku
11:45 Druhe adwentne woknješko
12:00 Nabožne wusyłanje
(Jadwiga Malinkowa)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo čestnohamtskim dźěle Ruth Mrózkojc
13:00 W Pratyji 2018 listowane
13:30 Nabožne wusyłanje
(Bernd Pittkunings)
po tym zbožopřeća
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z přehladom powěsćow
11:20 Adwentna hudźba
11:45 Prěnje adwentne woknješko
12:00 Nabožne wusyłanje
(Wito Sćapan)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo wučerce na Delnjoserbskim gymnaziju
13:00 Spominanje na wučerja Hanza Hühnchena (2. dźěl)
13:30 Nabožne wusyłanje
(Katharina Köhlerowa)
po tym zbožopřeća