Rozhłós (19.05.23)

Freitag, 19. Mai 2023 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z přehladom powěsćow tydźenja

11:20 Najstarši Serb Awstralskeje

12:00 Nabožne wusyłanje

(Tomasz Dawidowski)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim wo protestnej akciji pěstowarnjow

13:00 Před 150 lětami bu patent za jeansy přizjewjeny

13:40 Nabožne wusyłanje

(Bernd Pittkunings)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (12.05.23)

Freitag, 12. Mai 2023 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo premjerje knihi „Šijemy ze Štefi“

11:20 Dźeń maćerje – tři portrety serbskich žonow

12:00 Nabožne wusyłanje

(Pětr Mróz)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z portretom serbskeje maćerje

13:00 Hudźbne wusyłanje: Wěnc spěwow maćerjam

13:40 Nabožne wusyłanje

( Katharina Köhlerowa)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (05.05.23)

Freitag, 05. Mai 2023 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:15 Kikanukl móže serbsce

11:20 Wo módrej barbje

12:00 Nabožne wusyłanje

(Jadwiga Malinkowa)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškom wo dźiwa­dłowej inscenaciji za dźěći ­„Narske bajki“

13:00 Tematiske wusyłanje: „75 lět Němsko-Serbske ludowe dźiwa­dło“

13:40 Nabožne wusyłanje

(Manfred Hermaš)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (28.04.23)

Freitag, 28. April 2023 geschrieben von:

Njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Dwurěčnosć w měsće Drježdźany

12:00 Nabožne wusyłanje

(Gabriš Nawka)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z rozprawu wo serbskej literaturje na Lipšćanskich knižnych wikach a kolumnu „Tak ja to widźu: Dobry, stary čas“

12:45 Tematiske wusyłanje: Z prochastanjene – namakanki z hudźbneho archiwa

13:4 Nabožne wusyłanje

(Katharina Köhlerowa)

po tym  zbožopřeća

Póndźelu, hornjoserbsce

11:00 Powěsće a pokiwy

11:20 Portrait: Njebjelčanski spěwy-twórc Jakub Čornak

11:45 Pohlad do rozhłosoweho archiwa: 1. meja

po tym zbožopřeća

20:00 Radijo Satkula

delnjoserbsce

12:30 Powěsće a „Słowa k 1. meji“

12:45 Hermann Schall: Zwukowe nahrawanja w 1950ych lětach w Delnjej Łužicy

13:00 Tematiske wusyłanje: „Dźěło, powołanje a powołanosć“

13:30 Nabožne wusyłanje

(Christiana Piniekowa)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (21.04.23)

Freitag, 21. April 2023 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Rozprawa wo hłownej zhromadźiznje Domowiny

11:40 Hudźba Jana Pawoła Nagela

12:00 Nabožne wusyłanje

(Wito Sćapan)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškomaj wo hłownej zhromadźiznje Domowiny a wo inscenaciji NSLDź „Piwo“

13:00 Tematiske wusyłanje: Pjeć zmysłow I – Widźeć

13:40 Nabožne wusyłanje

(Madlena Norbergowa)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (14.04.23)

Freitag, 14. April 2023 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Diskusija: „Su Serbja indigeny lud?“

11:45 Rozprawa: Hłowna zhromadźizna Towarstwa přećelow Serbow

12:00 Nabožne wusyłanje

(Jan Malink)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškom „Małe jutry“

13:00 Koncert po přećach připosłucharstwa

13:40 Nabožne wusyłanje

(Tobias Pawoł Jachmann)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (06.04.23)

Donnerstag, 06. April 2023 geschrieben von:

Ćichi / Wulki pjatk, hornjoserbsce

11:00 Přihoty na jutry pola Čóškec w Ralbicach

11:20 „Serbski rekwiem“ Korle Awgusta Kocora

12:00 Nabožne wusyłanje

(Krystof Rummel)

delnjoserbsce

12:30 Nabožne wusyłanje

(Till Wojto)

12:45 Tematiske wusyłanje: „Wo ćišinje“

13:00 Koncert: Jutrowne spěwanje chóra Łužyca

Jutrowničku, hornjoserbsce

11:00 Jutrowne rozprawnistwo

11:10 Hrubjelčicy: Turisća a křižerjo

11:20 Oratorij „Nalěćo“ Korle Awgusta Kocora

12:00 Nabožne wusyłanje

(Thomas Haenchen)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Nabožne wusyłanje

(Till Wojto)

12:45 Tematiske wusyłanje: „Jan Krygaŕ, komponist kěrlušow“

13:00 Jutrowny koncert

13:30 Dźěćace wusyłanje: „Jutrowny zajac“

po tym zbožopřeća

Jutry póndźelu, hornjoserbsce

11:00 Jutrowne rozprawnistwo

11:30 400 lět Radworski křižerski zběžk

12:00 Nabožne wusyłanje

(Florian Mróz)

13:00 Wuježk: Jutrowne spěwanje

po tym  zbožopřeća

20:00 Radijo Satkula

delnjoserbsce

12:30 Dźěćace wusyłanje: „Wopačny zajac“

13:00 Hudźba tydźenja: Jutry

po tym zbožopřeća

Rozhłós (31.03.23)

Freitag, 31. März 2023 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 250. posmjertniny Hadama Bohuchwała Šěracha

11:45 Koncertowa rozprawa:

„Intimate piano“

12:00 Nabožne wusyłanje

(Gerat Wornar)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin inkluziwnje přinoška „Nowe wusměrjenje Delnjoserbskeho gymnazija“

13:00 Tematiske wusyłanje: Brunčička (Braunkehlchen), ptačk lěta 2023

13:40 Nabožne wusyłanje

(Franc Juro Deuse)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (24.03.23)

Freitag, 24. März 2023 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Live ze 24. Slepjanskich jutrownych wikow

12:00 Nabožne wusyłanje

(Tomaš Dawidowski)

 po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin z powěsćemi, pokiwami a postrowom za dźěći „Lutki na wopyće“, kaž tež z přinoškom wo „přetwarje lěsa“ (Waldumbau) a z kolumnu „Tak ja to widźu“

13:00 Tematiske wusyłanje: „Serbski mix-tape prosće lěpje klinči“

13:40 Nabožne wusyłanje

(Christiana Piniekowa)

 po tym zbožopřeća

Rozhłós (17.03.23)

Freitag, 17. März 2023 geschrieben von:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z rozprawu wo hłownej zhromadźiznje Maćicy Serbskeje

11:20 70 lět Serbski rozhłós – radijo a politika

12:00 Nabožne wusyłanje

(Jan Malink)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškom „Serbšćina w Trjebinskej pěstowarni“

13:00 Tematiske wusyłanje: Spomnjeće na Měta Pernaka

13:40 Nabožne wusyłanje

(Cyril Pjech)

po tym zbožopřeća

Neuheiten LND