Wuslědki (10.03.20)

wutora, 10. měrca 2020
artikl hódnoćić
(0 )

Kopańca, krajna klasa

Běła Woda – Weixdorf 2:1 (0:1)

Drježdźanski SC – Rěčicy 2:2 (2:1)

Wódrjeńca – Borea Drježdźany 3:4 (1:3)

Rotacija Drježdźany – Rakecy5:1 (1:0)

Trjebin – Ćisk 0:0 (0:0)

Laubegast – Drježdźany-Strěžin 1:1 (0:1)

1. Drježdźany-Laubegast 14 47 : 18 31

2. TSV Rotacija Drježdźany 14 40 : 16 29

3. SZ Drježdźany-Strěžin 14 36 : 17 29

4. SC Borea Drježdźany 14 35 : 27 25

5. SC Großröhrsdorf 14 19 : 17 22

6. ST Trjebin 14 21 : 26 21

7. VfB Běła Woda 1909 14 21 : 24 20

8. Rakečanske ST 14 29 : 31 16

9. SJ Chrósćicy 14 23 : 27 15

10. Drježdźanski SC 1898 14 20 : 25 15

11. SG Weixdorf 14 22 : 32 13

12. FC Wocl Rěčicy 14 24 : 38 13

13. FSV Wódrjeńca 02 14 24 : 40 9

14. ST Ćisk 14 17 : 40 5

wokrjesna wyša liga

Wachau – Połčnica 3:1 (2:0)

Kumwałd – Marijina hwězda 5:0 (2:0)

Hory – Horni kraj-Sprjewja 3:3 (1:0)

Wojerowski FC – Kinspork/Łužn. 1:2 (0:2)

Němske Pazlicy – Porchow 0:0 (0:0)

Großnaundorf – Hnašecy-Dobr. 3:1 (0:0)

1. Drohotka Ramnow 16 44 : 25 38

2. Póst Germ. Budyšin 16 44 : 24 36

3. Módro-běli Kulow 18 36 : 21 36

4. LSV Hory 18 43 : 29 36

5. ST Horni kraj-Sprjewja 17 47 : 28 31

6. Sokoł Ralbicy/Hórki 17 30 : 31 25

7. TSV Wachau 18 39 : 35 24

8. ST Hnašecy-Dobruša 18 34 : 38 24

9. SG Großnaundorf 17 33 : 33 23

10. ST Kinspork/Łužnica 18 24 : 27 21

11. Wojerowski FC 17 43 : 40 18

12. TSV Połčnica 17 31 : 51 17

13. Motor Kumwałd 18 42 : 48 16

14. ST Marijina hwězda 17 27 : 45 15

15. Natwar Něm. Pazlicy 16 21 : 32 14

16. ST Porchow 18 17 : 48 12

wokrjesna liga, stafla 2

Wojerowski FC II – Haselbachtal 3:0 (2:0)

Malešecy – Hórnikečanski jězor 0:0 (0:0)

Łaz/B. Chołmc – Rakecy/Šćeńca 4:0 (3:0)

Łuty – Hlinowc 6:3 (4:1)

Wulka Dubrawa – Lubuš/Bluń 2:2 (2:1)

Chrósćicy II – Njebjelčicy wupad

wozjewjene w: Wuslědki
Prošu přizjewće so, chceće-li komentar podać

nawěšk

SERBSKE NOWINY podpěruja:

Novi Sad – kulturna stolica Europy

  • Serbski komponist, hudźbnik a spěwar Měrćin Weclich je minjenu sobotu a njedźelu w Budyskim Kamjentnym domje přewšo wuspěšnje koncertował. Přeprosył bě sej za to mnohimi hosći kaž tež młodych talentow, kotřiž z nim zhromadnje na jewišću publikum zaho
  • Měrćin Weclich a Serbski młodźinski oktet - Martin Wetzlich und das Sorbische Jugendoktett
  • Měrćin Weclich a dźěćaca spěwna skupina Šumlabrum - Martin Wetzlich und die sorbischer Kindergesangsgruppe Schumlabrumm
  • Šumlabrum - Schumlabrumm
  • Šumlabrum - Schumlabrumm
  • Měrćin Weclich a młody hudźbnik Chrystof Mikławšk (wotprawa) – Martin Wetzlich und Christoph Mikwauschk (von rechts)
  • Jamila Hórnikec - Jamila Hornig
  • Matteo Hórnik - Matteo Hornig
  • Rejwarki a rejwarjo Serbskeho folklorneho ansambla Wudwor – Tänzerinnen und Tänzer des Sorbischen Folkloreensembles Wudwor
  • Live-hudźba je najlěpša - Live-Musik ist die allerbeste
  • Walentin Bjedrich při pianje - Valentin Bedrich am Piano
  • Kapała pod nawodom Malty Rogackeho (2. wotprawa) je live hudźiła - Malte Rogacki (2. von rechts) und Band spielten live
  • Měrćin Weclich a Měrko Brankačk (wotlěwa) – Martin Wetzlich und Mirko Brankatschk (von links)
  • Poradźenej kocnertaj - Zwei wirklich gelungene Konzerte

nowostki LND