Wuslědki (14.12.17)

štwórtk, 14. decembera 2017 spisane wot:

Wokrjesna liga, stafla I

Großröhrsdorf II – Malešecy 0:1 (0:1)

Germania Budyšin II – Wachau 0:0 (0:0)

Huska – Bretnig-Hauswalde 1:1 (0:1)

Arnsdorfske KT – Großharthau 6:1 (4:0)

Załom – Połčnica4:4 (1:2)

Ottendorf-Okrilla – Porchow 1:3 (0:0)

1. TSV Połčnica 14 55  : 16 35

2. Traktor Malešecy 15 41  : 19 34

3. Concordia Załom 14 33  : 19 33

4. TSV Wachau 15 32  : 8 31

5. ST Porchow 14 29  : 14 28

6. Arnsdorfske KT 15 31  : 24 24

7. ST Horni kraj-Sprje. II 14 43  : 26 22

8. FV Ottendorf-Okrilla 15 27  : 27 22

9. SC Großröhrsdorf II 15 26  : 16 20

Wuslědki (13.12.17)

srjeda, 13. decembera 2017 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla II

Wulka Dubrawa – Ćisk II 5:2 (1:0)

Nowe Město II – Wulke Ždźary 1:1 (0:0)

Chrósćicy II – Łuty3:5 (1:3)

Wojerowski FC II – Haselbachtal 1:2 (0:2)

1. Natw. Němske Pazlicy 14 50  : 12 34

2. ST Lubuš 15 37  : 19 34

3. SV Haselbachtal 15 49  : 23 31

4. HZ Łaz/Běły Chołmc 15 35  : 20 29

5. ST Marijina hwězda 14 35  : 16 28

6. ST Wulka Dubrawa 15 35  : 36 23

7. SJ Njebjelčicy 15 24  : 26 23

8. FSV Łuty 15 29  : 34 23

9. Nowe Město II 15 28  : 32 21

10. Wojerowski FC II 15 28  : 28 20

11. Rakečanske ST II 14 21  : 29 17

12. ST Ćisk II 15 25  : 32 16

13. HZ Wulke Ždźary 15 16  : 30 12

14. ST Nadróz. Hrabowka 14 26  : 40 10

15. SJ Chrósćicy II 15 20  : 55 8

16. Zeleno-běli Sepicy 15 12  : 38 7

Wuslědki (12.12.17)

wutora, 12. decembera 2017 spisane wot:

Wokrjesna wyša koparska liga

Rakečanske ST – Ralbicy/Hórki 4:1 (2:0)

Wojerowski FC – Großnaundorf 1:0 (1:0)

Hory – Bukecy3:6 (2:3)

Radwor – Hnašecy-Dobruša 1:2 (1:1)

1. SC Großröhrsdorf 15 29  :  5 37

2. Wojerowski FC 15 30  : 20 30

3. Módro-běli Kulow 14 38  : 13 28

4. Rakečanske ST 15 36  : 22 27

5. SG Großnaundorf 15 31  : 22 25

6. Motor Kumwałd 15 28  : 22 25

7. LSV Hory 15 37  : 34 22

8. ST Hnašecy-Dobruša 15 29  : 29 21

9. Drohotka Ramnow 15 30  : 31 21

10. Sokoł Ralbicy/Hórki 15 19  : 22 21

11. Zeleno-běli Bukecy 15 24  : 40 17

12. Póst German. Budyšin 15 25  : 27 15

13. ST Wjelećin 14 27  : 38 15

14. ST Radwor 15 30  : 36 14

15. ST Kinspork/Łužnica 15 22  : 42 10

16. ST Budyšin 15 14  : 46 7

krajna klasa

Borea Drježdźany – Drježdź. SC 2:1 (1:0)

Neugersdorf II – Mužakow 0:0 (0:0)

1. FSV Nowosólc-Hródk 13 38  : 18 26

2. FSV Oderwitz  13 33  : 22 26

3. LSV Nowe Město 14 38  : 32 24

4. Laubegast 14 34  : 29 24

5. Čerwj.-běli Mužakow 14 34  : 22 21

6. ST Horni kraj-Sprjewja 13 32  : 20 20

7. FC Neugersdorf II 14 30  : 21 20

8. SG Weixdorf 14 27  : 28 20

9. SZ Drježdźany-Strěžin 12 31  : 16 17

10. SJ Chrósćicy 13 20  : 32 15

11. ST Ćisk 13 19  : 30 14

12. SC Borea Drježdźany 14 25  : 46 14

13. ST Trjebin 12 13  : 37 12

14. Drježdźanski SC 13 24  : 45 8

NOFV-wyša liga

Biskopicy – Lok Stendal 3:0 (1:0)

International Lipsk – Halle 4:0 (2:0)

Wismut Gera – Sandersdorf 0:3 (0:1)

1. Biskopičanske KT 15 36  :  6 38

2. FC International Lipsk 15 37  :  7 36

3. VFC Plauen 14 20  : 14 31

4. FC Eilenburg 15 29  : 10 29

5. FC Carl Zeiss Jena II 14 26  : 19 25

6. TV Askania Bernburg 15 25  : 19 23

7. SG Union Sandersdorf 15 29  : 24 21

8. VfL Halle 14 12  : 17 18

Wuslědki (11.12.17)

póndźela, 11. decembera 2017 spisane wot:

Regionalna koparska liga muži

Budissa Budyšin – Neugersdorf 3:0 (0:0)

Hertha BSC II – Babelsberg  2:1 (0:0)

Energija Choćebuz – Neustrelitz 4:1 (3:0)

Meuselwitz – FC Viktoria 0:2 (0:0)

Halberstadt – Nordhausen 0:0 (0:0)

BFC Dynamo – Luckenwalde 5:0 (3:0)

1. Energija Choćebuz 18 47  :  5 50

2. BFC Dynamo 18 47  : 20 36

3. Nordhausen 18 21  : 10 30

4. Fürstenwalde 18 33  : 30 28

5. Lok Lipsk 16 21  : 13 27

6. FC Viktoria 18 33  : 27 27

7. Berlinski AK 17 28  : 27 26

8. Meuselwitz 17 25  : 20 24

9. Hertha BSC II 18 24  : 26 24

10. Budissa Budyšin 18 17  : 23 24

11. Halberstadt 18 30  : 30 23

12. Babelsberg  18 21  : 21 23

13. Neugersdorf 18 27  : 32 23

14. Altglienicke 18 14  : 21 19

15. Auerbach 18 21  : 28 18

16. Neustrelitz 18 18  : 37 13

17. Chemija Lipsk 18 8  : 31 13

18. Luckenwalde 18 14  : 48 5

regionalna liga žonow

Rostock – BSC Marzahn 3:2 (0:1)

RB Lipsk – Neubrandenburg 4:2 (2:2)

Drježdźany – Magdeburg 1:4 (0:1)

Steglitz – Union Berlin 2:3 (1:2)

1. Magdeburgski FFC 13 62  : 10 36

2. FC Viktoria Berlin 12 49  :  8 31

3. FC Union Berlin 13 38  : 13 31

4. RB Lipsk 13 26  : 24 25

5. Steglitzski FC Stern  13 34  : 17 20

6. BSC Marzahn 13 35  : 32 20

7. Fortuna Drježdźany 13 16  : 28 13

8. FC Rudne horiny Aue 12 15  : 29 13

9. FC Neubrandenburg 12 16  : 35 9

10. Rostockski FC 13 14  : 53 7

11. Biskopičanske KT  12 12  : 32 6

12. SZ Módro-běli Beelitz 11 1  : 37 2

Wuslědki (07.12.17)

štwórtk, 07. decembera 2017 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla I

Wachau – Ottendorf-Okrilla 1:1 (1:0)

Malešecy – Huska3:1 (2:0)

1. TSV Połčnica 13 51  :  12 34

2. Concordia Załom 13 29  : 15 32

3. Traktor Malešecy 14 40  : 19 31

4. TSV Wachau 14 32  : 8  30

5. ST Porchow 13 26  : 13 25

6. Horni kraj-Sprjewja II 14 43  : 26 22

7. FV Ottendorf-Okrilla 14 26  : 24 22

8. Arnsdorfske KT 14 25  : 23 21

Wuslědki (06.12.17)

srjeda, 06. decembera 2017 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla II

Wulke Ždźary – Chrósćicy II 3:4 (1:3)

Łuty – Wojerowski FC II 4:2 (1:1)

Němske Pazlicy – Njebjelčicy 2:1 (1:1)

Łaz/Běły Chołmc – Mar. hwězda 0:1 (0:0)

Haselbachtal – Lubuš 5:0 (3:0)

Sepicy – Wulka Dubrawa 2:5 (0:2)

1. Natw. Němske Pazlicy 14 50  : 12 34

2. ST Lubuš 15 37  : 19 34

3. HZ Łaz/Běły Chołmc 15 35  : 20 29

4. SV Haselbachtal 14 47  : 22 28

5. ST Marijina hwězda 14 35  : 16 28

6. SJ Njebjelčicy 15 24  : 26 23

7. Wojerowski FC II 14 27  : 26 20

8. ST Wulka Dubrawa 14 30  : 34 20

9. Nowe Město II 14 27  : 31 20

10. FSV Łuty 14 24  : 31 20

11. Rakečanske ST II 14 21  : 29 17

12. ST Ćisk II 14 23  : 27 16

13. HZ Wulke Ždźary 14 15  : 29 11

14. ST Nadróz. Hrabowka 14 26  : 40 10

15. SJ Chrósćicy II 14 17  : 50 8

16. Zeleno-běli Sepicy 15 12  : 38 7

regionalna liga žonow

Magdeburgski FFC – RB Lipsk 5:1 (4:1)

Rudne horiny Aue – Biskopicy  3:1 (1:1)

Marzahn – Steglitzski FC Stern  1:4 (1:2)

1. Magdeburgski FFC 12 58  :  9 33

2. FC Viktoria Berlin 12 49  :  8 31

3. FC Union Berlin 12 35  :  11 28

4. RB Lipsk 12 22  :  22 22

5. Steglitzski FC Stern  12 32  :  14 20

6. BSC Marzahn 12 33  : 29 20

7. FFC Fortuna Drježdźany 12 15  : 24 13

8. FC Rudne horiny Aue 12 15  : 29 13

Wuslědki (05.12.17)

wutora, 05. decembera 2017 spisane wot:

Regionalna koparska liga

Halberstadt – Luckenwalde 4:0 (1:0)

Hertha BSC II – Lok Lipsk 2:3 (1:1)

BFC Dynamo – Fürstenwalde 4:0 (1:0)

Auerbach – Viktoria1:0 (0:0)

Budissa Budyšin – Altglienicke 3:1 (0:0)

Meuselwitz – Nordhausen 2:2 (2:1)

Choćebuz – Neugersdorf 2:0 (0:0)

Neustrelitz – Chemija Lipsk 3:0 (3:0)

1. Energija Choćebuz 16 41  :  4 44

2. BFC Dynamo 17 42  : 20 33

3. Nordhausen 17 21  : 10 29

4. Fürstenwalde 17 33  : 27 28

5. Lok Lipsk 16 21  : 13 27

6. Meuselwitz 16 25  : 18 24

7. Babelsberg  17 20  : 19 23

8. Neugersdorf 17 27  : 29 23

9. Berlinski AK 16 25  : 27 23

10. Halberstadt 17 30  : 30 22

11. FC Viktoria 16 28  : 27 21

12. Hertha BSC II 17 22  : 25 21

13. Budissa Budyšin 16 14  : 20 21

14. Altglienicke 16 13  : 18 18

15. Auerbach 17 20  : 27 17

16. Neustrelitz 17 17  : 33 13

17. Chemija Lipsk 18 8  : 31 13

18. Luckenwalde 17 14  : 43 5

krajna klasa

Neugersdorf II – Ćisk 4:3 (2:1)

Borea Drježdźany – Mužakow 1:0 (0:0)

Weixdorf – Laubegast 1:3 (1:2)

1. FSV Nowosólc-Hródk 13 38  : 18 26

2. FSV Oderwitz  13 33  : 22 26

3. LSV Nowe Město 14 38  : 32 24

4. Laubegast 14 34  : 29 24

5. Čerwj.-běli Mužakow 13 34  : 22 20

6. ST Horni kraj-Sprjewja 13 32  : 20 20

7. SG Weixdorf 14 27  : 28 20

8. FC Neugersdorf II 13 30  : 21 19

9. SZ Drježdźany-Strěžin 12 31  : 16 17

10. SJ Chrósćicy 13 20  : 32 15

11. ST Ćisk 13 19  : 30 14

12. ST Trjebin 12 13  : 37 12

13. SC Borea Drježdźany 13 23  : 45 11

14. Drježdźanski SC 12 23  : 43 8

NOFV-wyša liga

Union Sandersdorf – Plauen 5:0 (3:0)

Kamjenc – Eilenburg0:0 (0:0)

Kśišow – Merseburg1:0 (0:0)

Bernburg – Biskopičanske KT 0:1 (0:1)

1. Biskopičanske KT 14 33  :  6 35

2. FC International Lipsk 14 33  :  7 33

3. VFC Plauen 14 20  :  14 31

4. FC Eilenburg 14 27  : 10 26

5. FC Carl Zeiss Jena II 14 26  : 19 25

6. TV Askania Bernburg 14 21  : 19 20

7. SG Union Sandersdorf 14 26  : 24 18

Wuslědki (04.12.17)

póndźela, 04. decembera 2017 spisane wot:

Wokrjesna wyša koparska liga

Kulow – Großröhrsdorf 1:1 (1:0)

Budyšin – Rakečanske ST 0:5 (0:2)

Großnaundorf – Hory 2:1 (2:1)

Ramnow – Wojerowski FC 1:1 (0:1)

Ralbicy/Hórki – Radwor 2:1 (1:1)

1. SC Großröhrsdorf 14 28  :  5 34

2. Módro-běli Kulow 14 38  : 13 28

3. Wojerowski FC 14 29  : 20 27

4. SG Großnaundorf 14 31  : 21 25

5. Rakečanske ST 14 32  : 21 24

6. LSV Hory 14 34  : 28 22

7. Motor Kumwałd 14 23  : 21 22

8. Drohotka Ramnow 14 28  : 25 21

9. Sokoł Ralbicy/Hórki 14 18  : 18 21

10. ST Hnašecy-Dobruša 14 27  : 28 18

11. ST Wjelećin 14 27  : 38 15

12. ST Radwor 14 29  : 34 14

13. Zeleno-běli Bukecy 14 18  : 37 14

14. Póst German. Budyšin 14 19  : 25 12

15. ST Kinspork/Łužnica 14 22  : 41 10

16. ST Budyšin 14 13  : 41 7

wokrjesna klasa, stafla III

1. LSV Bluń 10 53  :  6 30

2. SZ Wóslink/Skaskow 10 42  :  6 24

3. SV Hermsdorf 10 46  : 17 19

4. LSV Hory II 10 35  : 15 19

5. Módro-běli Kulow II 10 17  : 27 15

6. ST Lubuš II 10 25  : 37 14

Wuslědki (30.11.17)

štwórtk, 30. nowembera 2017 spisane wot:

Krajna koparska klasa

Horni kraj-Sprjewja – Trjebin 5:0 (3:0)

Nowosólc-Hródk – Nowe Město 5:0 (2:0)

Chrósćicy – Drježdźany-Strěžin 2:4 (1:2)

1. FSV Nowosólc-Hródk 13 38  : 18 26

2. FSV Oderwitz  12 31  : 21 23

3. LSV Nowe Město 13 37  : 31 23

4. Laubegast 13 31  : 28 21

5. Čerwj.-běli Mužakow 12 34  : 21 20

6. ST Horni kraj-Sprjewja 12 31  : 18 20

7. SG Weixdorf 13 26  : 25 20

8. SZ Drježdźany-Strěžin 12 31  : 16 17

9. FC Neugersdorf II 12 26  : 18 16

10. SJ Chrósćicy 13 20  : 32 15

11. ST Ćisk 12 16  : 26 14

12. ST Trjebin 12 13  : 37 12

13. SC Borea Drježdźany 12 22  : 45 8

14. Drježdźanski SC 11 22  : 42 7

wokrjesna liga, stafla II

Lubuš – Łaz/Běły Chołmc 2:1 (1:0)

Njebjelčicy – Sepicy3:0 (2:0)

1. ST Lubuš 14 37  : 14 34

2. Natwar Němske Pazlicy 13 48  : 11 31

3. HZ Łaz/Běły Chołmc 14 35  : 19 29

4. SV Haselbachtal 13 42  : 22 25

5. ST Marijina hwězda 13 34  : 16 25

6. SJ Njebjelčicy 14 23  : 24 23

7. Wojerowski FC II 13 25  : 22 20

8. Nowe Město II 13 24  : 30 17

9. Rakečanske ST II 13 20  : 26 17

10. ST Wulka Dubrawa 13 25  : 32 17

11. FSV Łuty 13 20  : 29 17

12. ST Ćisk II 13 20  : 26 13

13. HZ Wulke Ždźary 13 12  : 25 11

14. ST Nadrózna Hrabowka 13 25  : 37 10

Wuslědki (29.11.17)

srjeda, 29. nowembera 2017 spisane wot:

Wobwodna volleyballowa liga – mužojo

1. ST Kupoj Nowa Łuka   5 15  : 4 15

2. TSV Kundraćicy   7 16 : 10 15

3. OSC Lubij   6 14 : 11 11

4. Módro-běli Wojerecy II   6 12 : 11 9

5. CVJM Zhorjelc   6 13 : 13 9

6. MSV Budyšin 04 II   6 7 : 16 3

7. Viktoria Worklecy   3 3 : 9 1

8.  Traktor Mittelherwigsdorf  3 3 : 9 0

regionalna koparska liga

Nordhausen – Auerbach 3:1 (3:0)

Neugersdorf – Neustrelitz 2:1 (0:0)

Luckenwalde – Meuselwitz 0:2 (0:1)

Fürstenwalde – Halberstadt 1:1 (0:1)

1. Energija Choćebuz 15 39  :  4 41

2. BFC Dynamo 16 38  : 20 30

3. Nordhausen 16 19  :  8 28

4. Fürstenwalde 16 33  :  23 28

5. Lok Lipsk 15 18  : 11 24

6. Meuselwitz 15 23  : 16 23

7. Neugersdorf 16 27  : 27 23

8. Babelsberg  16 19  : 18 22

9. Berlinski AK 15 24  : 26 22

10. FC Viktoria 15 28  : 26 21

11. Hertha BSC II 16 20  : 22 21

12. Halberstadt 16 26  : 30 19

13. Altglienicke 15 12  : 15 18

14. Budissa Budyšin 15 11  : 19 18

15. Auerbach 16 19  : 27 14

16. Chemija Lipsk 17 8  : 28 13

17. Neustrelitz 16 14  : 33 10

nawěšk

SERBSKE NOWINY podpěruja:

fueorg misain karten sorbisch

  • Hižo sedmy króć prošeštej Jasčan Florian Rynč a spěwna skupina PoŠtyrjoch sobotu, 9. decembra, na beneficny koncert do Jaseńcy a zajimcy běchu mnoholičbnje přišli. Program skićeše dobru měšeńcu mjez znatymi a nowymi pěsnjemi skupiny, w kotrejž skutku

nowostki LND