Wuslědki (03.06.19)

póndźela, 03. junija 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla 2

Lubuš – Haselbachtal 0:4 (0:2)

Mały Wosyk – Njebjelčicy 3:2 (1:1)

Wulka Dubrawa – Chrósćicy II 3:0 (0:0)

Wulke Ždźary – Malešecy 0:3 (0:1)

Łuty – Nadrózna Hrabowka 0:3 (0:1)

Wojerecy II – Łaz/Běły Chołmc 0:4 (0:3)

Marijina hwězda – Ćisk II 9:0 (5:0)

1. ST Marijina hwězda 26 82 : 14 67

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 26 80 : 23 60

3. Traktor Malešecy 26 66 : 30 54

4. SV Haselbachtal 26 53 : 34 46

5. ST Ćisk II 26 41 : 47 41

6. HZ Wulke Ždźary 26 39 : 46 37

7. SJ Njebjelčicy 26 40 : 35 35

8. ST Wulka Dubrawa 27 46 : 64 33

9. Wojerowski FC II 26 40 : 46 32

10. Nadrózna Hrabowka 26 43 : 52 32

11. FSV Łuty 25 38 : 47 30

12. SJ Chrósćicy II 26 39 : 44 27

13. ST Lubuš 26 28 : 45 26

14. HZ Rakecy II/Šćeńca 26 27 : 72 18

15. ST Mały Wosyk 26 23 : 85 15

Wuslědki (29.05.19)

srjeda, 29. meje 2019 spisane wot:

wokrjesna liga, stafla II

1. ST Marijina hwězda 24 70 : 14 61

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 25 76 : 23 57

3. Traktor Malešecy 24 60 : 28 48

4. SV Haselbachtal 25 49 : 34 43

5. ST Ćisk II 25 41 : 38 41

6. HZ Wulke Ždźary 25 39 : 43 37

7. SJ Njebjelčicy 25 38 : 32 35

8. Wojerowski FC II 24 38 : 39 32

9. FSV Łuty 23 38 : 42 30

10. ST Wulka Dubrawa 26 43 : 64 30

11. Nadrózna Hrabowka 25 40 : 52 29

12. ST Lubuš 24 28 : 40 26

13. SJ Chrósćicy II 24 38 : 41 24

14. HZ Rakecy II/Šćeńca 26 27 : 72 18

15. ST Mały Wosyk 25 20 : 83 12

wokrjesna klasa, stafla III

1. SZ Wóslink/Skaskow 15 56 : 21 40

2. LSV Bluń 16 57 : 23 35

3. Natwar Něm. Pazlicy II 15 57 : 31 28

4. LSV Hory II 15 38 : 32 25

5. Módro-běli Kulow II 15 36 : 28 23

6. Módro-běli Njeswačidło 15 29 : 40 23

7. Zeleno-běli Sepicy 15 40 : 33 19

8. HZ Łaz/Běły Chołmc II 16 28 : 50 18

9. ST Lubuš II 15 14 : 57 5

10. HZ Wětn./Hola/Łuty II 15 14 : 54 4

wokrjesna klasa, stafla IV

1. ST Hlinowc 15 51 : 18 38

2. TSV Wachau II 15 55 : 18 34

3. Arnsdorfske KT II 15 39 : 21 32

4. SV Liegau-Augustusbad 16 43 : 27 29

5. SV Hermsdorf II 15 40 : 51 21

6. SJ Njebjelčicy II 15 36 : 34 18

7. TSV Połčnica II 14 32 : 31 16

8. ST Kinspork/Łužnica II 15 22 : 42 10

9. SV Haselbachtal II 15 12 : 51 7

10. Hauswalde II/Ramnow II  15 13 : 50 6

Wuslědki (28.05.19)

wutora, 28. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, krajna klasa

ST Ćisk – ST Horni kraj-Sprjewja 5:1 (2:1)

Drježdźany-Strěžin – Oderwitz II 3:0 (1:0)

Neugersdorf II – Weixdorf 2:1 (2:1)

Großröhrsdorf – Trjebin 3:3 (1:0)

Borea Drježdźany – Rotacija Drježdźany 

1:4 (0:2)

Chrósćicy – Běła Woda 1909 5:1 (2:0)

Laubegast – Nowe Město 1:1 (1:0)

1. LSV Nowe Město 23 69 : 22 52

2. SZ Drježdźany-Strěžin 23 45 : 23 47

3. Laubegast 23 62 : 33 45

4. FC Neugersdorf II 23 41 : 33 35

5. FSV Oderwitz II 23 43 : 34 34

6. VfB Běła Woda 1909 23 56 : 44 33

7. SG Weixdorf 23 48 : 47 30

8. SJ Chrósćicy 23 52 : 56 30

9. SC Borea Drježdźany 23 39 : 49 27

10. ST Ćisk 23 36 : 49 27

11. SC Großröhrsdorf 23 36 : 40 24

12. TSV Rotacija Drježdźany 23 38 : 50 23

13. ST Horni kraj-Sprjewja 23 37 : 79 22

14. ST Trjebin 23 25 : 68 10

wokrjesna wyša liga

Kumwałd – Połčnica3:2 (0:1)

Germ. Budyšin – Ralbicy/Hórki 0:3 (0:1)

Rakecy – Ramnow1:3 (0:0)

Kulow – Hory5:3 (1:1)

Hnašecy-Dobruša – Bukecy 7:1 (2:0)

Großnaundorf – Wojerecy  4:2 (3:2)

Kinspork/Łužnica – Radwor 4:2 (3:0)

Porchow – Němske Pazlicy 3:2 (1:1)

1. Rakečanske ST 27 97 : 20 73

2. Módro-běli Kulow 27 62 : 31 56

3. Drohotka Ramnow 27 70 : 35 55

4. Sokoł Ralbicy/Hórki 27 49 : 41 43

5. LSV Hory 26 59 : 54 43

6. Wojerowski FC 27 60 : 48 41

7. Póst Germania Budyšin 27 62 : 51 41

8. ST Hnašecy-Dobruša 26 55 : 50 41

9. Motor Kumwałd 27 51 : 56 37

10. ST Kinspork/Łužnica 27 47 : 58 33

11. TSV Połčnica 27 46 : 59 33

12. Natwar Němske Pazlicy 27 48 : 49 32

13. SG Großnaundorf 27 48 : 62 29

14. ST Porchow 27 33 : 70 19

15. ST Radwor 27 38 : 75 17

16. Zeleno-běli Bukecy 27 36 : 102 17

wokrjesna liga, stafla I

Budyšin II – Wjernarjecy 4:0 (2:0)

Großröhrsdorf II – Kubšicy 7:0 (3:0)

Huska/Hodźij – Arnsdorf 7:1 (1:1)

Bart – Frankenthal2:5 (0:4)

Wuslědki (23.05.19)

štwórtk, 23. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, 3. liga

1. VfL Osnabrück 38 56 : 31 76

2. Karlsruheski SC 38 64 : 38 71

3. SV Wehen Wiesbaden 38 71 : 47 70

4. Halleski FC 38 47 : 34 66

5. FC Würzburger Kickers 38 56 : 45 57

6. F.C. Hansa Rostock 38 47 : 46 55

7. FSV Zwickau 38 49 : 47 52

8. SC Preußen Münster 38 48 : 50 52

9. 1. FC Kaiserslautern 38 49 : 51 51

10. SpVgg Unterhaching 38 53 : 46 48

11. KFC Uerdingen 05 38 47 : 62 48

12. TSV 1860 Mnichow 38 48 : 52 47

13. SV Meppen 38 48 : 53 47

14. FC Carl Zeiss Jena 38 48 : 57 46

15. Sonnenhof Großaspach 38 38 : 39 45

16. Eintracht Braunschweig 38 48 : 54 45

17. FC Energija Choćebuz 38 51 : 58 45

18. Přećeljo sporta Lotte 38 31 : 46 40

19. SC Fortuna Köln 38 38 : 64 39

20. VfR Aalen 38 45 : 62 31

regionalna liga muži

1. Kamjeničanski FC 34 82 : 36 77

2. Berlinski AK 34 64 : 36 70

3. Wacker Nordhausen 34 59 : 38 64

4. Hertha BSC II 34 60 : 43 57

5. Čerwjeno-běli Erfurt 34 57 : 42 54

6. Lok Lipsk 34 51 : 41 50

7. SV Babelsberg 34 53 : 44 46

8. Germania Halberstadt 34 46 : 38 46

9. VfB Auerbach 34 47 : 53 46

10. ZFC Meuselwitz 34 52 : 55 44

11. FC Viktoria Berlin 34 50 : 38 43

12. BFC Dynamo 34 38 : 61 42

13. Union Fürstenwalde 34 43 : 60 40

14. VSG Altglienicke 34 54 : 59 39

15. HŁ Neugersdorf 34 40 : 64 37

16. Biskopičanske KT 34 29 : 58 34

17. Optik Rathenow 34 36 : 65 28

18. Budissa Budyšin 34 21 : 51 26

Wuslědki (22.05.19)

srjeda, 22. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, wokrjesna liga stafla I

Arnsdorf – Bretnig-Hauswalde 1:1 (1:1)

Horni kraj-Sprjewja II – Hodźij0:1 (0:0)

Budyšin – Großnaundorf II 4:2 (1:1)

Wachau – Großröhrsdorf II 1:3 (0:1)

Kubšicy – Bart4:1 (1:0)

Frankenthal – Ottendorf-Okrilla3:2 (0:2)

Wjernarjecy – Biskopicy II 2:0 (1:0)

Wjelećin – Germania Budyšin II 5:1 (2:0)

1. TSV Wachau 26 115 : 42 53

2. FV Ottendorf-Okrilla 26 67 : 44 50

3. ST Horni kraj-Sprj. II 26 66 : 30 48

4. Biskopičanske KT II 26 77 : 49 48

5. SC Großröhrsdorf II 26 68 : 39 45

6. ST Wjelećin 26 64 : 41 45

7. ST Budyšin 26 51 : 44 45

8. Arnsdorfske KT 26 66 : 50 42

9. TSV Wjernarjecy 26 58 : 69 38

10. ST Kubšicy 26 46 : 65 33

11. SV Frankenthal 26 55 : 66 31

12. Bretnig-Hauswalde 26 40 : 74 30

13. HZ Huska/Hodźij 26 30 : 62 28

14. Lomnitz-Großnaund. II 26 33 : 59 24

15. Germania Budyšin II 26 42 : 89 19

16. ST Bart 26 31 : 86 7

wokrjesna liga, stafla II

Wojerecy II – SJ Njebjelčicy 1:3 (0:2)

FSV Łuty – ST Ćisk II1:0 (0:0)

Wulke Ždźary – ST Marijina hwězda 

2:4 (2:2)

Łaz/Běły Chołmc – Haselbachtal 5:1 (3:0)

Mały Wosyk – SJ Chrósćicy II 1:0 (0:0)

Wulka Dubrawa – Nadrózna Hrabowka 3:1 (1:0)

Rakecy II/Šćeńca – Malešecy 1:5 (0:1)

1. ST Marijina hwězda 24 70 : 14 61

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 24 71 : 23 54

3. Traktor Malešecy 22 55 : 26 42

4. ST Ćisk II 24 41 : 33 41

5. SV Haselbachtal 24 47 : 33 40

6. HZ Wulke Ždźary 24 35 : 42 34

7. SJ Njebjelčicy 24 36 : 32 32

8. Wojerowski FC II 23 37 : 37 32

9. FSV Łuty 23 38 : 42 30

10. ST Wulka Dubrawa 25 41 : 61 30

11. Nadrózna Hrabowka 24 39 : 48 29

12. ST Lubuš 23 28 : 38 26

13. SJ Chrósćicy II 23 29 : 40 21

14. HZ Rakecy II/Šćeńca 25 26 : 63 18

15. ST Mały Wosyk 24 20 : 81 12

wokrjesna klasa, stafla III

Lubuš II – Sepicy1:8 (0:4)

Wuslědki (21.05.19)

wutora, 21. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, krajna klasa

Oderwitz II – Ćisk5:0 (2:0)

Horni kraj-Sprjewja – Drježdźany 3:2 (2:1)

Nowe Město – SJ Chrósćicy 2:0 (0:0)

Běła Woda – Neugersdorf II 2:1 (0:0)

Drježdźany – Großröhrsdorf 0:1 (0:0)

Weixdorf – Drježdźany-Strěžin 1:3 (0:1)

Trjebin – Laubegast 0:4 (0:1)

1. LSV Nowe Město 22 68 : 21 51

2. Laubegast 22 61 : 32 44

3. SZ Drježdźany-Strěžin 22 42 : 23 44

4. FSV Oderwitz II 22 43 : 31 34

5. VfB Běła Woda 1909 22 55 : 39 33

6. FC Neugersdorf II 22 39 : 32 32

7. SG Weixdorf 22 47 : 45 30

8. SC Borea Drježdźany 22 38 : 45 27

9. SJ Chrósćicy 22 47 : 55 27

10. ST Ćisk 22 31 : 48 24

11. SC Großröhrsdorf 22 33 : 37 23

12. ST Horni kraj-Sprjewja 22 36 : 74 22

13. Rotacija Drježdźany 22 34 : 49 20

14. ST Trjebin 22 22 : 65 9

Wuslědki (20.05.19)

póndźela, 20. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, wokrjesna wyša liga

Połčnica – Großnaundorf 1:2 (1:0)

Radwor – Kumwałd4:1 (2:0)

Bukecy – Kinspork/Łužnica 1:3 (1:0)

Wojerecy – Módro-běli Kulow 1:3 (1:1)

LSV Hory – Rakečanske ST 2:3 (0:2)

Sokoł Ralbicy/Hórki

– Hnašecy-Dobruša1:2 (1:2)

Ramnow – Porchow5:0 (1:0)

Němske Pazlicy

– Germania Budyšin2:2 (2:1)

1. Rakečanske ST 26 96 : 17 73

2. Módro-běli Kulow 26 57 : 28 53

3. Drohotka Ramnow 26 67 : 34 52

4. LSV Hory 25 56 : 49 43

5. Póst Germania Budyšin 26 62 : 48 41

6. Wojerowski FC 26 58 : 44 41

7. Sokoł Ralbicy/Hórki 26 46 : 41 40

8. ST Hnašecy-Dobruša 25 48 : 49 38

9. Motor Kumwałd 26 48 : 54 34

10. TSV Połčnica 26 44 : 56 33

11. Natwar Němske Pazlicy 26 46 : 46 32

12. ST Kinspork/Łužnica 26 43 : 56 30

13. SG Großnaundorf 26 44 : 60 26

14. ST Radwor 26 36 : 71 17

15. Zeleno-běli Bukecy 26 35 : 95 17

16. ST Porchow 26 30 : 68 16

Wuslědki (15.05.19)

srjeda, 15. meje 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla 2

1. ST Marijina hwězda 23 66 : 12 58

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 23 66 : 22 51

3. ST Ćisk II 23 41 : 32 41

4. SV Haselbachtal 23 46 : 28 40

5. Traktor Malešecy 21 50 : 25 39

6. HZ Wulke Ždźary 23 33 : 38 34

7. Wojerowski FC II 22 36 : 34 32

8. SJ Njebjelčicy 23 33 : 31 29

9. ST Nadrózna Hrabowka 23 38 : 45 29

10. FSV Łuty 22 37 : 42 27

11. ST Wulka Dubrawa 24 38 : 60 27

12. ST Lubuš 23 28 : 38 26

13. SJ Chrósćicy II 22 29 : 39 21

14. HZ Rakecy II/Šćeńca 24 25 : 58 18

15. ST Mały Wosyk 23 19 : 81 9

wokrjesna klasa, stafla 1

HZ Wjernarjecy II/Wjazońca II

– Mały Wjelkow1:7 (1:3)

Bukecy II – Wjelećin II 0:1 (0:0)

Horni kraj III – ST Budyšin II 2:5 (0:3)

Budissa Budyšink – Minakał 0:2 (0:2)

W. Dubrawa/Radwor II – Bart II wupad

1. Módro-běli Minakał 15 52 : 13 40

2. ST Budyšin II 15 52 : 18 38

3. ST Wjelećin II 15 40 : 27 28

4. Budissa 08 Budyšink 15 23 : 27 22

5. ST Mały Wjelkow 15 49 : 41 20

6. Zeleno-běli Bukecy II 15 27 : 36 18

7. ST Bart II 14 22 : 35 18

8. Horni kraj-Sprjewja III 15 18 : 30 14

9. Wjernarjecy/Wjazońca II 15 17 : 51 10

10. Wulka Dubr./Radwor II 14 19 : 41 4

Wuslědki (14.05.19)

wutora, 14. meje 2019 spisane wot:

Kopańca, 3. liga

Halleski FC – Braunschweig 1:0 (1:0)

Energija Choćebuz – Aalen 2:1 (1:1)

Hansa Rostock – Uerdingen  1:1 (1:1)

Wehen Wiesbaden – Osnabrück 1:0 (1:0)

Unterhaching – VfL Lotte 3:0 (1:0)

Würzburg – Kaiserslautern 2:0 (1:0)

Meppen – Carl Zeiss Jena 0:1 (0:1)

1860 Mnichow – Fortuna Köln 3:2 (2:2)

Großaspach – Zwickau 5:2 (3:1)

Preußen Münster – Karlsruhe 1:4 (0:2)

1. VfL Osnabrück 37 55 : 27 76

2. Karlsruheski SC 37 62 : 35 71

3. SV Wehen Wiesbaden 37 68 : 45 67

4. Halleski FC 37 44 : 32 63

5. FC Würzburger Kickers 37 54 : 44 54

6. F.C. Hansa Rostock 37 46 : 45 54

7. SC Preußen Münster 37 48 : 48 52

8. FSV Zwickau 37 47 : 47 49

9. 1. FC Kaiserslautern 37 45 : 49 48

10. KFC Uerdingen 05 37 45 : 59 48

11. TSV 1860 Mnichow 37 48 : 48 47

12. SV Meppen 37 46 : 49 47

13. SpVgg Unterhaching 37 49 : 45 45

14. Eintr. Braunschweig 37 47 : 53 44

15. FC Energija Choćebuz 37 50 : 57 44

16. FC Carl Zeiss Jena 37 44 : 57 43

17. Sonnenhof Großaspach 37 36 : 39 42

18. Přećeljo sporta Lotte 37 30 : 44 40

19. SC Fortuna Köln 37 38 : 62 39

20. VfR Aalen 37 44 : 61 30

regionalna liga žonow

RB Lipsk – Rudne horiny Aue 11:1 (4:0)

Lipsk-juh – Biskopičanske KT 4:0 (3:0)

Steglitzski FC – Viktoria Berlin 1:7 (0:4)

Jena II – BSC Marzahn 5:1 (2:0)

Fort. Drježdźany – Union Berlin 0:6 (0:4)

Magdeburg – Hohen Neuendorf 3:1 (2:0)

wokrjesna wyša liga

Rakecy – Wojerecy3:0 (1:0)

Kulow – Połčnica3:0 (3:0)

Kumwałd – Großnaundorf 0:2 (0:0)

Hnašecy-Dobruša – Něm. Pazlicy 1:1 (0:0)

Germania Budyšin – Ramnow 2:3 (1:1)

Radwor – Bukecy7:1 (5:1)

Kinspork/Łužn. – Ralbicy/Hórki 1:2 (1:1)

Porchow – Hory1:3 (1:2)

1. Rakečanske ST 25 93 : 15 70

2. Módro-běli Kulow 25 54 : 27 50

Wuslědki (13.05.19)

póndźela, 13. meje 2019 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga muži

Hertha BSC II – Lok Lipsk 0:2 (0:1)

BFC Dynamo – Altglienicke 0:4 (0:2)

Nordhausen – Rathenow 3:1 (1:0)

Meuselwitz – Berlinski AK 3:0 (2:0)

Viktoria Berlin – Kamjenica 4:2 (2:2)

Biskopičanske KT – Halberstadt 1:1 (1:1)

Fürstenwalde – Auerbach 1:1 (1:1)

Babelsberg – Erfurt3:1 (1:0)

pinca tabulki

9. Germania Halberstadt 33 42 : 38 43

10. VfB Auerbach 33 46 : 53 43

11. BFC Dynamo 33 38 : 59 42

12. ZFC Meuselwitz 33 50 : 54 41

13. Union Fürstenwalde 33 43 : 56 40

14. VSG Altglienicke 33 52 : 55 39

15. Biskopičanske KT 33 29 : 51 34

16. Hornja Łuž. Neugersd. 33 38 : 63 34

17. Optik Rathenow 33 34 : 63 27

18. Budissa Budyšin 33 20 : 49 26

krajna klasa

Großröhrsdorf – Horni kraj-Sprj. 1:2 (1:1)

Oderwitz II – Weixdorf 4:1 (2:0)

Drježdźany-Strěžin – Běła Woda  2:1 (1:2)

Neugersdorf II – Nowe Město 1:1 (0:0)

Laubegast – Rotacija Drježdźany 3:2 (1:0)

Ćisk – Borea Drježdźany 2:2 (0:0)

Chrósćicy – Trjebin4:2 (3:0)

1. LSV Nowe Město 21 66 : 21 48

2. Laubegast 21 57 : 32 41

3. SZ Drježdźany-Strěžin 21 39 : 22 41

4. FC Neugersdorf II 21 38 : 30 32

5. FSV Oderwitz II 21 38 : 31 31

6. VfB Běła Woda 1909 21 53 : 38 30

7. SG Weixdorf 21 46 : 42 30

8. SJ Chrósćicy 21 47 : 53 27

9. SC Borea Drježdźany 21 36 : 42 27

10. ST Ćisk 21 31 : 43 24

11. SC Großröhrsdorf 21 32 : 37 20

12. TSV Rotacija Drježdź. 21 34 : 48 20

13. ST Horni kraj-Sprjewja 21 33 : 72 19

14. ST Trjebin 21 22 : 61 9

nawěšk

SERBSKE NOWINY podpěruja:

Novi Sad – kulturna stolica Europy

  • Serbska lajska dźiwadłowa skupina Šunow-Konjecy je swoju nowu komediju "Ludźo njedźiwaće so" 9. nowembra prapremjernje w Šunowskej Fabrikskej hospodźe předstajiła. tule namakaće někotre impresije z inscenacije. 

Tohorunja tón kónc tydźenja su w Ketl

nowostki LND