Wuslědki (13.05.19)

póndźela, 13. meje 2019 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga muži

Hertha BSC II – Lok Lipsk 0:2 (0:1)

BFC Dynamo – Altglienicke 0:4 (0:2)

Nordhausen – Rathenow 3:1 (1:0)

Meuselwitz – Berlinski AK 3:0 (2:0)

Viktoria Berlin – Kamjenica 4:2 (2:2)

Biskopičanske KT – Halberstadt 1:1 (1:1)

Fürstenwalde – Auerbach 1:1 (1:1)

Babelsberg – Erfurt3:1 (1:0)

pinca tabulki

9. Germania Halberstadt 33 42 : 38 43

10. VfB Auerbach 33 46 : 53 43

11. BFC Dynamo 33 38 : 59 42

12. ZFC Meuselwitz 33 50 : 54 41

13. Union Fürstenwalde 33 43 : 56 40

14. VSG Altglienicke 33 52 : 55 39

15. Biskopičanske KT 33 29 : 51 34

16. Hornja Łuž. Neugersd. 33 38 : 63 34

17. Optik Rathenow 33 34 : 63 27

18. Budissa Budyšin 33 20 : 49 26

krajna klasa

Großröhrsdorf – Horni kraj-Sprj. 1:2 (1:1)

Oderwitz II – Weixdorf 4:1 (2:0)

Drježdźany-Strěžin – Běła Woda  2:1 (1:2)

Neugersdorf II – Nowe Město 1:1 (0:0)

Laubegast – Rotacija Drježdźany 3:2 (1:0)

Ćisk – Borea Drježdźany 2:2 (0:0)

Chrósćicy – Trjebin4:2 (3:0)

1. LSV Nowe Město 21 66 : 21 48

2. Laubegast 21 57 : 32 41

3. SZ Drježdźany-Strěžin 21 39 : 22 41

4. FC Neugersdorf II 21 38 : 30 32

5. FSV Oderwitz II 21 38 : 31 31

6. VfB Běła Woda 1909 21 53 : 38 30

7. SG Weixdorf 21 46 : 42 30

8. SJ Chrósćicy 21 47 : 53 27

9. SC Borea Drježdźany 21 36 : 42 27

10. ST Ćisk 21 31 : 43 24

11. SC Großröhrsdorf 21 32 : 37 20

12. TSV Rotacija Drježdź. 21 34 : 48 20

13. ST Horni kraj-Sprjewja 21 33 : 72 19

14. ST Trjebin 21 22 : 61 9

Wuslědki (09.05.19)

štwórtk, 09. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, 3. liga

Osnabrück – Hansa Rostock 1:2 (1:2)

Halle – Preußen Münster 1:2 (0:2)

Karlsruhe – Großaspach 2:1 (2:0)

Zwickau – Mnichow5:2 (2:1)

Jena – Würzburger Kickers 3:4 (1:2)

Kaiserslautern – Unterhaching 4:0 (0:0)

Lotte – Wiesbaden0:1 (0:0)

Uerdingen – Energija Choćebuz 1:2 (1:1)

Aalen – Braunschweig 1:3 (0:2)

1. VfL Osnabrück 36 55 : 26 76

2. Karlsruheski SC 36 58 : 34 68

3. SV Wehen Wiesbaden 36 67 : 45 64

4. Halleski FC 36 43 : 32 60

5. F.C. Hansa Rostock 36 45 : 44 53

6. SC Preußen Münster 36 47 : 44 52

7. FC Würzburger Kickers 36 52 : 44 51

8. FSV Zwickau 36 45 : 42 49

9. 1. FC Kaiserslautern 36 45 : 47 48

10. KFC Uerdingen 05 36 44 : 58 47

11. SV Meppen 35 45 : 47 46

12. TSV 1860 Mnichow 36 45 : 46 44

13. Eintr. Braunschweig 36 47 : 52 44

14. SpVgg Unterhaching 36 46 : 45 42

15. FC Energija Choćebuz 36 48 : 56 41

16. VfL Přećeljo sporta Lotte 

 36 30 : 41 40

17. FC Carl Zeiss Jena 36 43 : 57 40

18. SG Sonnenhof Großaspach

 36 31 : 37 39

19. SC Fortuna Köln 35 35 : 58 38

20. VfR Aalen 36 43 : 59 30

Wuslědki (07.05.19)

wutora, 07. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, wokrjesna liga, stafla II

1. ST Marijina hwězda 22 60 : 11 55

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 22 63 : 19 50

3. ST Ćisk II 22 41 : 28 41

4. Traktor Malešecy 21 50 : 25 39

5. SV Haselbachtal 22 42 : 28 37

6. HZ Wulke Ždźary 23 33 : 38 34

7. Wojerowski FC II 22 36 : 34 32

8. SJ Njebjelčicy 22 30 : 28 28

9. FSV Łuty 22 37 : 42 27

10. 1896 Wulka Dubrawa 23 37 : 54 27

11. Nadrózna Hrabowka 22 36 : 45 26

12. ST Lubuš 23 28 : 38 26

13. SJ Chrósćicy II 22 29 : 39 21

14. HZ Rakecy II/Šćeńca 23 25 : 56 18

15. ST Mały Wosyk 23 19 : 81 9

Wuslědki (02.05.19)

štwórtk, 02. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, krajna klasa

1. LSV Nowe Město 19 62 : 20 44

2. SZ Drježdźany-Strěžin 19 37 : 18 38

3. Laubegast 19 49 : 28 35

4. FC Neugersdorf II 18 36 : 24 31

5. VfB Běła Woda 1909 19 52 : 36 29

6. SG Weixdorf 19 44 : 38 27

7. FSV Oderwitz II 19 34 : 30 27

8. SC Borea Drježdźany 19 30 : 37 23

9. ST Ćisk 19 29 : 40 23

10. SC Großröhrsdorf 19 28 : 31 20

11. TSV Rotacija Drježdźany 19 30 : 42 20

12. SJ Chrósćicy 18 38 : 48 18

13. ST Horni kraj-Sprjewja 19 29 : 66 16

14. ST Trjebin 19 17 : 57 6

wokrjesna wyša liga

1. Rakečanske ST 23 86 : 14 64

2. Drohotka Ramnow 23 58 : 30 46

3. Módro-běli Kulow 23 51 : 27 46

4. Germania Budyšin 23 54 : 38 40

5. Wojerowski FC 23 55 : 37 38

6. Sokoł Ralbicy/Hórki 23 42 : 36 37

7. LSV Hory 22 46 : 41 37

8. TSV Połčnica 23 42 : 47 33

9. ST Hnašecy-Dobruša 22 43 : 46 31

10. Motor Kumwałd 23 42 : 48 31

11. Natw. Němske Pazlicy 23 41 : 41 29

12. ST Kinspork/Łužnica 23 37 : 51 26

13. SG Großnaundorf 23 40 : 59 19

14. Zeleno-běli Bukecy 23 33 : 80 17

15. ST Porchow 23 28 : 58 16

16. ST Radwor 23 23 : 68 8

wokrjesna liga, stafla II

1. ST Marijina hwězda 21 57 : 10 52

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 22 63 : 19 50

3. ST Ćisk II 21 35 : 27 38

4. Traktor Malešecy 20 46 : 25 36

5. SV Haselbachtal 21 40 : 28 34

6. HZ Wulke Ždźary 22 32 : 32 34

7. Wojerowski FC II 21 31 : 29 31

8. SJ Njebjelčicy 21 30 : 26 28

9. ST Wulka Dubrawa 22 35 : 51 27

10. ST Lubuš 22 28 : 34 26

11. FSV Łuty 21 34 : 40 24

12. ST Nadr. Hrabowka 21 33 : 43 23

13. SJ Chrósćicy II 21 24 : 34 20

14. HZ Rakecy II / Sćeńca 22 24 : 53 18

15. ST Mały Wosyk 22 17 : 78 9

wokrjesna klasa, stafla I

1. Módro-běli Minakał 13 47 : 13 34

2. ST Budyšin II 13 45 : 16 32

3. ST Wjelećin II 13 37 : 25 24

4. SV Budissa 08 Budyšink 13 18 : 25 19

5. ST Zeleno-běli Bukecy II 13 27 : 33 18

6. ST Bart II 13 22 : 30 18

7. ST Mały Wjelkow 13 36 : 39 14

8. Horni kraj-Sprjewja III 13 16 : 22 14

9. Wjern. II/Wjazońca II 13 14 : 42 9

Wuslědki (24.04.19)

srjeda, 24. apryla 2019 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga muži

BFC Dynamo – Biskopicy 1:4 (1:2)

Lok Lipsk – Altglienicke 1:3 (1:1)

Auerbach – Meuselwitz 2:1 (1:0)

Halberstadt – Neugersdorf 2:0 (1:0)

Kamjenica – Hertha BSC II 1:0 (1:0)

Budissa Budyšin – Rathenow 0:4 (0:1)

Erfurt – Viktoria Berlin 2:2 (2:0)

Berlinski AK – Nordhausen 4:1 (2:1)

Biskopicy – Neugersdorf 0:1 (0:1)

1. Kamjeničanski FC 30 70 : 28 73

2. Berlinski AK 30 56 : 30 63

3. Hertha BSC II 30 55 : 36 54

4. Wacker Nordhausen 29 47 : 33 49

5. Čerwjeno-běli Erfurt 30 53 : 35 48

6. Lok Lipsk 30 46 : 34 47

7. SV Babelsberg 30 49 : 38 43

8. Germania Halberstadt 30 39 : 34 41

9. VfB Auerbach 30 41 : 48 39

10. FC Viktoria Berlin 30 41 : 33 36

11. Union Fürstenwalde 30 37 : 52 36

12. BFC Dynamo 29 32 : 52 36

13. ZFC Meuselwitz 30 44 : 52 34

14. VSG Altglienicke 30 45 : 52 33

15. Biskopičanske KT 30 28 : 45 33

16. H. Łužica Neugersdorf 30 29 : 56 28

17. Budissa Budyšin 30 17 : 41 25

18. Optik Rathenow 30 27 : 57 21

krajna klasa

Chrósćicy – Drježdźany-Strěžin 1:1 (1:0)

1. LSV Nowe Město 18 58 : 18 41

2. Laubegast 18 46 : 24 35

3. SZ Drježdźany-Strěžin 18 32 : 17 35

4. VfB Běła Woda 1909 18 49 : 31 29

5. FC Neugersdorf II 17 34 : 23 28

6. FSV Oderwitz II 18 32 : 26 27

7. SG Weixdorf 18 39 : 35 24

8. ST Ćisk 18 28 : 37 23

9. SC Borea Drježdźany 18 26 : 34 20

10. Rotacija Drježdźany 18 29 : 40 20

11. SJ Chrósćicy 17 36 : 45 18

12. SC Großröhrsdorf 18 25 : 30 17

13. ST Horni kraj-Sprjewja 18 26 : 64 13

14. ST Trjebin 18 16 : 52 6

wokrjesna wyša liga

Radwor – Połčnica0:4 (0:2)

wokrjesna liga, stafla 1

Germania Budyšin II – Bart 8:0 (5:0)

Horni kraj-Sprjewja II – Wachau 1:1 (0:1)

Wuslědki (23.04.19)

wutora, 23. apryla 2019 spisane wot:

Wuslědki a tabulka wólnočasneje koparskeje ligi Zapadołužiskeho koparskeho zwjazka

Hórnikecy/Ćisk – Bluń/Lubuš 2:1

Rakecy/Sćeńca – Hermsdorf 5:0

Hory – Kulow 1:4

Ralbicy – Aktiwist/Lok/Wojerecy 3:1

Aktiwist/Lok/Woj. – Rakecy/Šćeńca 2:5

Hermsdorf – Hórnikecy/Ćisk 0:4

1. HZ Rakecy/Sćeńca  4  14 : 5  9

2. Sokoł Ralbicy/Hórki  3  8 : 5  7

3. HZ Natwar Wojerecy/

Wětnica  2 10 : 1  6

4. HZ Hórnikecy/Ćisk 3 7 : 4  6

5. HZ Bluń/Lubuš  3  3 : 3  4

6. HFC Jednota Wojerecy  3  6 : 7  4

7. Módro-běli Kulow  2  5 : 4  3

8. LSV Hory  3  4 : 6  3

9. Hermsdorfske ST  3  3 : 12  1

10. HZ Aktiwist/Lok/

SC Wojerecy  4  6 : 19  0

Wuslědki (17.04.19)

srjeda, 17. apryla 2019 spisane wot:

Kopańca, 3. liga

Meppen – Halleski FC 0:2 (0:2)

1860 Mnichow – Münster 0:1 (0:1)

Braunschweig – Großaspach 1:1 (0:0)

Aalen – Přećeljo sporta Lotte 1:2 (0:1)

Rostock – Carl Zeiss Jena 1:2 (1:1)

Wiesbaden – Fortuna Köln 3:0 (1:0)

Unterhaching – Zwickau 0:1 (0:0)

Uerdingen – Osnabrück 1:3 (0:1)

pinca tabulki

16. Eintr. Braunschweig 33 38 : 48 37

17. SC Fortuna Köln 33 34 : 55 37

18. FC Energija Choćebuz 33 42 : 53 35

19. FC Carl Zeiss Jena 33 36 : 52 34

20. VfR Aalen 33 40 : 50 30

regionalna liga muži

Optik Rathenow – Berlinski AK 0:1 (0:1)

Nordhausen – Kamjeničanski FC 1:2 (1:2)

Biskopičanske KT – Babelsberg 0:1 (0:0)

Altglienicke – Fürstenwalde 0:0 (0:0)

Hertha BSC II – Halberstadt 3:1 (2:1)

Viktoria Berlin – BFC Dynamo 1:2 (0:1)

HŁ Neugersdorf – Auerbach 0:2 (0:2)

Meuselwitz – Erfurt1:2 (0:2)

pinca tabulki

14. VSG Altglienicke 29 42 : 51 30

15. Biskopičanske KT 28 24 : 43 30

16. Budissa Budyšin 29 17 : 37 25

17. Hornja Łuž. Neugersd. 28 28 : 54 25

18. Optik Rathenow 29 23 : 57 18

Wuslědki (16.04.19)

wutora, 16. apryla 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla 2

Wojerecy II – Nadr. Hrabowka 0:1 (0:1)

Wulka Dubrawa – Ćisk II 3:0 (3:0)

Lubuš – Marijina hwězda 0:6 (0:2)

Mały Wosyk – Łuty 0:4 (0:3)

Łaz/Běły Chołmc – Malešecy 2:2 (1:1)

Rakecy II/Šćeńca – Wulke Ždźary 0:2 (0:1)

pinca tabulki

11. FSV Łuty 19 32 : 33 23

12. ST Nadrózna Hrabowka 20 30 : 43 20

13. SJ Chrósćicy II 20 24 : 34 19

14. HZ Rakecy II / Sćeńca 21 22 : 51 17

15. ST Mały Wosyk 21 16 : 76 9

Wuslědki (15.04.19)

póndźela, 15. apryla 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Kulow – Rakečanske ST 2:4 (0:2)

Połčnica – Germania Budyšin 0:4 (0:3)

Wojerowski FC – Hnašecy-Dobr. 3:0 (2:0)

Hory – Kinspork/Łužnica 5:3 (3:1)

Ramnow – Radwor4:1 (2:1)

Němske Pazlicy – Bukecy 5:3 (3:1)

Großnaundorf – Porchow 4:0 (2:0)

1. Rakečanske ST 22 83 : 13 61

2. Módro-běli Kulow 22 51 : 26 46

3. Drohotka Ramnow 22 56 : 29 43

4. Wojerowski FC 22 54 : 35 38

5. Póst Germania Budyšin 22 52 : 37 37

6. Sokoł Ralbicy/Hórki 22 41 : 33 37

7. LSV Hory 22 46 : 41 37

8. ST Hnašecy-Dobruša 22 43 : 46 31

9. TSV Połčnica 21 36 : 45 29

10. Motor Kumwałd 22 41 : 48 28

11. Natwar Němske Pazlicy 22 37 : 40 26

12. ST Kinspork/Łužnica 22 36 : 49 26

13. SG Großnaundorf 22 39 : 56 19

14. ST Porchow 22 26 : 56 15

15. Zeleno-běli Bukecy 22 30 : 79 14

16. ST Radwor 21 22 : 60 8

čoło tabulki wokrjesneje ligi, stafle 2

1. ST Marijina hwězda 20 55 : 9 49

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 21 63 : 19 49

3. ST Ćisk II 20 34 : 26 37

4. Traktor Malešecy 20 46 : 25 36

5. SV Haselbachtal 20 35 : 28 31

Wólnočasna koparska liga WFV

HZ Hórnikečanski jězor/Ćisk

– HZ Bluń/Lubuš 2:1

HZ Rakecy/Šćeńca – Hermsdorfske ST 5:0

LSV Hory – Módro-běli Kulow 1:4

Sokoł Ralbicy/Hórki

– HZ Aktiwist/Lok/SC Wojerecy 4:3

HFC Natwar Wětnica – HFC Jednota 3:1

1.  Sokoł Ralbicy/Hórki 3 8:5 7

2. HZ HFC (Natwar) Wětnica 2 10:1 6

3. HZ Rakecy/Šćeńca 3 9:3 6

4. HZ Bluń/Lubuš 3 3:3 4

5. HFC (Jednota) 3 6:7 4

6. Módro-běli Kulow 2 5:4 3

7.  HZ Hórnikečanski jězor/Ćisk 2 3:4 3

8. LSV Hory 3 4:6 3

9. Hermsdorfske KT 2 3:8 1

10.  HZ Aktiwist/Lok/SC Wojerecy 3 4:14 0

Maik Brězan

kopańca muži, 3. liga

1. VfL Osnabrück 32 47 : 22 67

2. Karlsruheski SC 32 51 : 32 58

3. SV Wehen Wiesbaden 32 60 : 42 55

4. Halleski FC 32 36 : 29 53

5. F.C. Hansa Rostock 32 40 : 41 46

6. TSV 1860 Mnichow 31 43 : 34 44

7. FC Würzburger Kickers 32 46 : 39 44

8. 1. FC Kaiserslautern 32 40 : 42 44

9. KFC Uerdingen 05 32 38 : 48 44

10. SV Meppen 32 42 : 42 43

11. SC Preußen Münster 32 40 : 40 42

12. SpVgg Unterhaching 32 45 : 38 41

13. FSV Zwickau 32 37 : 38 40

14. SC Fortuna Köln 32 34 : 52 37

15. VfL Přećeljo sporta Lotte 32 28 : 36 36

16. Eintracht Braunschweig 32 37 : 47 36

17. Sonnenhof Großaspach 31 27 : 32 34

18. FC Energija Choćebuz 32 41 : 52 34

19. FC Carl Zeiss Jena 32 34 : 51 31

20. VfR Aalen 32 39 : 48 30

nawěšk

SERBSKE NOWINY podpěruja:

Novi Sad – kulturna stolica Europy

nowostki LND