Radworčanka Johanna Wjeselic je wčera z koparkami Dynama Drježdźany po dobyću 5:0 (3:0) w Spitzkunnersdorfje do krajneje ligi postupiła. Do nachwatanskeje dypkoweje hry přichodnu njedźelu w 15 hodź. přećiwo druhemu Heidnawskemu ST maja Drježdźanjanki 8 dypkow předskoka.
Prěnje koparske mustwo Biskopičanskeho KT 08 je po domjacej poražce 2:4 (0:1) přećiwo VFC Plauen z wyšeje ligi zestupiło a hraje klětu w krajnej lize. W hrajnej dobrje 2024/2025 běchu Biskopičenjo hišće mišter wyšeje ligi, nětko wobsadźi cyłk trenarja Franka Ričela předposlednje městno. VFB Auerbach – Budissa Budyšin 4:2 (0:0).
Wokrjesna wyša liga:
SJ Chrósćicy – Hlinowski SK 0:0 a Sokoł Ralbicy/Hórki – Ottendorf-Okrilla 3:1 (1:1). Za hosćićelow trjechichu Richard Šnajder (14.), Křesćan Bejmak (71.) a Niklas Šnajder (90.+4).
Wokrjesna liga stafli 1 a 2:
ST Wulke Ždźary – ST 1922 Radwor 1:1 (0:0). Wrota za hosći zapisa sej Florian Elsner (86.). SJ Chrósćicy 1981 II – Módro-běli Minakał 0:2 (0:2). Klóšterscy koparjo su we Kubšicach 6:4 (3:3) dobyli. Za ST Marijinu hwězdu trjechištaj dwójce Florian Zelnak (33., 61.) a štyri króć Jakob Pakoßnick (36., 41., 53., 57.)





