Wuslědki (18.06.15)

štwórtk, 18. junija 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla II

Kulow II – Łuty 2:3 (1:3)

1. Łuty  25 62 : 24 61

2. Rakecy II 25 59 : 28 50

3. Lubuš 24 53 : 41 41

4. Nadrózna Hrabowka 25 47 : 34 40

5. Kamjenc II 25 49 : 34 39

6. FC Łužica 25 52 : 44 38

7. Bluń 25 56 : 60 35

8. Ćisk II 25 46 : 56 33

9. Hórnikecy 25 57 : 57 29

10. Nowe Město II 25 42 : 52 29

11. HZ Łaz 24 41 : 41 27

12. Ralbicy/Hórki II 25 22 : 45 20

13. Wětnica/Hola 25 44 : 79 15

14. Kulow II  25 29 : 64 14

čoło tabulki wokrjesneje ligi, stafla III

1. Kinspork 24 78 : 20 58

2. Großnaundorf 26 50 : 31 50

3. Frankenthal 26 62 : 42 46

4. Ottendorf-Okrilla 25 50 : 28 42

5. Marijina hwězda 25 46 : 43 40

6. Großröhrsdorf II 25 42 : 45 37

7. Njebjelčicy  25 53 : 53 32

8. Liegau-Augustusbad 24 51 : 45 30

9. Haselbachtal 25 38 : 51 29

Wuslědki (17.06.15)

srjeda, 17. junija 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga stafla II

Hermsdorf – Njebjelčicy 1:2 (1:1)

Wětnica/Hola – Kamjenc II 1:2 (1:1)

Nadrózna Hrabowka – Rakecy II 2:2 (1:0)

wokrjesna liga stafla III

Großnaundorf – Němske Pazlicy 3:1 (0:1)

Porchow – Großröhrsdorf II 3:3 (1:1)

Wuslědki (16.06.15)

wutora, 16. junija 2015 spisane wot:

Kopańca, krajna liga

1. Biskopicy 29 50 : 22 60

2. BSG Chemija 29 52 : 26 56

3. FC International 29 59 : 34 56

4. Wocl Riesa 29 45 : 35 49

5. FC Eilenburg 29 46 : 30 48

6. Zhorjelc 29 49 : 33 47

7. FC Grimma 29 56 : 40 46

8. BSC Freiberg 29 56 : 49 42

9. Hohenstein-Ernstthal 29 48 : 47 42

10. FSV Zwickau II 29 44 : 40 36

11. Heidenau 29 39 : 42 36

12. Kamjenc 29 37 : 34 35

13. Markkleeberg 29 45 : 50 31

14. Glauchau 29 55 : 70 30

15. Döbeln 29 28 : 96 14

16. Póst Drježdźany 29 28 : 89 9

krajna klasa

1. Mužakow 25 63 : 33 52

2. Budissa Budyšin II 25 49 : 43 45

3. Radebeul 25 57 : 39 41

4. Laubegast 24 40 : 41 41

5. Nowe Město 25 38 : 31 40

6. Nowosólc- Hródk 25 41 : 36 40

7. Zschachwitz 25 53 : 46 38

8. Niska 25 47 : 39 37

9. Budestecy 25 40 : 46 37

10. Weixdorf 25 46 : 43 27

11. SC Borea 25 44 : 47 25

12. Drježdźanski SC 24 35 : 37 24

13. Rakecy 25 25 : 52 23

14. Cossebaude 25 24 : 69 15

Wuslědki (15.06.15)

póndźela, 15. junija 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Kumwałd – Hnašecy   0:2 (0:1)

Ćisk – Kulow    7:1 (1:1)

Połčnica – Großröhrsdorf   1:2 (1:1)

LSV Hory – Chrósćicy   3:1 (1:0)

Póst Budyšin – Ralbicy/Hórki   0:2 (0:5)

Ramnow – Bukecy   3:2 (1:1)

Sepicy – Biskopicy II   4:3 (3:2)

Wojerecy 1919 – Wachau   0:3 (0:0)

1. Biskopicy II 29 96 : 32 63

2. Ćisk 29 86 : 34 60

3. Großröhrsdorf 29 77 : 42 60

4. LSV Hory 29 73 : 39 56

5. Ralbicy/Hórki 29 63 : 33 54

6. Póst Budyšin 29 69 : 68 52

7. Kumwałd 29 56 : 50 38

8. Chrósćicy 29 57 : 48 37

9. Kulow 29 49 : 66 37

10. Ramnow  29 44 : 53 36

11. Hnašecy 29 51 : 71 30

12. Bukecy 29 43 : 81 29

13. Połčnica 29 44 : 66 28

14. Wachau 29 51 : 94 26

15. Sepicy 29 46 : 89 24

16. Wojerecy 1919 29 20 : 59 23

Wokrjesna liga, stafla I

Póst Budyšin II – Bart 90   3:0 (2:0)

ST Budyšin – HZ Budestecy   4:1 (1:1)

Wulka Dubrawa – Hodźij   3:3 (1:1)

Wjernarjecy – Malešecy   1:3 (1:2)

Kubšicy – Załom   3:4 (1:4)

Minakał – Wóspork   1:3 (0:1)

Wjelećin – Radwor   0:2 (0:1)

1. Wjelećin 27 79 : 34 64

2. ST Budyšin 27 71 : 30 51

3. HZ Budestecy 27 58 : 44 50

4. Kubšicy 27 60 : 42 46

5. Załom 27 78 : 50 44

6. Wóspork 27 64 : 59 44

7. Radwor 28 56 : 37 41

8. Malešecy 27 74 : 64 40

9. Hodźij 27 35 : 53 28

10. Póst Budyšin II  27 32 : 66 28

11. Minakał 27 34 : 61 26

12. Wulka Dubrawa 27 48 : 60 24

13. Wjernarjecy 27 37 : 52 24

14. Njeswačidło 27 34 : 58 24

15. Bart 90 27 31 : 81 14

Wuslědki (10.06.15)

srjeda, 10. junija 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga stafla III

1. Kinspork 24 78 : 20 58

2. Großnaundorf 25 47 : 30 47

3. Frankenthal 25 60 : 41 43

4. Ottendorf–Okrilla 25 50 : 28 42

5. Marijina hwězda 25 46 : 43 40

6. Großröhrsdorf II 24 39 : 42 36

7. Liegau–Augustusbad 24 51 : 45 30

8. Njebjelčicy 24 51 : 52 29

9. Haselbachtal 24 36 : 46 29

10. Němske Pazlicy 24 31 : 47 27

11. Arnsdorf 24 38 : 38 25

12. Porchow 24 34 : 46 25

13. Großharthau 24 34 : 59 24

14. Hermsdorf 24 24 : 82 14

Wuslědki (08.06.15)

póndźela, 08. junija 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Biskopicy II – Kumwałd 4:0 (2:0)

Bukecy – Ralbicy/Hórki 2:1 (1:1)

Póst Budyšin – LSV Hory 3:4 (0:3)

Großröhrsdorf – ST Ćisk 3:3 (0:2)

Kulow – Wojerecy 1919 6:1 (3:1)

Wachau – Sepicy 4:1 (1:0)

Hnašecy – Ramnow 1:8 (0:5)

Chrósćicy – Połčnica 5:1 (2:1)

1. Biskopicy II 28 93 : 28 63

2. ST Ćisk 28 79 : 33 57

3. Großröhrsdorf 28 75 : 41 57

4. LSV Hory 28 70 : 38 53

5. Póst Budyšin 28 69 : 63 52

6. Ralbicy/Hórki 28 58 : 33 51

7. Kumwałd 28 56 : 48 38

8. Chrósćicy 28 56 : 45 37

9. Kulow 28 48 : 59 37

10. Ramnow  28 41 : 51 33

11. Bukecy 28 41 : 78 29

12. Połčnica 28 43 : 64 28

13. Hnašecy 28 49 : 71 27

14. Wojerecy 1919 28 20 : 56 23

15. Wachau 28 48 : 94 23

16. Sepicy 28 42 : 86 21

Wuslědki (03.06.15)

srjeda, 03. junija 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla 2

1. Łuty 23 57 : 20 57

2. Rakecy II 23 54 : 26 46

3. Lubuš 23 51 : 39 40

4. Nadrózna Hrabowka 24 45 : 32 39

5. FC Łužica 23 49 : 40 37

6. Kamjenc II 23 46 : 32 35

7. Ćisk II 23 44 : 49 33

8. Bluń 23 51 : 56 31

9. Nowe Město II 25 42 : 52 29

10. HZ Łaz 24 41 : 41 27

11. Hórnikecy 23 44 : 55 23

12. Ralbicy/Hórki II 24 20 : 43 19

13. Wětnica/Hola 23 43 : 68 15

14. Kulow II 24 27 : 61 14

wokrjesna liga, stafla 3

1. Kinspork 23 77 : 18 58

2. Großnaundorf 24 45 : 29 44

3. Ottendorf–Okrilla 24 49 : 26 42

4. Frankenthal 24 58 : 40 40

5. Marijina hwězda 24 43 : 41 37

6. Großröhrsdorf II 23 37 : 40 35

7. Liegau–Augustusbad 23 49 : 43 29

8. Njebjelčicy 23 50 : 51 28

9. Němske Pazlicy 23 29 : 44 27

10. Haselbachtal 23 33 : 45 26

11. Arnsdorf 24 38 : 38 25

12. Porchow 24 34 : 46 25

13. Großharthau 23 33 : 58 23

Wuslědki (02.06.15)

wutora, 02. junija 2015 spisane wot:

Aktulna tabulka serbskeje beachvolleyballoweje ligi

Metod Šołta/Beno Šołta 4 7:3   3:1

Ludwig Eckert/Marko Brězan 2 4:1   2:0

Škit Budyšin 2 4:2   2:0

Marcel Rjelka/Jurij Lipič 1 2:0   1:0

Norbert Wahlicht/Jan Bětnar 0 0:0   0:0

Marko Smoła/Lukas Kubic 2 2:3   1:1

Maćij Šěn/Daniel Gal 3 2:5   1:2

Benedikt Smoła/Jurij Bjeńš 2 2:4   0:2

Stefan Gedik/Jan Ješka 2 2:4   0:2

Jakub Langa/Jurij Hantuš 2 1:4   0:2

Wuslědki (01.06.15)

póndźela, 01. junija 2015 spisane wot:

Kopańca, krajna liga

Biskopicy – Póst Drježdźany 4:1 (2:1)

Döbeln – Zhorjelc 0:3 (0:1)

Hohenst.-Ernstthal – Kamjenc 1:1 (0:0)

Markkleeberg – Heidenau 4:1 (2:1)

FSV Zwickau II – BSG Chemija 2:3 (2:1)

1. BSG Chemija 27 52 : 25 55

2. FC International 27 59 : 33 55

3. Biskopicy 27 47 : 22 54

4. FC Eilenburg 27 42 : 24 48

5. FC Grimma 27 54 : 34 46

6. Wocl Riesa 27 34 : 31 43

7. Zhorjelc 27 43 : 31 41

8. BSC Freiberg 27 50 : 46 38

9. Hohenstein-Ernstthal 27 40 : 44 36

10. Heidenau 27 38 : 39 35

11. FSV Zwickau II 27 41 : 37 34

12. Kamjenc 27 30 : 29 32

13. Markkleeberg 27 43 : 41 31

14. Glauchau 27 50 : 66 27

15. Döbeln 27 24 : 89 11

16. Póst Drježdźany 27 26 : 82 6

wokrjesna wyša liga

Połčnica – Póst Budyšin 4:0 (1:0)

Bukecy – Hnašecy 5:4 (2:3)

Kumwałd – Wachau 6:3 (4:1)

Ramnow – Biskopicy II 0:0 (0:0)

Sepicy – Kulow 3:5 (0:4)

Wojerecy 1919 – Großröhrsdorf 0:3 (0:0)

1. Biskopicy II 27 89 : 28 60

2. Ćisk 27 76 : 30 56

3. Großröhrsdorf 27 72 : 38 56

4. Póst Budyšin 27 66 : 59 52

Wuslědki (26.05.15)

wutora, 26. meje 2015 spisane wot:

wokrjesna liga, stafla I

Póst Budyšin II – Kubšicy   3:3 (0:1)

HZ Budestecy – Bart 90   3:2 (2:0)

Hodźij – Wóspork    2:1 (2:0)

Njeswačidło – Wernarjecy   1:1 (1:1)

Załom – ST Budyšin    2:2 (2:2)

Malešecy – Minakał    2:2 (2:0)

Radwor – Wulka Dubrawa   4:2 (1:2)

1. Wjelećin 24 74 : 27 61

2. HZ Budestecy 24 54 : 35 50

3. ST Budyšin 24 63 : 26 45

4. Kubšicy 24 55 : 38 42

5. Załom 24 69 : 42 39

6. Wóspork 24 52 : 53 35

7. Radwor 25 52 : 37 34

8. Malešecy 24 65 : 62 31

9. Hodźij 24 32 : 43 27

10. Póst Budyšin II  25 27 : 61 25

11. Wjernarjecy 24 32 : 43 23

12. Wulka Dubrawa 24 44 : 53 22

13. Njeswačidło 25 31 : 56 21

14. Minakał 24 27 : 57 20

15. Bart 90 25 28 : 72 14

wokrjesna liga, stafla II

Kamjenc II – Ralbicy/Hórki II   3:0 (1:0)

Kulow II – Wětnica/Hola   3:3 (1:1)

Hórnikecy – Bluń  1:3 (0:2)

nawěšk

  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme, ze stejacym
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", cyrkwinski hudźbny direktor Friedemann Böhme dźakuje so sopranistce Romy Petrick
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", fararka Jadwiga Malinkowa dźakuje so dirigentej, cyrkwinskemu hudźbneho direktorej Friedemannej Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor) Miry Walerych-Szary (alt), Romy Petrick (sopran, wotlěwa
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme (foto)
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor, wotlěwa) a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod naw
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme (foto)
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor) Miry Walerych-Szary (alt), Romy Petrick (sopran, wotlěwa
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor) Miry Walerych-Szary (alt), Romy Petrick (sopran, wotlěwa
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow  a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", serbski superintendent Jan Malink wita připosłucharjow
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Čerstwje pražane kołbasa derje słodźi.
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Zabawa z "Podku" w stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
W swjedźenskim stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Zabawa w swjedźenskim stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Zhromadna wječor na prěnim dnju
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Krajny biskop dr. Carsten Rentzing (naprawo) w rozmołwje z wobdźělnikami sobotu w swjedźenskim stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Skupina "Podka" z Drježdźan je wosadny swjedźeń na farskej zahrodce wobrubiła.
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Dźěłowy kruh po přednošku krajneho biskopa na temu „Lud a domizna w swětle biblije“
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Dźěłowy kruh po přednošku krajneho biskopa na temu „Lud a domizna w swětle biblije“
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Krajny biskop Ewangelsko-lutherskeje krajneje cyrkwje Sakskeje dr. Carsten Rentzing (nalěwo) a serbski superintendent Jan Malink w rozmołwje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Dźěłowy kruh po přednošku krajneho biskopa na temu „Lud a domizna w swětle biblije“
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme ze stejacymi

nowostki LND