njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z přehladom powěsćow
11:20 20 lět Chróšćan šulski zběžk – što je zwostało?
12:00 Nabožne wusyłanje
(Krystof Rummel)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z třećim dźělom rjadu „Prózdniny něhdy a dźensa“ a z kolumnu „Tak ja to widźu“
13:00 Tematiske wusyłanje: Mjez přiswojenjom a eksotizmom (6.)
13:40 Nabožne wusyłanje
(Till Wojto)
po tym zbožopřeća
26.8.–1.9.2021 Budyski filmowy palast: Sneak Preview 16: pó 20:00 Catweazle: štw, so, pó a srj 15:00 | pj, so a nj 17:30 Der Rausch: wšědnje 17:20 Die Croods – Alles auf Anfang: wu a srj 10:00 | štw, so, pó a srj 14:40 Tom & Jerry: wšědnje 14:30 (nimo nj) a 17:00 | nj 12:00 Fast & Furious 9: wšědnje 19:30 (nimo srj) | so 21:45 Free Guy: wšědnje 14:10, 16:45 (nimo so a nj) a 20:00 The Forever Purge: wšědnje 20:00 | pj a so 22:40 Ostwind – Der große Orkan: wšědnje 17:10 | wu a srj 10:00 | pj, nj a wu 14:40 Escape Room 2 – No Way Out: wšědnje 19:45 | pj a so 22:15 Die Olchis – Willkommen in Schmuddelfing!: nj 12:30 | štw, so, pó a srj 14:30 Kaiserschmarrndrama: wšědnje 16:45 (nimo nj) a 19:30 (nimo nj a pó) | nj 12:45 Paw Patrol: wšědnje 14:10 a 16:30 | wu a srj 10:30 | nj 12:00 Spirit – Frei und ungezähmt: srj 10:15 | nj 12:30 | štw, so, pó a srj 14:50 Bigfoot Junior: wšědnje 15:10 a 17:30 | wu a srj 9:45 | nj 12:45 The Suicide Squade: wšědnje 20:00 (nimo wu a srj) | pj a so 22:00 Reminiscence: wšědnje 19:45 Yakari: wu a srj 10:30 | pj, nj a wu 15:00 Beflügelt – Ein Vogel namens Penguin Bloom: štw, pó, wu a srj 17:30 Anime Night: wu 19:30 Killer’s Bodyguard 2: wšědnje 19:30 | pj a so 22:15 Snake Eyes: pj a so 22:45 Peter Hase 2 – Ein Hase macht sich vom Acker: wu 9:30 | nj 12:15 | pj, nj a wu 14:50 Godzilla vs.
Pjatk 20. a 21.8. Hutowa Nights 2021 w Komorowje pola Rakec
Pjatk 20. do 22.8. Měšćanski swjedźeń w Kamjencu
Pjatk 20. do 29.8. Zabawny park na terenje Kamjenskeje Boršće
19:00 Serbski wječor ze skupinu Brankatschki & friends w Budyskej Sundowner-barje
19:30 Koncert „Tango bjez mjezow“ ze skupinu Tango Misterio na zahrodźe Marianny Britze w Budyšinje
Sobotu 21.8. Łapanje kokota w Janšojcach (Jänschwalde)
10:00 Kulturne narodninske wiki k 675. róčnicy wobstaća zwjazka šesćiměstow w Lubiju
14:00 Přeni serbski literarno-hudźbny swjedźeń w Lubinje (Lübben)
Njedźelu 22.8. Łapanje kokota w Dešnje (Dissen)
Póndźelu 23. do 25.8. Dźěłarnička „Zhubjeni poeća“ we Wotrowje
Póndźelu 23. do 27.8. Pućowanski tydźeń dekanatneho dušepastyrstwa do Zehrena
Póndźelu 23.8. 18:00 Satkula bičwolejbul w Budyšinje
Finale w barje Sundowner
Budyšin. Pod hesłom „Brankatschki & friends“ zaklinča dźensa wot 19 hodź. w barje Sundowner na zahrodźe Serbskeho ludoweho ansambla serbske, němske a jendźelske ludowe a popowe spěwy. Zastupne lisćiki hodźa so jeničce online knihować, a to pod www.sundowner.bar. Za tydźeń hotuja so pod Röhrscheidtowej baštu na lětuše finale, prjedy hač baru kónc měsaca zawrěja. Pjatk, 27. awgusta, prezentujetej so Firletanz a BAM! we wobłuku Budyskeho staroměšćanskeho swjedźenja z elektroniskej hudźbu, sobotu chcetej serbskej DJanje Knytl a Ida Bux publikumej z technom a tak mjenowanej IDM (intelligent dance music) šwarnje wuheń wumjesć.
Jubilejny hermank
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:20 Zajimawostki ze swěta mozow
11:50 Monika na klimowej turje (5.)
12:00 Nabožne wusyłanje
(Beno Jakubaš)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškomaj wo zapokazanju serbskeje dušepastyrki Katariny Köhleroweje a prózdninach „Něhdy a dźensa“ (2.)
13:00 Tematiske wusyłanje: Lětnja tura z motorrolerom
13:40 Nabožne wusyłanje
(Bernd Pittkunings)
po tym zbožopřeća
19.8.–25.8.2021 Budyski filmowy palast: Paw Patrol: wšědnje 14:10 a 16:30 | nj 12:00 | wu a srj 10:30 Beflügelt – Ein Vogel namens Penguin Bloom: wšědnje 14:30 a 20:15 Snake Eyes: GI Joe Origins: wšědnje 17:10 a 19:45 | pj a so 22:30 Escape Room 2 – No Way Out: wšědnje 20:00 | pj a so 22:15 Free Guy w 3 D: wšědnje 20:15 Free Guy: wšědnje 17:00 | pj a so 22:45 Tom & Jerry: wšědnje 14:30 a 17:00 | nj 12:00 The Forever Purge: wšědnje 19:45 | pj, so a nj 17:20 | pj a so 2:45 Kaiserschmarndrama: wšědnje 16:50 a 19:30 | nj 12:45 Ostwind – Der große Orkan: wšědnje 17:10 | pj, nj a wu 14:40 | srj 10:15 Peter Hase 2 – Ein Hase macht sich vom Acker: wu a srj 10:00 | nj 12:10 | pj, nj a wu 14:50 Spirit – Frei und ungezähmt: wu 10:15 | nj 12:30 | štw, so, pó a srj14:50 The Suicide Squad: wšědnje 20:00 (nimo pj a wu) | pj 22:15 Cash Truck: pj a wu 20:00 | so 22:15 Generation Beziehungsunfähig: štw, pó, wu a srj 17:20 Die Olchis – Willkommen in Schmuddelfing: wšědnje 15:10 | srj 9:30 | nj 12:30 Der Rausch: wšědnje 17:20 Fast & Furious 9: wšědnje 19:30 | pj a so 21:45 Space Jam – A New Legacy: srj 9:45 | nj 12:00 | pj a wu 14:30 Die Croods – Alles auf Anfang: wu a srj 10:15 | štw, so, pó a srj 14:40 Godzilla vs. Kong: pj a so 22:30 100 % Wolf: wu 9:45 Catweazle: wšědnje 14:30 (nimo pj a wu) | wu a srj 9:45 | nj 12:45 Conjuring 3: Im Banne des Teufels: pj a so 22:30 Yakari: wu a srj 10:30 | pj, nj a wu 15:00 Mein Freund Poly: štw, so, pó a srj 15:00