Wuslědki (02.11.15)

póndźela, 02. nowembera 2015 spisane wot:

Regionalna koparska liga

Luckenwalde – Budissa Budyšin 1:4 (1:2)

Nordhausen – Meuselwitz 2:2 (0:2)

Neugersdorf – Halberstadt 2:2 (0:0)

Auerbach – Rathenow 3:1 (1:1)

Babelsberg 03 – Zwickau 0:0 (0:0)

RB Lipsk II – Jena0:1 (0:0)

Berlinski AK – Schönberg 1:0 (1:0)

Hertha BSC II – BFC Dynamo 3:4 (1:1)

Neustrelitz – FC Viktoria 0:0 (0:0)

1. Jena 13 19  :  5 28

2. Nordhausen 13 22  :  9 28

3. Zwickau 13 24  :  9 27

4. BFC Dynamo 13 33  :  21 27

5. Berlinski AK 13 16  :  6 25

6. Neugersdorf 13 22  :  13 25

7. Babelsberg 03 13 13  :  7 22

8. Budissa Budyšin 13 21  :  11 21

9. Auerbach 14 20  :  21 21

10. Neustrelitz 14 20  :  19 18

11. Schönberg 13 15  :  13 15

12. Hertha BSC II 13 18  :  23 15

13. Meuselwitz 13 16  :  23 14

14. RB Lipsk II 13 12  :  21 11

15. Rathenow 13 10  :  25 7

Wuslědki (29.10.15)

štwórtk, 29. oktobera 2015 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla II

Bluń – Nowe Město II 0:2 (0:2)

Lubuš – HZ Łaz1:1 (1:0)

Wětnica/Hola – Hory II 2:2 (1:0)

Ćisk II – Ralbicy/Hórki II 1:3 (0:1)

Rakecy II – Hórnikecy 6:0 (4:0)

Wojerecy 1919 – N. Hrabowka 2:0 (1:0)

1. Wojerecy 1919 8 22  :  8 19

2. FC Łužica 8 17  :  10 18

3. Rakecy II 8 22  :  5 17

4. Hory II 8 21  :  14 14

5. Nowe Město II 8 26  :  15 13

6. Bluń 8 16  :  11 12

7. HZ Łaz 7 10  :  5 12

8. Lubuš 8 12  :  19 11

9. Ralbicy/Hórki II 9 15  :  20 10

10. Njeswačidło 6 17  :  14 9

11. N. Hrabowka 8 17  :  15 9

12. Hórnikecy 9 14  :  23 8

13. Wětnica/Hola 9 15  :  35 8

14. Ćisk II 9 18  :  30 7

15. Šćeńca 7 12  :  30 4

Wuslědki (28.10.15)

srjeda, 28. oktobera 2015 spisane wot:

Regionalna koparska liga

BFC Dynamo – Neustrelitz 3:1 (1:0)

Jena – Berlinski AK3:1 (1:1)

Halberstadt – RB Lipsk II 0:2 (0:1)

Zwickau – Neugersdorf 3:1 (1:1)

Babelsberg 03 – Auerbach 1:0 (0:0)

Budissa Budyšin – Rathenow 2:0 (0:0)

Meuselwitz – Luckenwalde 3:0 (2:0)

FC Viktoria – Nordhausen 0:2 (0:1)

Schönberg – Hertha BSC II 1:1 (0:0)

1. Nordhausen 12 20  :  7 27

2. Zwickau 12 24  :  9 26

3. Jena 12 18  :  5 25

4. BFC Dynamo 12 29  :  18 24

5. Neugersdorf 12 20  :  11 24

6. Berlinski AK 12 15  :  6 22

7. Babelsberg 03 12 13  :  7 21

8. Budissa Budyšin 12 17  :  10 18

9. Auerbach 13 17  :  20 18

10. Neustrelitz 13 20  :  19 17

11. Schönberg 12 15  :  12 15

12. Hertha BSC II 12 15  :  19 15

13. Meuselwitz 12 14  :  21 13

14. RB Lipsk II 12 12  :  20 11

15. Rathenow 12 9  :  22 7

Wuslědki (27.10.15)

wutora, 27. oktobera 2015 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla III

Ottendorf/Liegau – Haselbachtal 2:1 (1:0)

Großharthau – Großdrebnitz 5:0 (2:0)

Frankenthal – Njebjelčicy 2:0 (1:0)

Wóslink – Němske Pazlicy 1:2 (1:1)

Mar. hwězda – Großröhrsdorf II 3:3 (2:0)

Sepicy – Großnaundorf 3:2 (1:1)

1.Frankenthal 8 20  :  13 19

2.Arnsdorf 8 25  :  7 17

3.Großröhrsdorf II 9 16  :  9 17

3.Ottendorf/Liegau 8 16  :  9 17

5.Großnaundorf 9 30  :  14 15

6.Njebjelčicy 9 20  :  16 14

7.Hlinowc 7 19  :  11 13

8.Marijina hwězda 8 24  :  19 11

9.Němske Pazlicy 8 11  :  11 11

10.Haselbachtal 9 21  :  25 10

11.Sepicy 8 18  :  28 9

12.Kamjenc II 8 9  :  20 9

13.Großharthau 8 14  :  23 6

14.Großdrebnitz 9 7  :  33 6

15.Wóslink/Skaskow 8 13  :  25 4

Wuslědki (26.10.15)

póndźela, 26. oktobera 2015 spisane wot:

Wokrjesna wyša koparska liga

Kulow – Połčnica1:1 (1:1)

Wachau – Kumwałd2:6 (1:3)

Hory – Hnašecy2:1 (1:1)

Rakecy – Bukecy2:0 (2:0)

Wjelećin – Ralbicy/Hórki 3:3 (2:2)

Chrósćicy – Póst Budyšin 3:0 (3:0)

Kinspork – Großröhrsdorf 2:3 (0:1)

Ramnow – Łuty5:0 (4:0)

1. Chrósćicy 11 27  :  4 31

2. Hory 10 34  :  8 23

3. Kumwałd 10 26  :  13 20

4. Ćisk 10 24  :  16 19

5. Großröhrsdorf 11 18  :  22 18

6. Hnašecy 10 20  :  12 17

7. Ralbicy/Hórki 10 23  :  11 16

8. Rakecy 11 19  :  17 16

9. Ramnow 11 25  :  25 15

10. Póst Budyšin 11 20  :  26 13

11. Połčnica 10 20  :  16 12

12. Kinspork 11 17  :  24 11

13. Kulow 10 16  :  18 9

14. Wjelećin 10 15  :  29 7

15. Bukecy 10 10  :  25 7

16. Łuty 10 10  :  36 7

17. Wachau 10 14  :  36 4 

Wokrjesna liga stafla I

Malešecy – Radwor4:4 (2:3)

HZ Budestecy – Hnašecy II 8:0 (3:0)

Załom – Póst Budyšin II 5:1 (1:1)

ST Budyšin – Hodźij4:2 (3:2)

Porchow – Mały Wjelkow 9:3 (6:2)

Wóspork – Kubšicy0:0 (0:0)

Wjernarjecy – Wulka Dubrawa 1:0 (0:0)

1. ST Budyšin 8 35  :  13 24

2. Wóspork 9 15  :  13 20

3. HZ Budestecy 9 30  :  16 18

4. Radwor 9 23  :  9 18

5. Malešecy 9 24  :  16 16

6. Kubšicy 8 15  :  13 13

7. Wjazońca 8 19  :  23 13

8. Załom 8 21  :  14 12

9. Porchow 9 27  :  33 12

10. Wjernarjecy 9 21  :  20 10

11. Wulka Dubrawa 8 16  :  14 8

12. Mały Wjelkow 8 17  :  36 6

13. Hodźij 8 9  :  20 5

14. Hnašecy II 8 11  :  31 4

15. Póst Budyšin II 8 15  :  27 3

Wuslědki (22.10.15)

štwórtk, 22. oktobera 2015 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla III

Kamjenc II – Marijina hwězda 2:0 (1:0)

Großröhrsdorf II – Sepicy 5:1 (4:0)

Arnsdorf – Frankenthal 1:1 (1:0)

Großdrebnitz – Němske Pazlicy 1:4 (1:1)

Großnaundorf – Hlinowc 2:3 (1:2)

Haselbachtal – Großharthau 3:1 (2:0)

Njebjelčicy – Ottendorf/Liegau 2:2 (0:2)

1. Arnsdorf 8 25  :  7 17

2. Großröhrsdorf II 8 13  :  6 16

3. Frankenthal 7 18  :  13 16

4. Großnaundorf 8 28  :  11 15

5. Njebjelčicy 8 20  :  14 14

6. Ottendorf/Liegau 7 14  :  8 14

7. Hlinowc 7 19  :  11 13

8. Marijina hwězda 7 21  :  16 10

9. Haselbachtal 8 20  :  23 10

10. Kamjenc II 8 9  :  20 9

11. Němske Pazlicy 7 9  :  10 8

12. Sepicy 7 15  :  26 6

13. Großdrebnitz 8 7  :  28 6

14. Wóslink/Skaskow 7 12  :  23 4

15. Großharthau 7 9  :  23 3

Wuslědki (19.10.15)

póndźela, 19. oktobera 2015 spisane wot:

Regionalna koparska liga

RB Lipsk II – Zwickau1:0 (1:0)

Nordhausen – BFC Dynamo 1:0 (0:0)

Luckenwalde – FC Viktoria 2:1 (2:0)

Budissa Budyšin – Auerbach 1:1 (1:1)

Rathenow – Meuselwitz 1:1 (0:1)

Neugersdorf – Babelsberg 03 1:1 (1:0)

Berlinski AK – Halberstadt 1:0 (0:0)

Hertha BSC II – Jena0:0 (0:0)

Neustrelitz – Schönberg 3:2 (1:1)

1. Neugersdorf 11 19  :  8 24

2. Nordhausen 11 18  :  7 24

3. Zwickau 11 21  :  8 23

4. Jena 11 15  :  4 22

5. Berlinski AK 11 14  :  3 22

6. BFC Dynamo 11 26  :  17 21

7. Babelsberg 03 11 12  :  7 18

8. Auerbach 12 17  :  19 18

9. Neustrelitz 12 19  :  16 17

10. Budissa Budyšin 11 15  :  10 15

11. Schönberg 11 14  :  11 14

12. Hertha BSC II 11 14  :  18 14

Wokrjesna koparska wyša liga

Bukecy – Ramnow1:2 (0:1)

Großröhrsdorf – Rakecy 0:0 (0:0)

Póst Budyšin – Kinspork 1:2 (1:2)

Połčnica – Ralbicy/Hórki 1:1 (0:0)

Hnašecy – Kulow3:1 (1:0)

Kumwałd – Hory0:3 (0:1)

Chrósćicy – Wjelećin3:0 (1:0)

Łuty – ST Ćisk1:5 (1:1)

1. Chrósćicy 10 24  :  4 28

2. Hory 9 32  :  7 20

3. ST Ćisk 10 24  :  16 19

4. Kumwałd 9 20  :  11 17

5. Hnašecy 9 19  :  10 17

6. Ralbicy/Hórki 9 20  :  8 15

7. Großröhrsdorf 10 15  :  20 15

8. Rakecy 10 17  :  17 13

9. Póst Budyšin 10 20  :  23 13

10. Ramnow 10 20  :  25 12

11. Połčnica 9 19  :  15 11

12. Kinspork 10 15  :  21 11

13. Kulow 9 15 : 17 8

14. Bukecy 9 10  :  23 7

15. Łuty 9 10  :  31 7

Wuslědki (12.10.15)

póndźela, 12. oktobera 2015 spisane wot:

Wokrjesna koparska wyša liga

Kulow – Kumwałd3:4 (1:3)

Ćisk – Bukecy3:1 (0:0)

Wachau – Łuty5:0 (3:0)

Rakecy – Póst Budyšin 3:1 (0:1)

Wjelećin – Połčnica4:3 (3:1)

Ralbicy/Hórki – Hnašecy 1:1 (0:0)

Kinspork – Chrósćicy 1:2 (0:2)

Ramnow – Großröhrsdorf 3:3 (1:1)

1. Chrósćicy 9 21  :  4 25

2. Hory 8 29  :  7 17

3. Kumwałd 8 20  :  8 17

4. Ćisk 9 19  :  15 16

5. Ralbicy/Hórki 8 19  :  7 14

6. Hnašecy 8 16  :  9 14

7. Großröhrsdorf 9 15  :  20 14

8. Póst Budyšin 9 19  :  21 13

9. Rakecy 9 17  :  17 12

10. Połčnica 8 18  :  14 10

11. Ramnow 9 18  :  24 9

12. Kulow 8 14  :  14 8

13. Kinspork 9 13  :  20 8

14. Bukecy 8 9  :  21 7

15. Łuty 8 9  :  26 7

16. Wjelećin 8 12  :  23 6

Wuslědki (06.10.15)

wutora, 06. oktobera 2015 spisane wot:

Krajna klasa

Nowe Město – Budestecy 3:1 (1:0)

Nowosólc Hrodk – P. Drježdźany 1:1 (0:1)

1. Mužakow625 : 1015

2. Trjebin 6 14  :  7 13

3. Niska 6 12  :  8 13

4. Biskopicy II 6 18  :  11 12

5. Budissa Budyšin II 6 13  :  8 12

6. Laubegast 6 14  :  6 11

7. Nowe Město 7 13  :  17 10

8. Zschachwitz 5 14  :  8 9

9. Nowosólc Hrodk 6 8  :  10 6

10. Radebeul 6 3  :  8 5

11. Póst Drježdźany 7 10  :  22 5

12. Budestecy 6 7  :  19 4

13. Drježdźany-Strěžin 6 5  :  13 3

14. Drježdźanski SC 5 8  :  17 1

Wuslědki (05.10.15)

póndźela, 05. oktobera 2015 spisane wot:

Krajna koparska liga

FC Grimma – BSG Chemija 3:1 (2:0)

Pirna-Copitz – FC Eilenburg 2:1 (1:0)

BSC Freiberg – Markkleeberg 1:1 (0:0)

Hohenstein-E. – FSV Zwickau II 2:0 (0:0)

Wocl Riesa – Glauchau 5:1 (3:1)

Zhorjelc – Taucha1:0 (1:0)

Heidenau – Rapid Kamjenica 4:0 (2:0)

Reichenbach – Kamjenc 0:3 (0:2)

nawěšk

  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme, ze stejacym
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", cyrkwinski hudźbny direktor Friedemann Böhme dźakuje so sopranistce Romy Petrick
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", fararka Jadwiga Malinkowa dźakuje so dirigentej, cyrkwinskemu hudźbneho direktorej Friedemannej Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor) Miry Walerych-Szary (alt), Romy Petrick (sopran, wotlěwa
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme (foto)
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor, wotlěwa) a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod naw
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme (foto)
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor) Miry Walerych-Szary (alt), Romy Petrick (sopran, wotlěwa
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor) Miry Walerych-Szary (alt), Romy Petrick (sopran, wotlěwa
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow  a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", serbski superintendent Jan Malink wita připosłucharjow
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Čerstwje pražane kołbasa derje słodźi.
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Zabawa z "Podku" w stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
W swjedźenskim stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Zabawa w swjedźenskim stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Zhromadna wječor na prěnim dnju
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Krajny biskop dr. Carsten Rentzing (naprawo) w rozmołwje z wobdźělnikami sobotu w swjedźenskim stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Skupina "Podka" z Drježdźan je wosadny swjedźeń na farskej zahrodce wobrubiła.
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Dźěłowy kruh po přednošku krajneho biskopa na temu „Lud a domizna w swětle biblije“
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Dźěłowy kruh po přednošku krajneho biskopa na temu „Lud a domizna w swětle biblije“
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Krajny biskop Ewangelsko-lutherskeje krajneje cyrkwje Sakskeje dr. Carsten Rentzing (nalěwo) a serbski superintendent Jan Malink w rozmołwje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Dźěłowy kruh po přednošku krajneho biskopa na temu „Lud a domizna w swětle biblije“
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme ze stejacymi

nowostki LND