Wuslědki (12.11.15)

štwórtk, 12. nowembera 2015 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla II

Njeswačidło – FC Łužica 0:4 (0:1)

Šćeńca – Wětnica/Hola 4:5 (1:3)

Nowe Město II – Wojerecy 1919 2:2 (0:2)

Hory II – Lubuš1:1 (0:1)

Ralbicy/Hórki II – Rakecy II 1:3 (0:1)

HZ Łaz – Bluń2:1 (1:0)

N. Hrabowka – Ćisk II 5:1 (2:1)

1. FC Łužica 9 21  :  10 21

2. Rakecy II 9 25  :  6 20

3. Wojerecy 1919 9 24  :  10 20

4. Hory II 9 22  :  15 15

5. HZ Łaz 8 12  :  6 15

6. Nowe Město II 9 28  :  17 14

7. N. Hrabowka 9 22  :  16 12

8. Bluń 9 17  :  13 12

9. Lubuš 9 13  :  20 12

10. Wětnica/Hola 10 20  :  39 11

11. Ralbicy/Hórki II 10 16  :  23 10

12. Njeswačidło 7 17  :  18 9

13. Hórnikecy 9 14  :  23 8

14. Ćisk II 10 19  :  35 7

15. Šćeńca 8 16  :  35 4

Wuslědki (10.11.15)

wutora, 10. nowembera 2015 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla III

Großnaundorf – Mar. hwězda 2:2 (1:1)

Arnsdorf – Sepicy3:1 (1:0)

Kamjenc II – Wóslink/Skaskow 2:1 (1:0)

Němske Pazlicy – Großharthau 1:0 (0:0)

Großdrebnitz – Ottendorf 0:4 (0:3)

Haselbachtal – Frankenthal 0:1 (0:0)

Njebjelčicy – Hlinowc 1:1 (1:1)

1. Frankenthal 9 21  :  13 22

2. Arnsdorf 9 28  :  8 20

3. Ottendorf/Liegau 9 20  :  9 20

4. Großröhrsdorf II 9 16  :  9 17

5. Großnaundorf 10 32  :  16 16

6. Njebjelčicy 10 21  :  17 15

7. Hlinowc 8 20  :  12 14

8. Němske Pazlicy 9 12  :  11 14

9. Marijina hwězda 9 26  :  21 12

10. Kamjenc II 9 11  :  21 12

11. Haselbachtal 10 21  :  26 10

12. Sepicy 9 19  :  31 9

13. Großharthau 9 14  :  24 6

14. Großdrebnitz 10 7  :  37 6

15. Wóslink/Skaskow 9 14  :  27 4

Wuslědki (09.11.15)

póndźela, 09. nowembera 2015 spisane wot:

Wokrjesna wyša koparska liga

Bukecy – Kinspork2:2 (2:1)

Großröhrsdorf – Chrósćicy 2:2 (0:2)

Póst Budyšin – Wjelećin 8:1 (4:0)

Połčnica – Hory0:3 (0:2)

Hnašecy – Wachau7:1 (4:1)

Kumwałd – ST Ćisk6:1 (4:1)

Łuty – Rakecy0:4 (0:0)

Ralbicy/Hórki – Kulow 2:0 (1:0)

1. Chrósćicy 12 29  :  6 32

2. Hory 11 37  :  8 26

3. Kumwałd 11 32  :  14 23

4. Hnašecy 11 27  :  13 20

5. Ralbicy/Hórki 11 25  :  11 19

6. Rakecy 12 23  :  17 19

7. ST Ćisk 11 25  :  22 19

8. Großröhrsdorf 12 20  :  24 19

9. Póst Budyšin 12 28  :  27 16

10. Ramnow 12 25  :  25 16

11. Połčnica 12 20  :  19 13

12. Kinspork 12 19  :  26 12

13. Kulow 11 16  :  20 9

14. Bukecy 11 12  :  27 8

15. Wjelećin 11 16  :  37 7

16. Łuty 11 10  :  40 7

17. Wachau 11 15  :  43 4

Wuslědki (05.11.15)

štwórtk, 05. nowembera 2015 spisane wot:

Krajna koparska klasa

Drježdźany-Strěžin – Mužakow 2:3 (1:2)

Drježdźanski SC – Radebeul 0:1 (0:1)

Zschachwitz – Póst Drježdźany 5:2 (1:1)

Niska – Nowe Město1:1 (1:1)

Budestecy – Budissa Budyšin II 0:3 (0:3)

Trjebin – Laubegast2:3 (0:2)

Biskopicy II – Nowosólc/Hródk 4:0 (3:0)

1. Niska 9 20  :  9 20

2. Mužakow 9 30  :  15 19

3. Budissa Budyšin II 9 20  :  12 18

4. Trjebin 9 21  :  14 17

5. Laubegast 9 20  :  11 16

6. Biskopicy II 9 22  :  14 16

7. Zschachwitz 9 21  :  15 15

8. Radebeul 9 8  :  8 14

9. Nowe Město 9 16  :  20 12

10. Nowosólc/Hródk 10 13  :  22 9

11. Drježdźanski SC 9 14  :  18 8

12. Póst Drježdźany 9 12  :  30 5

13. Drježdźany-Strěžin 9 9  :  21 4

14. Budestecy 8 9  :  26 4

Wuslědki (04.11.15)

srjeda, 04. nowembera 2015 spisane wot:

Wobwodna volleyballowa liga žonow

1. ST Chróstawa 4 11 : 5 9

2. VV Schönbach  4 10 : 5 9

3. ST Kupoj/Nowa Łuka 4 10 : 6 8

4. MSV Budyšin 04 4 10 : 9 7

5. TSV Kundraćicy 4 7 : 7 6

6. ST Marijina hwězda 4 7 : 8 6

7. OSC Lubij 4 7 : 8 5

8. VfB Zhorjelc 4 5 : 10 3

9. VV Žitawa 09 II 4 3 : 12 1

Wobwodna volleyballowa liga muži

1. ST Kupoj/Nowa Łuka 4 11 : 5 9

2. OSC Lubij 4 10 : 7 7

3. Viktoria Worklecy 92 3 8 : 3 7

4. TSV Kundraćicy 3 6 : 5 5

5. TuS Niska 4 8 : 10 5

6. VfB Zhorjelc 3 7 : 7 5

7. Módro-běli Wojerecy II 2 3 : 5 2

8. TSG Hamor/Běła Woda 4 4 : 12 2

Wuslědki (03.11.15)

wutora, 03. nowembera 2015 spisane wot:

Krajna koparska liga

Zwickau II – Rapid Kamjenica 1:0 (0:0)

Kamjenc – Zhorjelc3:1 (0:1)

BSC Freiberg – Pirna-Copitz 3:0 (1:0)

Taucha – FC Grimma1:1 (0:1)

FC Eilenburg – Hohenstein-E. 2:2 (0:1)

BSG Chemija – Reichenbach 4:0 (4:0)

Glauchau – Heidenau 0:1 (0:0)

Markkleeberg – Wocl Riesa 3:0 (1:0)

1. BSG Chemija lipsk 10 30  :  9 25

2. Wocl Riesa 10 21  :  11 20

3. Kamjenc 10 17  :  7 19

4. FC Grimma 10 19  :  11 19

5. Zwickau II 10 14  :  7 19

6. FC Eilenburg 10 17  :  17 17

7. Hohenstein-E. 10 21  :  17 14

8. Markkleeberg 10 20  :  18 14

9. Zhorjelc 10 15  :  15 14

10. Pirna-Copitz 10 13  :  16 13

11. BSC Freiberg 10 10  :  20 11

12. Rapid Kamjenica 10 14  :  20 10

13. Heidenau 10 7  :  13 10

14. Glauchau 10 10  :  17 9

15. Reichenbach 10 5  :  16 6

16. Taucha 10 5  :  24 2

Wuslědki (02.11.15)

póndźela, 02. nowembera 2015 spisane wot:

Regionalna koparska liga

Luckenwalde – Budissa Budyšin 1:4 (1:2)

Nordhausen – Meuselwitz 2:2 (0:2)

Neugersdorf – Halberstadt 2:2 (0:0)

Auerbach – Rathenow 3:1 (1:1)

Babelsberg 03 – Zwickau 0:0 (0:0)

RB Lipsk II – Jena0:1 (0:0)

Berlinski AK – Schönberg 1:0 (1:0)

Hertha BSC II – BFC Dynamo 3:4 (1:1)

Neustrelitz – FC Viktoria 0:0 (0:0)

1. Jena 13 19  :  5 28

2. Nordhausen 13 22  :  9 28

3. Zwickau 13 24  :  9 27

4. BFC Dynamo 13 33  :  21 27

5. Berlinski AK 13 16  :  6 25

6. Neugersdorf 13 22  :  13 25

7. Babelsberg 03 13 13  :  7 22

8. Budissa Budyšin 13 21  :  11 21

9. Auerbach 14 20  :  21 21

10. Neustrelitz 14 20  :  19 18

11. Schönberg 13 15  :  13 15

12. Hertha BSC II 13 18  :  23 15

13. Meuselwitz 13 16  :  23 14

14. RB Lipsk II 13 12  :  21 11

15. Rathenow 13 10  :  25 7

Wuslědki (29.10.15)

štwórtk, 29. oktobera 2015 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla II

Bluń – Nowe Město II 0:2 (0:2)

Lubuš – HZ Łaz1:1 (1:0)

Wětnica/Hola – Hory II 2:2 (1:0)

Ćisk II – Ralbicy/Hórki II 1:3 (0:1)

Rakecy II – Hórnikecy 6:0 (4:0)

Wojerecy 1919 – N. Hrabowka 2:0 (1:0)

1. Wojerecy 1919 8 22  :  8 19

2. FC Łužica 8 17  :  10 18

3. Rakecy II 8 22  :  5 17

4. Hory II 8 21  :  14 14

5. Nowe Město II 8 26  :  15 13

6. Bluń 8 16  :  11 12

7. HZ Łaz 7 10  :  5 12

8. Lubuš 8 12  :  19 11

9. Ralbicy/Hórki II 9 15  :  20 10

10. Njeswačidło 6 17  :  14 9

11. N. Hrabowka 8 17  :  15 9

12. Hórnikecy 9 14  :  23 8

13. Wětnica/Hola 9 15  :  35 8

14. Ćisk II 9 18  :  30 7

15. Šćeńca 7 12  :  30 4

Wuslědki (28.10.15)

srjeda, 28. oktobera 2015 spisane wot:

Regionalna koparska liga

BFC Dynamo – Neustrelitz 3:1 (1:0)

Jena – Berlinski AK3:1 (1:1)

Halberstadt – RB Lipsk II 0:2 (0:1)

Zwickau – Neugersdorf 3:1 (1:1)

Babelsberg 03 – Auerbach 1:0 (0:0)

Budissa Budyšin – Rathenow 2:0 (0:0)

Meuselwitz – Luckenwalde 3:0 (2:0)

FC Viktoria – Nordhausen 0:2 (0:1)

Schönberg – Hertha BSC II 1:1 (0:0)

1. Nordhausen 12 20  :  7 27

2. Zwickau 12 24  :  9 26

3. Jena 12 18  :  5 25

4. BFC Dynamo 12 29  :  18 24

5. Neugersdorf 12 20  :  11 24

6. Berlinski AK 12 15  :  6 22

7. Babelsberg 03 12 13  :  7 21

8. Budissa Budyšin 12 17  :  10 18

9. Auerbach 13 17  :  20 18

10. Neustrelitz 13 20  :  19 17

11. Schönberg 12 15  :  12 15

12. Hertha BSC II 12 15  :  19 15

13. Meuselwitz 12 14  :  21 13

14. RB Lipsk II 12 12  :  20 11

15. Rathenow 12 9  :  22 7

Wuslědki (27.10.15)

wutora, 27. oktobera 2015 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla III

Ottendorf/Liegau – Haselbachtal 2:1 (1:0)

Großharthau – Großdrebnitz 5:0 (2:0)

Frankenthal – Njebjelčicy 2:0 (1:0)

Wóslink – Němske Pazlicy 1:2 (1:1)

Mar. hwězda – Großröhrsdorf II 3:3 (2:0)

Sepicy – Großnaundorf 3:2 (1:1)

1.Frankenthal 8 20  :  13 19

2.Arnsdorf 8 25  :  7 17

3.Großröhrsdorf II 9 16  :  9 17

3.Ottendorf/Liegau 8 16  :  9 17

5.Großnaundorf 9 30  :  14 15

6.Njebjelčicy 9 20  :  16 14

7.Hlinowc 7 19  :  11 13

8.Marijina hwězda 8 24  :  19 11

9.Němske Pazlicy 8 11  :  11 11

10.Haselbachtal 9 21  :  25 10

11.Sepicy 8 18  :  28 9

12.Kamjenc II 8 9  :  20 9

13.Großharthau 8 14  :  23 6

14.Großdrebnitz 9 7  :  33 6

15.Wóslink/Skaskow 8 13  :  25 4

nawěšk

  • 21. jolka-swjedźeń w Nuknicy je nimo. Štož zwostanje su dopomnjenki na rjany žortny a zabawny wječor w Nukničanskej Brězanec bróžni. Někotre impresije serbskeho wječora w Nuknicy, kotrež je naša fotografowka-wolontarka Hanka Šěnec zhotowiła, wam tule
  • Serbske Nowiny-LND-Tuchmacherstr. 27 02625 Bautzen: Jolka 12.01.2019
  • Serbske Nowiny-LND-Tuchmacherstr. 27 02625 Bautzen: Jolka 12.01.2019

nowostki LND