Wuslědki (12.05.15)

wutora, 12. meje 2015 spisane wot:

Kopańca, krajna klasa

Cossebaude – Laubegast 2:3 (0:1)

Niska – Zschachwitz 0:2 (0:0)

Radebeul – Rakecy 6:1 (1:1)

Budestecy – Nowe Město 0:1 (0:1)

SC Borea – Budissa Budyšin II 1:2 (1:1)

Weixdorf – Nowosólc-Hródk 0:1 (0:0)

1. Mužakow 21 50 : 29 43

2. Budissa Budyšin II 21 44 : 30 41

3. Laubegast 21 36 : 35 38

4. Radebeul 21 49 : 34 34

5. Nowosólc-Hródk 21 35 : 32 34

6. Budestecy 21 33 : 33 34

7. Zschachwitz 21 44 : 33 33

8. Niska 21 38 : 29 31

9. Nowe Město 21 24 : 24 30

10. Weixdorf 21 33 : 36 20

11. SC Borea 21 34 : 38 19

12. Rakecy 21 19 : 41 19

13. Drježdźanski SC 21 28 : 33 18

14. Cossebaude 21 17 : 57 14

Budissa II nochce postupić

Budyšin. U 23 Budissy Budyšin nochce do krajneje ligi postupić. Sportowy nawoda Budissy Tomaš Henčl rjekny mjez druhim: „Chcemy w druhim mustwje wosebje starši lětnik juniorow zasadźić. Tuž sej myslimy, zo je krajna klasa ta prawa za naš kader druheho mustwa.“

Wuslědki (11.05.15)

póndźela, 11. meje 2015 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga

Meuselwitz – Halberstadt 1:5 (1:1)

Budissa Budyšin – Auerbach 2:1 (0:0)

Zwickau – 1. FC Union II 0:3 (0:2)

Plauen – Babelsberg 03 0:2 (0:0)

Nordhausen – FC Viktoria 3:2 (2:1)

Berlinski AK – Hertha BSC II 0:3 (0:2)

Neustrelitz – Jena 1:3 (0:3)

Magdeburg – BFC Dynamo 1:1 (1:0)

1. Magdeburg 28 56 : 19 57

2. Zwickau 28 43 : 17 56

3. Hertha BSC II 28 47 : 33 42

4. Nordhausen 28 40 : 38 42

5. Jena 28 40 : 36 39

6. BFC Dynamo 28 28 : 24 39

7. Berlinski AK 28 32 : 35 36

8. Neustrelitz 28 40 : 35 35

9. Halberstadt 28 40 : 41 34

10. 1. FC Union II 27 48 : 46 33

11. Auerbach 27 27 : 51 31

12. Babelsberg 03 28 28 : 33 27

13. Budissa Budyšin 28 22 : 36 27

14. Meuselwitz 28 27 : 49 22

15. FC Viktoria 28 23 : 48 17

16. Plauen 28 0  : 0 0

krajna liga

Biskopicy – FC Grimma 3:3 (2:3)

FC International – Zhorjelc 2:4 (2:2)

Döbeln – Wocl Riesa 2:3 (1:2)

Kamjenc – BSC Freiberg 3:0 (1:0)

Hohenstein-E. – Heidenau 2:1 (1:0)

Markkleeberg – Póst Drježdźany 4:1 (2:0)

Glauchau – BSG Chemija 1:3 (0:0)

FSV Zwickau II – FC Eilenburg 1:0 (0:0)

wokrjesna wyša liga

Hnašecy – Biskopicy II 3:2 (1:1)

Wuslědki (07.05.15)

štwórtk, 07. meje 2015 spisane wot:

Kopańca, krajna liga

Hohenstein-E. – FC Grimma 2:1 (1:0)

BSC Freiberg – BSG Chemija 0:2 (0:1)

čoło tabulki

1. FC International 24 53 : 26 51

2. Biskopicy 24 40 : 18 49

3. BSG Chemija 24 44 : 20 48

4. FC Eilenburg 24 41 : 21 47

krajna klasa

Mužakow – Drježdźanski SC 3:1 (1:1)

1. Mužakow 21 50 : 29 43

2. Budissa Bautzen II 20 42 : 29 38

3. Laubegast 20 33 : 33 35

4. Budestecy 20 33 : 32 34

5. Niska 20 38 : 27 31

6. Radebeul 20 43 : 33 31

7. Nowosólc-Hródk 20 34 : 32 31

8. Zschachwitz 20 42 : 33 30

9. Nowe Město 20 23 : 24 27

10. Weixdorf 20 33 : 35 20

11. SC Borea 20 33 : 36 19

12. Rakecy 20 18 : 35 19

13. Drježdźanski SC 21 28 : 33 18

14. Cossebaude 20 15 : 54 14

wokrjesny pokal

ST Budyšin – Kulow 1:5  (1:2)

Kumwałd – Großröhrsdorf3:5 (1:0)

Rakecy II – Kinspork 1:3 (0:2)

SG Großnaundorf – Wjelećin 3:0 (2:0)

Wuslědki (06.05.15)

srjeda, 06. meje 2015 spisane wot:

Dotalne wuslědki swětowych lodohokejowych mišterstwow 2015

skupina A: Kanada – Letiska 6:1, Čěska – Šwedska 5:6, Šwicarska – Awstriska 3:4, Francoska – Němska 1:2, Letiska – Čěska 2:4, Awstriska – Šwedska 1:6, Kanada – Němska 10:0, Francoska – Šwicarska 1:3, Letiska – Šwedska 1:8, Kanada – Čěska 6:3, Šwicarska – Němska 1:0, Awstriska – Francoska 2:0

1 Kanada 3 22 : 4 9

2 Šwedska 3 20 : 7 8

3 Šwicarska 3 7 : 5 7

4 Čěska 3 12 : 14 4

5 Němska 3 2 : 12 3

6 Francoska 3 4 : 5 3

7 Awstriska 3 5 : 11 2

8 Letiska 3 4 : 18 0

skupina B: USA – Finska 5:1, Ruska – Norwegska 6:2, Słowakska – Danska 4:3, Běłoruska – Słowjenska 4:2, Norwegska – USA 1:2, Ruska – Słowjenska 5:3, Běłoruska – Słowakska 1:2, Danska – Finska 0:3, Ruska – USA 2:4, Norwegska– Finska 0:5, Danska – Běłoruska 1:5, Słowakska – Słowjenska 3:1; čoło tabulki:

1 USA 3 11 : 4 9

2 Słowakska 3 9 : 5 7

3 Běłoruska 3 10 : 5 7

Wuslědki (04.05.15)

póndźela, 04. meje 2015 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga

Budissa Budyšin – Neustrelitz 2:2 (2:1)

Auerbach – Babelsberg 03 2:1 (2:0)

Berlinski AK – BFC Dynamo 1:3 (1:1)

Hertha BSC II – Nordhausen 1:0 (1:0)

Halberstadt – Plauen 6:1 (3:0)

1. FC Union II – Meuselwitz 4:1 (2:1)

Jena – Magdeburg 0:4 (0:3)

FC Viktoria – Zwickau 2:4 (0:2)

1. Magdeburg 27 55 : 18 56

2. Zwickau 27 43 : 14 56

3. Hertha BSC II 27 44 : 33 39

4. Nordhausen 27 37 : 36 39

5. BFC Dynamo 27 27 : 23 38

6. Jena 27 37 : 35 36

7. Berlinski AK 27 32 : 32 36

8. Neustrelitz 27 39 : 32 35

9. Halberstadt 27 35 : 40 31

10. Auerbach 26 26 : 49 31

11. 1. FC Union II 26 45 : 46 30

12. Babelsberg 03 27 28 : 33 27

13. Budissa Budyšin 27 20 : 35 24

14. Meuselwitz 27 26 : 44 22

15. FC Viktoria 27 21 : 45 17

16. Plauen 27 0 : 0 0

wokrjesna wyša liga

1. Biskopicy II 24 83 : 23 56

2. ST Ćisk 24 68 : 21 52

3. Póst Budyšin 24 60 : 51 49

4. LSV Hory 23 60 : 25 48

5. Großröhrsdorf 24 58 : 37 47

6. Ralbicy/Hórki 24 52 : 30 44

Wuslědki (29.04.15)

srjeda, 29. apryla 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla 3

1. Kinspork 20 63 : 15 49

2. Ottendorf-Okrilla 21 46 : 19 41

3. Großnaundorf 22 39 : 27 38

4. Frankenthal 21 50 : 33 36

5. Großröhrsdorf II 20 33 : 31 34

6. Marijina hwězda 22 38 : 37 34

7. Liegau-Augustusbad 21 44 : 38 26

8. Njebjelčicy 21 47 : 46 25

9. Arnsdorf 21 34 : 31 23

10. Porchow 21 28 : 37 23

11. Němske Pazlicy 20 25 : 40 23

12. Haselbachtal 21 23 : 41 20

13. Großharthau 20 22 : 49 17

14. Hermsdorf 21 22 : 70 14

Wuslědki (28.04.15)

wutora, 28. apryla 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga stafla I

Póst Budyšin II – Wulka Dubr. 1:2 (1:0)

Hodźij – Bart 90 1:2 (0:0)

Załom – Wóspork 5:2 (3:2)

Malešecy – HZ Budestecy 2:2 (2:1)

Njeswačidło – ST Budyšin 2:4 (0:2)

Wjelećin – Kubšicy 1:2 (1:1)

1. Wjelećin 23 71 : 26 58

2. HZ Budestecy 22 51 : 33 46

3. ST Budyšin 22 61 : 24 43

4. Kubšicy 23 52 : 35 41

5. Załom 22 59 : 40 35

6. Wóspork 22 48 : 49 32

7. Radwor 23 48 : 35 30

8. Malešecy 22 61 : 57 30

9. Hodźij 22 30 : 42 23

10. Wulka Dubrawa 22 42 : 47 22

11. Wjernarjecy 22 31 : 41 22

12. Póst Budyšin II  23 23 : 58 21

13. Minakał 22 25 : 47 19

14. Njeswačidło 23 28 : 55 17

15. Bart 90 23 25 : 66 14

Wuslědki (27.04.15)

póndźela, 27. apryla 2015 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga

Babelsberg 03 – Halberstadt 1:5 (0:2)

Meuselwitz – FC Viktoria 1:1 (0:1)

Neustrelitz – Auerbach 2:4 (2:2)

Magdeburg – Budissa Budyšin 2:0 (1:0)

Plauen – 1. FC Union II 1:4 (1:0)

Zwickau – Hertha BSC II 3:2 (2:0)

Nordhausen – BFC Dynamo 0:0 (0:0)

Berlinski AK – Jena 1:2 (0:1)

1. Magdeburg 26 51 : 18 53

2. Zwickau 26 39 : 12 53

3. Nordhausen 26 37 : 35 39

4. Hertha BSC II 26 43 : 33 36

5. Jena 25 37 : 31 36

6. Berlinski AK 26 31 : 29 36

7. BFC Dynamo 26 24 : 22 35

8. Neustrelitz 26 37 : 30 34

9. Halberstadt 26 35 : 40 31

10. Auerbach 25 24 : 48 28

11. 1. FC Union II 25 41 : 45 27

12. Babelsberg 03 26 27 : 31 27

13. Budissa Bautzen 26 18 : 33 23

14. Meuselwitz 26 25 : 40 22

15. FC Viktoria 26 19 : 41 17

16. VFC Plauen* 25 0 : 0 0

* bjez hódnoćenja

krajna liga

Döbeln – BSC Freiberg 0:2 (0:1)

Heidenau – Kamjenc 0:1 (0:0)

Wocl Riesa – FC International 0:1 (0:0)

FC Grimma – FSV Zwickau II 2:4 (0:2)

FC Eilenburg – Markkleeberg 2:2 (2:2)

Póst Drježdźany – Glauchau 4:7 (2:3)

BSG Chemija – Hohenstein-E. 1:0 (0:0)

Zhorjelc – Biskopicy 0:1 (0:1)

krajna klasa

Wuslědki (23.04.15)

štwórtk, 23. apryla 2015 spisane wot:

MSV Budyšin mix II 10 17 :8   16:4

FSG Budyšin mix 10 15 :7   14:6

VV Biskopicy mix 10 14 :10  12:8

SZ Wjazońca mix 10 11 :10  10:10

MB Wojerecy mix 10 8 :14  6:14

SJ Chrósćicy 1981 10 3 :19  2:18

Hobbyjowa liga, mužojo, stafla sewjer

Volleykolesowarjo HY 11 20 :5   18:4

ST Łaz 11 18 :7   18:4

SC Wojerecy III 9 8 :13  6:12

OSSV Kamjenc II 7 5 :10  4:10

SC Wojerecy IV 10 3 :19  2:18

Hobbyjowa liga, mužojo, stafla wuchod

VV 90 Budyšin 12 19 :10  18:6

ST Budissa Budyšink 12 18 :10  16:8

SZ Budyšin sewjer II 12 12 :15  10:14

SZ Budyšin 12 7 :21  4:20


Volleyball, hobbyjowa liga, stafla mixed

Wuslědki (22.04.15)

srjeda, 22. apryla 2015 spisane wot:

Koparska tabulka

wokrjesneje ligi, stafle II

1. Łuty 21 53 : 19 51

2. Rakecy II 19 41 : 25 34

3. Lubuš 19 43 : 31 34

4. Nadrózna Hrabowka 22 40 : 29 33

5. FC Łužica 19 39 : 34 30

6. Ćisk II 21 40 : 43 30

7. Kamjenc II 19 34 : 21 29

8. HZ Łaz 21 38 : 35 26

9. Nowe Město II 21 37 : 45 26

10. Bluń 19 41 : 46 24

11. Hórnikecy 19 36 : 41 22

12. Wětnica/Hola 20 39 : 58 14

13. Ralbicy/Hórki II 20 16 : 37 14

14. Kulow II 20 18 : 51 11

nawěšk

SERBSKE NOWINY podpěruja:

Novi Sad – kulturna stolica Europy

  • Serbski komponist, hudźbnik a spěwar Měrćin Weclich je minjenu sobotu a njedźelu w Budyskim Kamjentnym domje přewšo wuspěšnje koncertował. Přeprosył bě sej za to mnohimi hosći kaž tež młodych talentow, kotřiž z nim zhromadnje na jewišću publikum zaho
  • Měrćin Weclich a Serbski młodźinski oktet - Martin Wetzlich und das Sorbische Jugendoktett
  • Měrćin Weclich a dźěćaca spěwna skupina Šumlabrum - Martin Wetzlich und die sorbischer Kindergesangsgruppe Schumlabrumm
  • Šumlabrum - Schumlabrumm
  • Šumlabrum - Schumlabrumm
  • Měrćin Weclich a młody hudźbnik Chrystof Mikławšk (wotprawa) – Martin Wetzlich und Christoph Mikwauschk (von rechts)
  • Jamila Hórnikec - Jamila Hornig
  • Matteo Hórnik - Matteo Hornig
  • Rejwarki a rejwarjo Serbskeho folklorneho ansambla Wudwor – Tänzerinnen und Tänzer des Sorbischen Folkloreensembles Wudwor
  • Live-hudźba je najlěpša - Live-Musik ist die allerbeste
  • Walentin Bjedrich při pianje - Valentin Bedrich am Piano
  • Kapała pod nawodom Malty Rogackeho (2. wotprawa) je live hudźiła - Malte Rogacki (2. von rechts) und Band spielten live
  • Měrćin Weclich a Měrko Brankačk (wotlěwa) – Martin Wetzlich und Mirko Brankatschk (von links)
  • Poradźenej kocnertaj - Zwei wirklich gelungene Konzerte

nowostki LND