Wuslědki (29.05.24)

Mittwoch, 29. Mai 2024 geschrieben von:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

TSV Połčnica – SG Großnaundorf 0:5 (0:3)

Němske Pazlicy – Großröhrsdorf 6:0 (3:0)

Kulow – ST Horni kraj-Sprjewja 0:3 (0:0)

Biskopičanske KT II – Wachau 3:1 (2:0)

Drohotka Ramnow – ST Radwor 3:2 (1:1)

ST Ćisk – Hlinowski SK  0:3 (0:2)

Sokoł – FV Ottendorf-Okrilla  3:5 (1:3)

1. Biskopičanske KT II 29 111  : 21 70

2. ST Horni kraj-Sprjewja 29 98  : 40 66

3. ST Hnašecy-Dobruša 29 106 : 55 57

4. Natwar Němske Pazlicy 29 86  : 55 55

5. SG Großnaundorf 29 59  : 48 55

6. Sokoł Ralbicy/Hórki 29 65  : 53 49

7. Drohotka Ramnow 29 72  : 48 46

8. SC Großröhrsdorf 29 64  : 54 46

9. Módro-běli Kulow 29 52  : 47 43

10. TSV Połčnica 29 51  : 53 42

11. FV Ottendorf-Okrilla  29 56  : 77 32

12. HZ Łaz/Běły Chołmc 29 40  : 73 32

13. Hlinowski SK  29 43  : 73 23

14. TSV Wachau 29 42  : 83 21

15. ST Radwor 29 38  : 91 16

16. ST Ćisk  29 32  : 144 7

Wokrjesna liga stafla I

Steinigtwolmsdorf – Drjewnica  3:3 (1:1)

SJ Chrósćicy II – ST Mar. hwězda 2:3 (0:0)

ST Wjelećin – HZ Frankenthal 3:3 (1:2)

Bretnig-Hauswalde – ST Porchow 7:3 (3:1)

1. Arnsdorfske KT 25 86  : 34 57

2. Bretnig-Hauswalde 25 90  : 49 55

3. ST Porchow 25 70  : 40 54

4. ST Marijina hwězda 25 69  : 37 47

5. TSV Wjazońca 25 63  : 40 42

6. HZ Huska/Hodźij 25 55  : 53 35

7. SZ Steinigtwolmsdorf 25 66  : 59 34

8. Motor Kumwałd 25 65  : 68 31

9. HZ Frankenthal 25 44  : 68 30

10. TSV Wjernarjecy 24 53  : 65 29

11. ST Wjelećin 25 48  : 64 28

12. SJ Chrósćicy II 25 44  : 60 27

13. HZ Rakecy/Minakał II 24 37  : 99 20

14. SZ Drjewnica  25 23  : 77 10

Wuslědki (28.05.24)

Dienstag, 28. Mai 2024 geschrieben von:

Kopańca, krajna klasa

1. Drježdźanski SC  27 66  : 32 63

2. FV Přezjednota Niska 26 83  : 22 56

3. FSC Wódrjeńca  27 80  : 50 50

4. SZ Drježdźany Strěžin 27 58  : 45 48

5. FSV Nowosolc-Hrodk 27 49  : 32 45

6. ST Wesenitzal 27 45  : 43 43

7. Radebergerske ST 27 48  : 55 41

8. TSV Rotacija Drježdźany 27 51  : 53 38

9. Wojerowski FC 27 47  : 47 34

10. Rakečanske ST 27 45  : 75 33

11. SG Weixdorf 26 46  : 40 32

12. Mód.-běli Zschachwitz 27 60  : 56 30

13. Póst German. Budyšin 27 39  : 68 30

14. BSV Sebnitz 27 38  : 58 29

15. SJ Chrósćicy 27 25  : 55 24

16. VfB Běła Woda  27 42  : 91 17

Wuslědki (23.05.24)

Donnerstag, 23. Mai 2024 geschrieben von:

Wokrjesna liga stafla I

Motor Kumwałd – SJ Chrósćicy II 1:6 (0:3)

1. Arnsdorfske KT 24 81  : 32 54

2. ST Porchow 24 67  : 33 54

3. Bretnig-Hauswalde 24 83  : 46 52

4. ST Marijina hwězda 24 66  : 35 44

5. TSV Wjazońca 24 61  : 35 42

6. SZ Steinigtwolmsdorf 24 63  : 56 33

7. HZ Huska/Hodźij 24 51  : 53 32

8. Motor Kumwałd 24 65  : 64 31

9. TSV Wjernarjecy 24 53  : 65 29

10. HZ Frankenthal 24 41  : 65 29

11. SJ Chrósćicy II 24 42  : 57 27

12. ST Wjelećin 24 45  : 61 27

13. HZ Rakecy/Minakał II 24 37  : 99 20

14. SZ Drjewnica  24 20  : 74 9

Wuslědki (22.05.24)

Mittwoch, 22. Mai 2024 geschrieben von:

Regionalna liga muži

FC Carl Zeiss Jena – FC Eilenburg 2:0 (1:0)

SV Babelsberg – VSG Altglienicke 0:0 (0:0)

Lok Lipsk – FSV Zwickau 2:0 (1:0)

BFC Dynamo – Berlinski AK 3:1 (0:0)

Hertha BSC II – E. Choćebuz 0:2 (0:2)

Kamjeničanski FC – FC Erfurt 2:2 (1:1)

1. FC Energija Choćebuz 34 68  : 37 71

2. Greifswaldski KK 34 67  : 32 68

3. Viktoria Berlin 34 54  : 39 63

4. BFC Dynamo 34 59  : 38 61

5. SV Babelsberg 34 42  : 34 56

6. VSG Altglienicke 34 68  : 49 53

7. FC Carl Zeiss Jena 34 59  : 44 53

8. BSG Chemija Lipsk 34 40  : 40 50

9. Kamjeničanski FC 34 44  : 51 45

10. Lok Lipsk 34 48  : 56 43

11. ZFC Meuselwitz 34 47  : 51 41

12. FSV Zwickau 34 50  : 59 41

13. FC Čerwj.-běli Erfurt 34 53  : 56 39

14. Hertha BSC II 34 48  : 65 38

15. FSV Luckenwalde 34 50  : 61 37

16. FC Eilenburg 34 42  : 60 36

17. F.C. Hansa Rostock II 34 46  : 65 28

18. Berlinski AK 34 24  : 72 19

Wuslědki (16.05.24)

Donnerstag, 16. Mai 2024 geschrieben von:

Swjatki koparska přestawka

Na koparskich tabulkach so po swjatkownym kónc tydźenju wjele njezměni. Hrać budźe so jenož we wyšich ligach. Na wokrjesnej runinje so jenož někotre partije nachwataja, tak na přikład jutře wječor wot 19 hodź. w Kumwałdźe hra mjez Motorom Kumwałd a dru­him mustwom SJ Chrósćicy.

Regionalna liga muži

FC Eilenburg – Kamjeničanski FC 3:2 (2:1)

FC Erfurt – Viktoria Berlin 1:4 (0:1)

Hansa Rostock II – Hertha BSC II 1:3 (1:2)

E. Choćebuz – Luckenwalde 3:3 (0:1)

Chemija Lipsk – BFC Dynamo 1:1 (0:1)

Berlinski AK – Lok Lipsk 0:5 (0:1)

FSV Zwickau – SV Babelsberg 0:1 (0:1)

Altglienicke – Greifswaldski KK 5:2 (2:0)

Meuselwitz – FC Carl Zeiss Jena 2:3 (0:2)

1. FC Energija Choćebuz 33 66  : 37 68

2. Greifswaldski KK 33 63  : 31 65

3. Viktoria Berlin 33 52  : 37 62

4. BFC Dynamo 33 56  : 37 58

5. SV Babelsberg 33 42  : 34 55

6. VSG Altglienicke 33 68  : 49 52

7. FC Carl Zeiss Jena 33 57  : 44 50

8. BSG Chemija Lipsk 33 37  : 39 47

9. Kamjeničanski FC 33 42  : 49 44

10. ZFC Meuselwitz 33 46  : 47 41

11. FSV Zwickau 33 50  : 57 41

12. Lok Lipsk 33 46  : 56 40

13. Čerwjeno-běli Erfurt 33 51  : 54 38

14. Hertha BSC II 33 48  : 63 38

15. FSV 63 Luckenwalde 33 49  : 58 37

16. FC Eilenburg 33 42  : 58 36

17. F.C. Hansa Rostock II 33 44  : 63 27

18. Berlinski AK 33 23  : 69 19

Krajna klasa

D. Strěžin – Rakečanske ST 3:1 (1:1)

Zschachwitz – Wojerowski FC 1:2 (1:2)

Radebergerske ST – Běła Woda  3:1 (2:0)

Drježdźanski SC – BSV Sebnitz 3:0 (3:0)

Rotacija Drježdź. – ST Wesenitzal 1:1 (0:1)

Wuslědki (15.05.24)

Mittwoch, 15. Mai 2024 geschrieben von:

Kopańca,

wokrjesna klasa stafla III

ST Lubuš II – ST Njeswačidło 0:4 (0:2)

Wuj./Łaz/B. Chołmc – Njebjelčicy 0:2 (0:1)

Łuty II – HZ Ralbicy/Pančicy II 0:6 (0:2)

1. Zeleno-běli Sepicy 18 71  :  23 39

2. ST M.-běli Njeswačidło 18 53  :  19 39

3. SJ Njebjelčicy 19 47  :  26 38

4. HZ Běła/Cunnersd./Němske Pazlicy III

 18 72  :  34 37

5. HZ Wulka Dubrawa II/Radwor II 

 18 38  :  39 27

6. HZ Halštrow/Hlinowc II 18 48  :  53 22

7. HZ Ralbicy II/Pančicy II 18 28  :  41 20

8. Wujězd/Łaz/B. Chołmc 19 32  :  51 20

9. Jednota Kamjenc 18 23  :  37 18

10. ST Lubuš II 18 31  :  36 16

11. FSV Łuty II 18 16  :  1004

Wokrjesna liga stafla I

Wjazońca – Bretnig-Hauswalde 4:0 (3:0)

Wjernarjecy – HZ Huska/Hodźij 4:1 (2:1)

Frankenthal – Steinigtwolmsdorf 3:1 (1:0)

Mar. hwězda – Arnsdorfske KT 2:2 (1:2)

ST Porchow – ST Wjelećin 3:1 (1:0)

1. Arnsdorfske KT 24 81  :  32 54

2. ST Porchow 24 67  :  33 54

3. Bretnig-Hauswalde 24 83  :  46 52

4. ST Marijina hwězda 24 66  :  35 44

5. TSV Wjazońca 24 61  :  35 42

6. SZ Steinigtwolmsdorf 24 63  :  56 33

7. HZ Huska/Hodźij 24 51  :  53 32

8. Motor Kumwałd 23 64  :  58 31

9. TSV Wjernarjecy 24 53  :  65 29

10. HZ Frankenthal 24 41  :  65 29

11. ST Wjelećin 24 45  :  61 27

12. SJ Chrósćicy II 23 36  :  56 24

13. Rakecy II/Minakał II 24 37  :  99 20

14. SZ Drjewnica 05 24 20  :  74 9

Wuslědki (08.05.24)

Mittwoch, 08. Mai 2024 geschrieben von:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla I

SJ Chrósćicy II – TSV Wjernarjecy 3:5 (3:1)

SZ Drjewnica – HZ Frankenthal 2:3 (1:2)

SZ Steinigtwolmsdorf – Porchow 1:2 (1:1)

ST Wjelećin – TSV Wjazońca 0:4 (0:3)

1. Arnsdorfske KT 23 79 : 30 53

2. Bretnig-Hauswalde 23 83 : 42 52

3. ST Porchow 23 64 : 32 51

4. ST Marijina hwězda 23 64 : 33 43

5. TSV Wjazońca 23 57 : 35 39

6. SZ Steinigtwolmsdorf 23 62 : 53 33

7. HZ Huska/Hodźij 23 50 : 49 32

8. Motor Kumwałd 23 64 : 58 31

9. ST Wjelećin 23 44 : 58 27

10. TSV Wjernarjecy 23 49 : 64 26

11. HZ Frankenthal 23 38 : 64 26

12. SJ Chrósćicy II 23 36 : 56 24

13. HZ Rakecy/Minakał II 23 33 : 99 17

14. SZ Drjewnica 05 23 20 : 70 9

wokrjesna klasa, stafla III

HZ Wujězd/Łaz/Běły Chołmc –

HZ Wulka Dubrawa II/Radwor II 2:0 (0:0)

HZ Ralbicy II/Pančicy II –

HZ Běła/Cunnersd./N. Pazlicy III 0:5 (0:3)

Jednota Kamjenc – ST Lubuš II 2:1 (1:1)

Zeleno-běli Sepicy – FSV Łuty II 11:0 (3:0)

SJ Njebjelčicy – ST Njeswačidło 0:1 (0:0)

1. Zeleno-běli Sepicy 17 65 : 21 36

2. ST Njeswačidło 17 49 : 19 36

3. SJ Njebjelčicy 18 45 : 26 35

4.  Běła/Cunnersd./Němske Pazlicy III 

 17 70 : 34 34

5. HZ Wulka Dubrawa II/Radwor II

 18 38 : 39 27

6. HZ Halštrow/Hlinowc II 17 46 : 47 22

7. Wujězd/Łaz/B. Chołmc 18 32 : 49 20

8. Jednota Kamjenc 17 23 : 35 18

9. ST Lubuš II 16 31 : 30 16

10. HZ Ralbicy/Pančicy II 16 20 : 41 14

11. FSV Łuty II 17 16 : 94 4

Wuslědki (06.05.24)

Montag, 06. Mai 2024 geschrieben von:

Kopańca, krajna klasa

1. Drježdźanski SC  25 60 : 30 57

2. FV Přezjednota Niska 25 83 : 20 56

3. FSC Wódrjeńca 26 80 : 50 49

4. FSV Nowosólc-Hródk 25 47 : 30 42

5. SZ Drježdźany Strěžin 25 49 : 41 42

6. ST Wesenitzal 25 42 : 42 39

7. Radebergerske ST 25 44 : 54 35

8. TSV Rotacija Drježdźany 25 43 : 52 34

9. Rakečanske ST 25 44 : 67 33

10. Wojerowski FC 25 45 : 46 30

11. Póst German. Budyšin 25 36 : 58 30

12. SG Weixdorf 25 42 : 40 29

13. BSV Sebnitz 25 38 : 48 29

14. Mód.-běli Zschachwitz 25 54 : 54 27

15. SJ Chrósćicy 26 25 : 54 24

16. VfB Běła Woda 25 39 : 85 17

Wuslědki (30.04.24)

Dienstag, 30. April 2024 geschrieben von:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Kulow – Natwar Němske Pazlicy 2:0 (0:0)

Połčnica – Sokoł Ralbicy/Hórki 0:1 (0:0)

ST Horni kraj-Sprjewja – Dobruša 4:4 (1:2)

Ottendorf-Okrilla – Ramnow 2:5 (0:3)

Běły Chołmc – Biskopicy II 2:2 (2:0)

ST Radwor – SG Großnaundorf 0:3 (0:2)

Hlinowski SK 1931 – TSV Wachau 2:1 (0:0)

1. Biskopičanske KT II 26 104 : 18 64

2. ST Horni kraj-Sprjewja 26 93 : 37 60

3. ST Hnašecy-Dobruša 26 93 : 51 48

4. Sokoł Ralbicy/Hórki 26 60 : 45 48

5. SG Großnaundorf 26 50 : 45 48

6. Natwar Němske Pazlicy 26 74 : 54 46

7. SC 1911 Großröhrsdorf 26 62 : 42 45

8. Módro-běli Kulow 26 50 : 40 43

9. Drohotka Ramnow 26 62 : 44 39

10. TSV Połčnica 26 48 : 43 39

11. HZ Łaz/Běły Chołmc 26 32 : 68 28

12. FV Ottendorf-Okrilla 05 26 44 : 67 26

13. Hlinowski SK 1931 26 39 : 64 20

14. TSV Wachau 26 37 : 77 17

15. ST Radwor 26 34 : 86 13

16. ST Ćisk 1993 26 30 : 131 7

Wuslědki (29.04.24)

Montag, 29. April 2024 geschrieben von:

Kopańca, wyša liga mužojo

Sandersdorf – Motor Marienberg 4:0 (0:0)

ST 09 Arnstadt – VFC Plauen 0:2 (0:1)

VfB Auerbach – VfL Halle 964:0 (2:0)

Biskopicy 08 – Magdeburg II 1:3 (1:1)

Freital – FC Jednota Rudolstadt 0:2 (0:1)

Halberstadt – Budissa Budyšin 2:0 (2:0)

FC Grimma – VfB 1921 Kśišow 2:0 (1:0)

Wernigerode – Ludwigsfelde 2:1 (1:0)

1. VFC Plauen 25 54 : 13 62

2. Biskopičanske KT 08 25 58 : 26 58

3. Germania Halberstadt 25 59 : 33 50

4. 1. FC Magdeburg II 25 59 : 35 48

5. VfB Auerbach 24 48 : 30 42

6. SG Union Sandersdorf 25 43 : 33 39

7. VfB 1921 Kśišow 25 48 : 40 39

8. SC Freital 25 35 : 37 33

9. FC Jednota Wernigerode 25 48 : 57 31

10. Ludwigsfeldski KK 25 32 : 39 30

11. Budissa Budyšin 25 32 : 39 27

12. FC Grimma 25 28 : 52 25

13. VfL Halle 96 25 37 : 50 24

14. FC Jednota Rudolstadt 25 30 : 50 22

15. Motor Marienberg 24 24 : 76 18

16. ST 09 Arnstadt 25 27 : 52 15

krajna klasa

Drježdźany 1898 – Niska 0:2 (0:1)

Rakečanske ST – Wojerowski FC 3:1 (2:0)

Zschachwitz – Běła Woda 190910:1 (4:0)

Wódrjeńca 02 – BSV 68 Sebnitz 8:0 (3:0)

Radeberg – ST Wesenitzal 4:3 (2:1)

Rotacija Drježdźany – Weixdorf 1:0 (1:0)

SJ Chrósćicy – Drježdźany Strěžin 0:3 (0:3)

1. FV Přezjednota Niska 24 80 : 17 55

2. Drježdźanski SC 1898 24 57 : 30 54

3. FSC Wódrjeńca 02 24 71 : 48 43

4. SZ Drježdźany Strěžin 24 49 : 39 42

5. 1990 Nowosolc-Hrodk 23 43 : 29 36

6. ST Wesenitzal 23 40 : 39 36

7. Radebergerske ST 24 44 : 52 35

8. TSV Rotacija Drježdźany 24 40 : 49 33

9. Póst Germania Budyšin 23 35 : 54 30

10. Rakečanske ST 23 42 : 64 30

11. SG Weixdorf 24 41 : 38 29

12. Módro-běli Zschachwitz 24 54 : 53 27

13. Wojerowski FC 24 43 : 46 27

14. BSV 68 Sebnitz 24 36 : 48 26

15. SJ Chrósćicy 24 24 : 49 21

16. VfB Běła Woda 1909 24 37 : 81 17

wokrjesna liga, stafla 1

Neuheiten LND