Wuslědki (29.08.23)

Dienstag, 29. August 2023 geschrieben von:

Kopańca, krajna klasa

BSV Sebnitz – Póst Ger. Budyšin 3:1 (1:0)

Rakečanske – Nowosólc-Hródk 1:5 (1:2)

Wojerowski FC – SG Weixdorf 2:0 (1:0)

SJ Chrósćicy – FV Niska 0:3 (0:3)

1. FV Přezjednota Niska 2 13 : 0 6

2. FSV Nowosólc-Hródk 2 7 : 1 6

3. BSV Sebnitz 2 7 : 2 6

4. SZ Drježdźany Strěžin 2 3 : 2 4

5. FSC Wódrjeńca  2 5 : 4 3

6. Póst Germania Budyšin 2 4 : 4 3

7. Wojerowski FC 2 2 : 2 3

8. SG Weixdorf 2 2 : 3 3

9. Rakečanske ST 2 4 : 7 3

10. VfB Běła Woda  2 3 : 9 3

11. Módro-běli Zschachwitz 2 4 : 4 2

12. Drježdźanski SC  2 2 : 2 2

13. Radebergerske ST 2 4 : 7 1

14. TSV Rotacija Drježdźany 2 3 : 5 0

15. ST Wesenitzal 2 3 : 7 0

16. SJ Chrósćicy 2 1 : 8 0

Wokrjesna wyša liga

Němske Pazlicy – Hlinowski SK  2:5 (2:3)

1. ST Hnašecy-Dobruša 2 19 : 1 6

2. ST Horni kraj-Sprjewja 2 7 : 0 6

3. Módro-běli Kulow 2 3 : 0 6

4. SC Großröhrsdorf 2 5 : 2 3

5. Biskopičanske KT II 1 3 : 0 3

6. Hlinowski SK  2 6 : 5 3

7. Sokoł Ralbicy/Hórki 2 4 : 3 3

8. TSV Wachau 2 9 : 10 3

9. TSV Połčnica 2 5 : 6 3

10. Natwar Němske Pazlicy 2 5 : 7 3

11. ST Radwor 2 3 : 11 3

12. Drohotka Ramnow 1 3 : 3 1

13. SG Großnaundorf 2 3 : 9 1

14. HZ Łaz/Běły Chołmc 2 2 : 4 0

15. FV Ottendorf-Okrilla  2 1 : 6 0

16. ST Ćisk  2 1 : 12 0

Wuslědki (28.08.23)

Montag, 28. August 2023 geschrieben von:

Wokrjesna liga stafla I

Arnsdorfske KT – SZ Drjewnica  6:1 (3:1)

Kumwałd – ST Marijina hwězda 5:4 (3:1)

SJ Chrósćicy II – HZ Frankenthal 4:1 (3:1)

1. Arnsdorfske KT 2 8 : 2 6

1. Bretnig-Hauswalde 2 8 : 2 6

3. ST Porchow 2 6 : 2 4

4. ST Wjelećin 2 9 : 7 3

5. ST Marijina hwězda 2 8 : 6 3

6. Motor Kumwałd 1 5 : 4 3

7. SZ Steinigtwolmsdorf 2 7 : 7 3

8. TSV Wjernarjecy 2 5 : 5 3

9. SJ Chrósćicy II 2 4 : 5 3

10. HZ Huska/Hodźij 2 4 : 4 2

11. TSV Wjazońca 2 3 : 6 1

12. HZ Frankenthal 2 2 : 6 0

13. HZ Rakecy II/Minakał II 1 1 : 6 0

14. SZ Drjewnica  2 2 : 10 0

Wokrjesna klasa stafla III

1. Běła/Cunnersdorf/Němske Pazlicy III

 2 15 : 4 6

2. ST Lubuš II 2 9 : 0 6

3. W. Dubrawa II/Radwor II 2 9 : 5 6

4. Zeleno-běli Sepicy 1 6 : 0 3

5. HZ Ralbicy II / Pančicy II 1 3 : 2 3

6. ST M.-běli Njeswačidło 2 4 : 4 3

7. Jednota Kamjenc 2 7 : 8 1

8. Wujězd/Łaz/Běły Chołmc 2 5 : 6 1

9. HZ Halštrow/Hlinowc II 2 0 : 5 0

10. SJ Njebjelčicy 2 4 : 11 0

11. FSV Łuty II 2 0 : 17 0

Wuslědki (24.08.23)

Donnerstag, 24. August 2023 geschrieben von:

Wokrjesna klasa stafla III

1. ST Lubuš II 1 7 : 0 3

2. ST Njeswačidło 1 3 : 0 3

3. HZ Běła/Cunnersdorf/

Němske Pazlicy III 1 5 : 4 3

3. Wulka Dubrawa II/Radwor II 

 1 5 : 4 3

5. HZ Ralbicy/Hórki II/ST Mar. hwězda II

 1 3 : 2 3

6. Zeleno-běli Sepicy 0 0 : 0 0

7. SJ Njebjelčicy 1 4 : 5 0

7. Jednota Kamjenc 1 4 : 5 0

9. Wujězd/Łaz/B. Chołmc II 1 2 : 3 0

10. Halštrow/Hlinowc II 1 0 : 3 0

11. FSV Łuty II 1 0 : 7 0

Wokrjesna liga stafla II

1. ST Wulka Dubrawa 1 7 : 1 3

2. LSV Hory 1 5 : 0 3

3. FSV Łuty 1 4 : 0 3

4. ST Kinspork/Łužnica 1 4 : 1 3

5. HZ Nadrózna Hrabowka 1 3 : 0 3

6. ST Kubšicy 1 2 : 0 3

6. Traktor Malešecy 1 2 : 0 3

8. Módro-běli Minakał 1 0 : 2 0

8. ST Lubuš 1 0 : 2 0

10. ST Bart 1 1 : 4 0

11. Zeleno-běli Bukecy 1 0 : 3 0

12. Wóslink/Skask./Kul. II  1 0 : 4 0

13. Nat. Němske Pazlicy II 1 0 : 5 0

14. Wojerowski FC II 1 1 : 7 0

Wuslědki (22.08.23)

Dienstag, 22. August 2023 geschrieben von:

Wokrjesna liga stafla I

ST Porchow – SJ Chrósćicy II 4:0 (2:0)

ST Mar. hwězda – Wjernarjecy 4:1 (2:1)

Drjewnica – Bretnig-Hauswalde 1:4 (1:2)

1. ST Porchow 1 4 : 0 3

2. SZ Steinigtwolmsdorf 1 6 : 3 3

3. Bretnig-Hauswalde 1 4 : 1 3

3. ST Marijina hwězda 1 4 : 1 3

5. Arnsdorfske KT 1 2 : 1 3

6. Motor Kumwałd 0 0 : 0 0

6. SpG Gaußig/öda 0 0 : 0 0

6. Königswartha II/Milkel II 0 0 : 0 0

6. TSV Wjazońca 0 0 : 0 0

10.  SpG Frankenthal/Germania

Bischofswerda/FV III 1 1 : 2 0

11. ST Wjelećin 1 3 : 6 0

12. SZ Drjewnica  1 1 : 4 0

12. TSV Wjernarjecy 1 1 : 4 0

14. SJ Chrósćicy II 1 0 : 4 0

Wuslědki (14.08.23)

Montag, 14. August 2023 geschrieben von:

Kopańca, krajny pokal

Radebeul – Biskopičanske KT 081:2 (0:0)

Niska – SC Borea Drježdźany 2:1 (1:1)

VfBSchöneck 1912 –

ST Lipsia 93 Eutritzsch 2:0 (0:0)

Radefeldske ST 90 – VFC Plauen 0:6 (0:3)

Schenkenberg – Taucha 99 1:2 (0:0) pp

SV Naunhof 1920 – FSV Limbach-

Oberfrohna 2:1 (1:1) pp

VfB Annaberg 09 – FC Grimma 0:6 (0:3)

SV Naundorf – FC 1910 Lößnitz 0:4 (0:3)

Lommatzscher SV 1923 – BSV 68 Sebnitz 

1:3 (0:0)

CSV 61 Conradsdorf – Drježdźanski

SC 1898 0:1 (0:0)

Adelsberg – Schneeberg 2:1 (1:0)

SC Hartenfels Torgau 04 –

ESV Lokomotiwa Zwickau 1:5 (1:1)

FC Módro-běli Lipsk – SV Liebert-

wolkwitz 2:1 (0:1)

SV Panitzsch/Borsdorf 1920 –

SV Dub Reichenbrand 2:1 (2:1)

VfB Zwenkau 02 – FC Stollberg 3:0 (2:0)

FSV Krostitz – SV Tanne Thalheim

 4:2 (0:0) p.tř.j.

Großenhainske KT FV 1990 –

SC Freital 2:5 (1:1)

Hartmannsdorfer SV Empor 1922 –

SG Motor Wilsdruff0:6 (0:2)

FSV Wódrjeńca 02 – BSC Freiberg 2:0 (0:0)

Heidenauwske ST – ST Wesenitztal 

1:3 (0:2)

Radebergske ST – SV Germania

Mittweida4:2 (1:1)

Rakečanske ST – FV Drježdźany 06

Laubegast 0:6 (0:1)

Post SV Drježdźany – Wojerowski FC 

6:3 (3:1)

LSV Friedersdorf – BSG Wocl Riesa

 2:9 (2:2)

Roßweiner SV – ESV Delitzsch 1:0 (0:0)

TSV Crossen - VfB Fortuna Chemnitz

 0:3 (0:1)

VfB Grünhain-Beierfeld –

Oberlungwitzer SV0:3 (0:2)

Sokoł Ralbicy/Hórki – TuS Weinböhla 

0:1 (0:1)

SG Olympia 1896 Lipsk – Čerwjena

hwězda Lipsk 99 3:5 (1:0)

Meeraner SV – HFC Colditz 1:3 (0:3) pp

Wuslědki (07.08.23)

Montag, 07. August 2023 geschrieben von:

Kopańca, regionalna liga muži

FC Eilenburg – SV Babelsberg 0:1 (0:0)

Zwickau – FSV 63 Luckenwalde 2:0 (0:0)

Hansa Rostock II – Kamjenica6:1 (3:1)

Jena – Greifswaldski KK 1:1 (0:0)

VSG Altglienicke – BFC Dynamo 3:1 (0:1)

Chemija Lipsk – Viktoria Berlin 1:0 (1:0)

ZFC Meuselwitz – Lok Lipsk 3:2 (0:2)

1. SV Babelsberg 2 3 : 1 6

2. Greifswaldski KK 2 4 : 2 4

3. FC Čerwjeno-běli Erfurt 2 3 : 1 4

4. FSV 63 Luckenwalde 2 6 : 2 3

5. F.C. Hansa Rostock II 2 6 : 3 3

6. Hertha BSC II 1 3 : 0 3

7. BFC Dynamo 2 4 : 3 3

7. VSG Altglienicke 2 4 : 3 3

9. Lok Lipsk 2 4 : 4 3

9. ZFC Meuselwitz 2 4 : 4 3

11. Viktoria Berlin 2 2 : 2 3

12. FSV Zwickau 2 2 : 3 3

13. BSG Chemija Lipsk 2 1 : 3 3

14. FC Carl Zeiss Jena 2 1 : 1 2

15. FC Energija Choćebuz 2 2 : 3 1

16. Kamjeničanski FC 2 1 : 6 1

17. FC Eilenburg 2 1 : 4 0

18. Berlinski AK 1 0 : 6 0

Kopańca, wyša liga mužojo

Grimma – Union Sandersdorf 2:3 (1:0)

Budissa Budyšin – Rudolstadt 2:2 (0:0)

VFC Plauen – VfL Halle 96 3:0 (2:0)

Germ. Halberstadt – Biskopicy  3:3 (2:1)

SC Freital – ST 09 Arnstadt 2:0 (2:0)

Wernigerode – VfB Auerbach 1:2 (0:1)

VfB 1921 Kśišow – Magdeburg II1:4 (1:1)

Ludwigsfelde – Marienberg 3:0 (1:0)

1. 1. FC Magdeburg II 2 7 : 2 6

2. Germania Halberstadt 2 5 : 4 4

3. Biskopičanske KT 08 2 4 : 3 4

4. VFC Plauen 2 3 : 1 3

5. FC Jednota Wernigerode 2 4 : 3 3

5. Ludwigsfeldski KK 2 4 : 3 3

7. SC Freital 2 2 : 1 3

8. FC Grimma 2 4 : 4 3

8. SG Union Sandersdorf 2 4 : 4 3

10. VfB Auerbach 2 3 : 3 3

11. VfB 1921 Kśišow 2 2 : 4 3

12. Motor Marienberg 2 1 : 3 3

13. Budissa Budyšin 2 4 : 4 2

14. FC Jednota Rudolstadt 2 2 : 3 1

15. ST 09 Arnstadt 2 2 : 4 1

16. VfL Halle 96 2 1 : 6 0

Wuslědki (31.07.23)

Montag, 31. Juli 2023 geschrieben von:

Kopańca

regionalna liga muži

Hertha BSC II – BSG Chemija Lipsk3:0 (2:0)

Lok Lipsk – VSG Altglienicke 2:1 (0:1)

Erfurt – F.C. Hansa Rostock II 2:0 (0:0)

BFC Dynamo – FSV Zwickau 3:0 (1:0)

Greifswaldski KK – FC Eilenburg 3:1 (3:0)

Kamjeničanski FC – Jena 0:0 (0:0)

Vikt. Berlin – FCE Choćebuz 2:1 (1:0)

Luckenwalde – Berlinski AK 6:0 (3:0)

SV Babelsberg – ZFC Meuselwitz 2:1 (1:0)

1. FSV 63 Luckenwalde 1 6:0 3

2. BFC Dynamo 1 3:0 3

2. Hertha BSC II 1 3:0 3

4. Greifswaldski KK 1 3:1 3

5. FC Čerwjeno-běli Erfurt 1 2:0 3

6. Lok Lipsk 1 2:1 3

6. SV Babelsberg 1 2:1 3

6. Viktoria Berlin 1 2:1 3

9. Kamjeničanski FC 1 0:0 1

9. FC Carl Zeiss Jena 1 0:0 1

11. FC Energija Choćebuz 1 1:2 0

11. VSG Altglienicke 1 1:2 0

11. ZFC Meuselwitz 1 1:2 0

14. FC Eilenburg 1 1:3 0

15. F.C. Hansa Rostock II 1 0:2 0

16. BSG Chemija Lipsk 1 0:3 0

16. FSV Zwickau 1 0:3 0

18. Berlinski AK 1 0:6 0

wyša liga, mužojo

Biskopičanske KT 08 – SC Freital 1:0 (0:0)

Arnstadt – Budissa Budyšin 2:2 (1:1)

Motor Marienberg – VFC Plauen 1:0 (1:0)

Magdeburg II – Ludwigsfelde 3:1 (1:0)

Jednota Rudolstadt – Kśišow 0:1 (0:0)

Sandersdorf – Halberstadt 1:2 (0:0)

VfB Auerbach – FC Grimma 1:2 (0:2)

Halle – FC Jednota Wernigerode 1:3 (0:1)

1. 1. FC Magdeburg II 1 3:1 3

1. FC Jednota Wernigerode 1 3:1 3

3. FC Grimma 1 2:1 3

3. Germania Halberstadt 1 2:1 3

5. Biskopičanske KT 08 1 1:0 3

5. Motor Marienberg 1 1:0 3

5. VfB 1921 Kśišow 1 1:0 3

8. Budissa Budyšin 1 2:2 1

8. ST 09 Arnstadt 1 2:2 1

10. SG Union Sandersdorf 1 1:2 0

10. VfB Auerbach 1 1:2 0

12. FC Jednota Rudolstadt 1 0:1 0

Wuslědki (18.07.23)

Dienstag, 18. Juli 2023 geschrieben von:

Postupnicy a zestupnicy za hrajnu dobu 2023/2024:

postupnik z wokrjesneje wyšeje ligi do krajneje klasy: Póst Germania Budyšin

zestupnik z krajneje klasy do wokrjesneje wyšeje ligi: ST Ćisk

postupnikaj z wokrjesneje ligi do wokrjesneje wyšeje ligi: Hlinowski SC a TSV Połčnica

zestupnikaj z wokrjesneje wyšeje ligi do wokrjesneje ligi:  ST Porchow a ST Kinspork/Łužnica

postupnicy z wokrjesneje klasy do wokrjesneje ligi: SZ Drjewinica, SZ Steinigtwolmsdorf, HZ Nadrózna Hrabowka/ Wětnica/Hola

zestupnicy z wokrjesneje ligi do wokrjesneje klasy:  ST Haselbachtal, SJ Njebjelčicy, Zeleno-běli Sepicy

Wokrjesna wyša liga

1. Póst Germania Budyšin 30 87 : 27 76

2. Biskopičanske KT II 30 85 : 26 69

3. Módro-běli Kulow 30 66 : 31 66

4. Natwar Němske Pazlicy 30 88 : 44 60

5. ST Horni kraj-Sprjewja 30 83 : 45 57

6. ST Hnašecy-Dobruša 30 88 : 62 57

7. Sokoł Ralbicy/Hórki 30 59 : 41 49

8. FV Ottendorf-Okrilla  30 65 : 59 42

9. SG Großnaundorf 30 39 : 42 37

10. TSV Wachau 30 52 : 85 33

11. SC Großröhrsdorf 30 44 : 50 32

12. HZ Łaz/Běły Chołmc 30 42 : 65 29

13. ST Radwor 30 46 : 81 24

14. ST Ćisk 30 36 : 89 24

15. ST Porchow 30 35 : 92 20

16. ST Kinspork/Łužnica 30 30 : 106 11

Wokrjesna liga stafla I

1. TSV Połčnica 26 91 : 37 60

2. ST Kubšicy 26 64 : 30 55

3. Bretnig-Hauswalde 26 70 : 39 51

4. Arnsdorfske KT 26 61 : 40 47

5. Traktor Malešecy 26 55 : 51 42

6. HZ Huska/Hodźij 26 62 : 45 40

7. TSV Wjazońca 26 65 : 56 40

8. ST Bart 26 39 : 68 35

Wuslědki (29.06.23)

Donnerstag, 29. Juni 2023 geschrieben von:

Kopańca, krajna liga

Drježdź. Strěžin – Radebeul 0:2 (0:2)

Pirna-Copitz – Marienberg 5:3 (2:2)

FC Lößnitz – FSV Wódrjeńca  0:6 (0:6)

Rapid Kamjenica – SG Taucha  0:1 (0:1)

Drježdź. Laubeg. – Markranstädt 0:0 (0:0)

1. SSV Markranstädt 30 64 : 16 66

2. Großenhainski FV 30 56 : 21 65

3. SG Taucha  30 69 : 25 64

4. FSV Motor Marienberg 30 67 : 45 58

5. VfB Empor Glauchau 30 65 : 37 54

6. SG Rjemj. Rabenstein 30 59 : 43 49

7. VfB Fortuna Kamjenica 30 64 : 49 49

8. Radebeulski BC  30 54 : 59 46

9. Drježdźany Laubegast 30 61 : 45 45

10. Radefelder SV  30 49 : 60 36

11. FC Lößnitz 30 49 : 54 35

12. VfL Pirna-Copitz  30 36 : 66 29

13. BSC Rapid Kamjenica 30 38 : 67 27

14. FSV Wódrjeńca  30 54 : 88 27

15. FC Módro-běli Lipsk 30 23 : 74 20

16. SZ Drježdźany Strěžin 30 27 : 86 7

Wuslědki (27.06.23)

Dienstag, 27. Juni 2023 geschrieben von:

Kopańca, krajna klasa

SJ Chrósćicy – Běła Woda  4:2 (3:0)

1. SC Borea Drježdźany 28 98 : 26 72

2. FV Přezjednota Niska 28 98 : 25 71

3. TSV Rotacija Drježdźany 28 58 : 31 59

4. FSV Nowosólc-Hródk 28 53 : 38 48

5. Wojerowski FC 28 50 : 43 37

6. Drježdźanski SC  28 46 : 49 37

7. Rakečanske ST 28 51 : 57 35

8. VfB Běła Woda  28 51 : 73 35

9. SJ Chrósćicy 28 41 : 42 33

10. Radebergerske ST 28 49 : 75 33

11. TSV Cossebaude 28 56 : 66 31

12. SV Wesenitzal 28 49 : 65 30

13. BSV Sebnitz 28 39 : 89 28

14. SG Weixdorf 28 39 : 65 26

15. Drohotka Ramnow 28 47 : 81 15

Neuheiten LND