Njedźelu, hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:15 Zjimanje tydźenskeho seriala „To nichtó wjace nječini“
11:45 Premjera Chróšćanskeje lajskeje dźiwadłoweje skupiny
12:00 Nabožne wusyłanje
(dr. Jens Buliš)
po tym Zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo wuhódnoćenju naprašowanskeje akcije Domowiny
13:00 Wosebity koncert na proze do noweho lěta (2. dźěl)
13:30 Nabožne wusyłanje
(Bernd Pittkunings)
po tym Zbožopřeća
Njedźelu, hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja
11:20 Serbja a brunica – Wo wuslědkach dźěła brunicoweje komisije a što smě Łužica z toho wočakować
12:00 Nabožne wusyłanje (Jan Malink)
po tym Zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo hłownej zhromadźiznje župy Delnja Łužica
13:00 Wosebity koncert na proze lěta
13:30 Nabožne wusyłanje
(Manfred Hermaš)
po tym Zbožopřeća
Njedźelu, hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja
11:20 Na wopyće pola serbskeho profesora w Heidelbergu
11:45 Hornjoserbska premjera wječorneho ptačeho kwasa SLA
12:00 Nabožne wusyłanje
(propst Clemens Hrjehor)
po tym Zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, nowosće ze Serbskeho instituta
13:00 Warianty sebskich melodijow
13:30 Nabožne wusyłanje
(Christina Kliemowa)
13:50 Wuměłča a pedagogowka Ingrid Nagelowa swjeći 80ćiny
Njedźelu, hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja
11:20 Što je noweho w serbskim filmowstwje?
11:45 Hłowna a wólbna zhromadźizna župy „Jan Arnošt Smoler“
12:00 Nabožne wusyłanje
(Jan Malink)
po tym Zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo serbskej rěči w swójbje
13:00 Serbski lud spěwa – lipa w ludowym spěwje
13:30 Nabožne wusyłanje
(Manfred Hermaš)
po tym Zbožopřeća
Njedźelu, hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja
11:15 Wobrazk z narańšich Serbow
11:25 Kak ćežko je migrantam z Łaćonskeje Ameriki so w Němskej zasydlić
11:45 Jolka 2019
12:00 Nabožne wusyłanje
(Gerat Wornar)
po tym Zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin
13:00 Rozhłosowa woklapnica 2018
(druhi dźěl)
13:30 Nabožne wusyłanje
(Bernd Pittkunings)
po tym Zbožopřeća
Njedźelu, hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, z přehladom powěsćow tydźenja
11:20 Nowinki ze starownjow
11:45 Na wopyće pola spisowaćelki Angele Stachoweje
12:00 Nabožne wusyłanje
(Christoph Rummel)
po tym Zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo 200. posmjertninach fararja Jana Bjedricha Fryca
13:00 Zhladowanje na lěto 2018
(prěni dźěl)
13:30 Nabožne wusyłanje
(Bernd Pittkunings)
po tym Zbožopřeća
Njedźelu, hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:20 Zjimanje seriala lěta 2018 „Zwonka Serbow – za Serbow“
12:00 Nabožne wusyłanje
(Jan Malink)
po tym Zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo nowych delnjoserbskich CDjach
13:00 Wurězki kolokwija na česć Mata Kosyka (2. dźěl)
13:30 Nabožne wusyłanje
(Dieter Schütt)
po tym Zbožopřeća
Nowe lěto, hornjoserbsce
11:00 Powěsće a hudźba
11:20 Parlički z rozhłosoweho archiwa
12:00 Nabožne wusyłanje
(Hans-Friedrich Fischer)
delnjoserbsce
12:30 Swójbny program, mjez druhim z hudźbnej woklapnicu za lěto 2018 a z nabožnym wusyłanjom (Christiana Piniekowa)
Njedźelu, hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim reportaža wo twarje mosta we Worklecach
11:20 Zjimanje adwentneje akcije „Wšitko spěwa do ranja“
11:45 Adwentne woknješko
12:00 Katolske nabožne wusyłanje (propst Clemens Hrjehor)
po tym: Zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Program za cyłu swójbu, mjez druhim wo Nowsańskej chronice a serbskich hodownych spěwach Kocora do Mětška
po tym: Nabožne wusyłanje (dr. Hartmut Leipner)
po tym: Zbožopřeća
Patoržicu wusyłatej hornjo- a delnjoserbski rozhłós kaž sobotu
Prěni dźeń hód, hornjoserbsce
11:00 Postrowy a hudźba k hodownym swjatym dnjam a rozmołwa ze studijowym hosćom Trudlu Malinkowej
12:00 Ewangelske nabožne wusyłanje (fararka Jadwiga Malinkowa)
delnjoserbsce
12:30 Nabožne wusyłanje (Till Wojto)
po tym Hodowny koncert po přećach słucharjow
Druhi dźeń hód, hornjoserbsce
11:00 Postrowy a hudźba k hodownym swjatym dnjam
12:00 Katolske nabožne wusyłanje (dekan Wito Sćapan)
delnjoserbsce
12:30 Nabožne wusyłanje (farar Schütt)
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:10 „Wšitko spěwa do ranja“ – wot póndźele adwentna akcija Serbskeho rozhłosa
11:20 Adwentna pycha w Delanach
11:30 Kapałka w Ralbicach
11:40 Adwentne woknješko
12:00 Katolske nabožne wusyłanje
(farar Gabriš Nawka)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo Witaj-wučbje
13:00 Warianty serbskich melodijow
13:40 Nabožne wusyłanje
(Bernd Pittkunings)
po tym adwentna stawizna
njedźelu hornjoserbsce
11:00 Łužica tutón tydźeń
11:10 Pawoł Šołta z Wotrowa w Sibirskej tradał
11:20 Pomocny projekt w čěskim Dolnim Podluží
11:45 Adwentne woknješko
12:00 Nabožne wusyłanje
(Jan Malink)
po tym zbožopřeća
delnjoserbsce
12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo serbskim studenće w Jendźelskej
13:00 W Pratyji 2019 čitane
13:40 Nabožne wusyłanje
(Madlena Norbergowa)
po tym zbožopřeća