Rozhłós (28.07.23)

pjatk, 28. julija 2023 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z přehladom aktualnych powěsćow a pokiwami,

11:20 Moja hudźba: Marko Suchy

12:00 Nabožne wusyłanje

(Beno Jakubaš)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškom wo delnjoserbskim Witaj-campje a z kolumnu „Tak ja to widźu“

13:00 Tematiske wusyłanje: Tradicionalne rjemjesło – módroćišć

13:40 Nabožne wusyłanje

(Till Wojto)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (21.07.23)

pjatk, 21. julija 2023 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Dr. Katharina Braune-Kurrekowa – portret po swěće jězdźaceje serbskeje lěkarki

11:45 Słuchomobil we Wachowje

12:00 Nabožne wusyłanje

(Jan Malink)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškom wo kompaktnym kursu delnjoserbšćiny

13:00 Tematiske wusyłanje: Pjeć zmysłow III – čuchać

13:40 Nabožne wusyłanje

(Manfred Hermaš)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (14.07.23)

pjatk, 14. julija 2023 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń z powěsćemi a pokiwami

11:20 Serbska narodna drasta – Wojerowska

12:00 Nabožne wusyłanje

(Florian Mróz)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškom „Serbske šulstwo“ a nowostkami „Kukowskeju kokulow“ z Hornjeje Łužicy

13:00 Tematiske wusyłanje: Impresije z Bosniskeje

13:40 Nabožne wusyłanje

(Katharina Köhlerowa)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (07.07.23)

pjatk, 07. julija 2023 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim live z XIV. Mjezynarod­neho folklorneho festiwala w Chrósćicach

12:00 Nabožne wusyłanje

(Gerat Wornar)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškami wo XIV. Mjezynarodnym folklornym festiwalu Łužica z ćežišćom Hochoza

13:00 Tematiske wusyłanje: Pjeć zmysłow II – słyšeć

13:40 Nabožne wusyłanje

(Madlena Norbergowa)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (30.06.23)

pjatk, 30. junija 2023 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 100 lět Sokoł Ralbicy-Hórki (live)

12:00 Nabožne wusyłanje

(Krystof Rummel)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškomaj „Rěčno-didaktiska dźěłarnička za projekt Zorja“ a „Choćebuski wuchodny jězor a gmejna Nowa Wjes“

13:00 Tematiske wusyłanje: Rěčny centrum WITAJ: Nadawki za rewitalizaciju

13:40 Nabožne wusyłanje

(Franc Juro Deuse)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (23.06.23)

pjatk, 23. junija 2023 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Tematiske wusyłanje: Je šulski koncept „2plus“ mortwy?

12:00 Nabožne wusyłanje

(Pětr Mróz)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškomaj „660 lět Glinsk“ kaž tež „Hižo žana francošćina na šulach?“ we wobłuku kolumny „Tak ja to widźu“

13:00 Tematiske wusyłanje: Swjateho Jana a wěda wo zelach

13:40 Nabožne wusyłanje

(Katharina Köhlerowa)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (16.06.23)

pjatk, 16. junija 2023 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Klóšterski swjedźeń w Pančicach-Kukowje

11:30 Klasiska hudźba: Serbske reje

12:00 Nabožne wusyłanje

(Měrćin Deleńk)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z přinoškom „Narodny zběžk 1953“ a rozprawu wo Serbskim swjedźenju w Choćebuzu

13:00 Tematiske wusyłanje: Wopominanje Mata Kosyka

13:40 Nabožne wusyłanje

(Christiana Piniekowa)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (09.06.23)

pjatk, 09. junija 2023 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Live ze 77. serbskeho ewangelskeho cyrkwinskeho dnja w Slepom

12:00 Nabožne wusyłanje

(Jan Malink)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z rozprawu wo 77. serbskim ewangelskim cyrkwinskim dnju w Slepom

13:00 Tematiske wusyłanje: „40 lět Domizniski muzej Dešno“

13:40 Nabožne wusyłanje

(Cyril Pjech)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (02.06.23)

pjatk, 02. junija 2023 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z festiwala KrachBrass

11:30 Wučerka Leńka Thomasowa a Serbska fachowa šula za socialnu pedagogiku

12:00 Nabožne wusyłanje

(Jan Malink)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim wo Němsko-serbsko-pólskim swjedźenju w Choćebuzu

13:00 Tematiske wusyłanje: „Ursula Zonkowa – stolětna z Barbuka“

13:40 Nabožne wusyłanje

(Cyril Pjech)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (26.05.23)

pjatk, 26. meje 2023 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z přehladom powěsćow tydźenja

11:20 Zańdźene rjemjesła – Skałarstwo w Serbach

12:00 Nabožne wusyłanje

(Gerat Wornar)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim wo kašubskich šulerjach w Delnjej Łužicy a wo błótosekj bajowej nocy w Bórkowach

13:00 K 130. posmjertnym narodninam Miny Witkojc

13:40 Nabožne wusyłanje

(Hartmut Leipner)

po tym zbožopřeća

póndźelu hornjoserbsce

9:00 Putniske kemše z Róžanta

po tym Oratorij Podlěćo

11:00 Live z Pěskečanskeho wjesneho swjedźenja

11:45 Portret Jakuba Brankačka k 95. narodninam

12:00 Swjatkowne nowosće

delnjoserbsce

12:30  Aktualny magacin, mjez druhim z dźěćacym postrowom, wo nalětnjej zahrodźe w Nowej Jsy a wo literarnym wubědźowanju župy Delnja Łužyca

13:00 Kćeńca

13:40 Hudźbne wusyłanje: spěwy za dźěći

Serbska debata

nowostki LND