Rozhłós (13.03.20)

pjatk, 13. měrca 2020 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20  Digitalny pakt – zwoprawdźenje na šulach

11:50 Finalne koło w dwójnej hłójčce

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Beno Jakubaš)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo nowym dźělu „Pod­stupimskich přinoškow“ k sorabistice

13:00 K 90. narodninam basnika a žurnalista Ericha Wojtowa

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Adelheid Dawmowa)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (06.03.20)

pjatk, 06. měrca 2020 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo 29. wikach jutrownych jejkow w Budyšinje

11:20  Na slědach wjelka (reportaža)

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Měrćin Deleńk)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo serbskej jazzowej spěwarce „Die Herrmann“ a wo Serbskim blidźe

13:00 Přinoški serbskeho literarneho wubědźowanja

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Christina Kliemowa)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (28.02.20)

pjatk, 28. februara 2020 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo Zwjazkowym předsydstwje Domowiny

11:20  Něhdy Němc – nětko horliwy Serb: Herbert Stiller

11:45 Wo koncerće Měrćina Weclicha „Klawěr – brewěr“

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Jadwiga Malinkowa)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mj. dr. wo Serbskim blidźe we Wětošowje

13:00 Moderna technika na wsy

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Hartmut Leipner)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (21.02.20)

pjatk, 21. februara 2020 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo modowej přehladce w Kamjentnym domje a wo žonjacych póstnicach w Kulowje

11:30  Póstniske žorty

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Tomasz Dawidowski)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo hłownej zhromadźi­znje Choćebuskeje Domowinskeje skupiny

13:00 Prěni telefon na wsy

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Hartmut Leipner)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (14.02.20)

pjatk, 14. februara 2020 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo kapičkowym wječorku w Njebjelčicach

11:20  Nowe hudźbne nahrawanja

11:45 Ćernje na puću do swobody – dopomnjenki dr. Jana Cyža

12:00 Nabožne wusyłanje

 (superintendent Jan Malink)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z powěsćemi a wo zetkanju jutrownych spěwarkow

13:00 30 lět Zelena liga

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Madlena Norbergowa)

po tym gratulacije

Rozhłós (07.02.20)

pjatk, 07. februara 2020 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo koncerće „“ w Haslowje„

11:20 Twarscy wojacy w NDR

11:50 Premjera „Dołhož fenki běža“ w NSLDź

12:00 Nabožne wusyłanje

(Gabriš Nawka)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo wustajeńcy twórbow Fryca Latka w Choćebuzu

13:00 30 lět Zelena liga

13:40 Nabožne wusyłanje

(Manfred Hermaš)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (31.01.20)

pjatk, 31. januara 2020 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z přehladom powěsćow tydźenja

11:20 Ja a my – samotnosć, swójby, styki

12:00 Nabožne wusyłanje

(Christoph Rummel)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo zapusće w Janšojcach a wo wozrodźenju rěče

13:00 Tujawka (Turteltaube) – ptačk lěta

13:40 Nabožne wusyłanje

(Cyril Pjech)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (24.01.20)

pjatk, 24. januara 2020 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo nowych Slepjanskich spěwarskich

11:20 Hudźbne wusyłanje:

Serbski jazz a serbski blues

11:50 Młoda serbska literatura

12:00 Nabožne wusyłanje

(Hans-Friedrich Fischer)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo Mjezynarodnym zelenym tydźenju

13:00 Słuchohra „Čorny woblek“

13:40 Nabožne wusyłanje

(Christiana Piniekowa)

po tym gratulacije

Rozhłós (17.01.20)

pjatk, 17. januara 2020 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń mjez druhim z powěsćemi tydźenja

11:20 Tematiske wusyłanje „Mór a bratstwo swj. Bosćana před 600 lětami we Łužicy“

12:00 Nabožne wusyłanje

(Jan Malink)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin z powěsćemi tydźenja

13:00 Premjera ptačokwasneho programa Serbskeho ludoweho ansambla

13:40 Nabožne wusyłanje

(Manfred Hermaš)

po tym gratulacije

Rozhłós (10.01.20)

pjatk, 10. januara 2020 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń z powěsćemi tydźenja a z hudźbu

11:20 125lětny jubilej chóra Lilija

11:45 22. jolka-swjedźeń w Nuknicy– kajki bě lětsa program?

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Clemens Hrjehor)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin z powěsćemi tydźenja 

13:00 To bě lěto 2019 (druhi dźěl) – wažne podawki a zarjadowanja w přehledźe

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Cyril Pjech)

po tym gratulacije

nawěšk

nowostki LND