Rozhłós (18.04.19)

štwórtk, 18. apryla 2019 spisane wot:

Ćichi pjatk, hornjoserbsce

11:00 Aktualna štwórćhodźina z powěsćemi a nowosćemi tydźenja

11:15 Tradicionalne hudźbne wusyła­nje ze „Serbskim rekwiemom“

12:00 Nabožne wusyłanje

(superintendent Jan Malink)

po tym  hudźba

delnjoserbsce

12:30  Nabožne wusyłanje

(Till Wojto)

12:40 Pasionske spěwanje z chórom Łužyca w Dešnje

13:00 Wo serbskich narownych kamjenjach

13:30 Hudźba na ćichi pjatk

13:40 Kulturne poručenja

13:45 Pokazka na jutrowny delnjoserbski radijowy program a gratulacije

Jutrownička, hornjoserbsce

11:00 Wo přihotach na jutry a informacije ke křižerskim procesionam a hudźba

11:15 Oratorij „Nalěćo“ Korle Awgusta Kocora a Handrija Zejlerja

12:00 Nabožne wusyłanje

(dr. Jens Buliš)

po tym  zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Nabožne wusyłanje

(Manfred Hermaš)

12:40 Jutrowne spěwanje w Mosće, přinoškaj wo jutrach we Łužicy a Makedonskej

13:00 Tematiske wusyłanje „Zajimawostki wo křćeńcy“

po tym  gratulacije

Jutry póndźelu, hornjoserbsce

11:00 Witanje z hudźbu a aktualne informacije wo jutrownym kóncu tydźenja

Rozhłós (12.04.19)

pjatk, 12. apryla 2019 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo premjerje „Paternoster“

11:20 20 lět Radijo Satkula

11:45 Wobrazk z narańšich Serbow

12:00 Nabožne wusyłanje

  (Měrćin Deleńk)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo olympiadźe serbskeje rěče a wo zwučowanju jutrownych spěwarkow w Kosobuzu

13:00 25 lět spěchowanske towarstwo Serbska rěč w cyrkwi

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Manfred Hermaš)

po tym zbožopřeća 

Rozhłós (05.04.19)

pjatk, 05. apryla 2019 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, z powěsćemi tydźenja

11:20 Rozprawa wo předstajenju oratorija „Israelowa zrudoba a tróšt“ w Chróšćanskej cyrkwi

12:00 Nabožne wusyłanje

  (Jadwiga Malinkowa)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo Serbskim instituće a strukturnej změnje (5)

13:00 Horst Adam, serbski žurnalist a wosomdźesatnik

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Christiana Piniekowa)

po tym zbožopřeća 

Rozhłós (29.03.19)

pjatk, 29. měrca 2019 spisane wot:

Njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Wo hłownej zhromadźiznje Domowiny

11.45 Proby za oratorij „Israelowa zrudoba a tróšt“

12:00 Nabožne wusyłanje

(Daniel Dzikiewicz)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo hłownej zhromadźiznje Domowiny

13:00 Zhromadny koncert SLA a Delnjoserbskeho gymnazija

13:30 Nabožne wusyłanje

(Hartmut Leipner)

po tym Zbožopřeća

Rozhłós (22.03.19)

pjatk, 22. měrca 2019 spisane wot:

Njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Rozprawa wo měrowym swjedźenju we Wostrowcu

11:30 Stote narodniny spisowaćelki Hańže Bjeńšoweje

11.45 Hórnikowa biblioteka w Praze

12:00 Nabožne wusyłanje

(superintendent Jan Malink)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo serbskich koparjach

13:00 Saksofon – tak klinči hudźbny instrument  lěta

13:30 Nabožne wusyłanje

(Adelheid Dawmowa)

po tym Zbožopřeća

Rozhłós (15.03.19)

pjatk, 15. měrca 2019 spisane wot:

Njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo najrjeńšich serbskich jutrownych jejkach

11:20 Live z jutrownych wikow

11:45 Wobrazki z narańšich Serbow

12:00 Nabožne wusyłanje

(Tomasz Dawidowski)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo Serbskim instituće a wo strukturnej změnje

13:00 Towarstwo Kólesko prócuje so wo zachowanje slepjanšćiny

13:30 Nabožne wusyłanje

(Cyril Pjech)

po tym Zbožopřeća

Rozhłós (08.03.19)

pjatk, 08. měrca 2019 spisane wot:

Njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Kak serbšćinu zwonka Łužicy dale dawaja

11:45 Prapremjera NSLDź

„Wopušćeny dom“

12:00 Nabožne wusyłanje

(Christoph Rummel)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo idejowej dźěłarničce wo přichodźe Slepoho

13:00 Portret žony:

Christina Herrmann

13:30 Nabožne wusyłanje

(Cyril Pjech)

po tym Zbožopřeća

Rozhłós (01.03.19)

pjatk, 01. měrca 2019 spisane wot:

Njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z přehladom powěsćow

11:20 Haligali k póstnicam

11:45 Live z Kulowa

12:00 Nabožne wusyłanje

(Gerat Wornar)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo serbskej rěči w swójbje a wo dwurěčnych napisach we Łužicy

13:00 Serbski lud spěwa:

ludowe balady

13:30 Nabožne wusyłanje

(Madlena Norbergowa)

po tym Zbožopřeća

Rozhłós (22.02.19)

pjatk, 22. februara 2019 spisane wot:

Njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Sławna Kleiberec dirigentska swójba serbskeho pochada

11:45 Zymska hudźbna měšeńca

12:00 Nabožne wusyłanje

(Jadwiga Malinkowa)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z prezentaciju delnjoserbskeje warjenskeje knihi za dźěći a z komentarom „Tak widźu ja to k dnjej žonow“

13:00 Koncert po hudźbnych přećach

13:30 Nabožne wusyłanje

(Katharina Köhlerowa)

po tym Zbožopřeća

Rozhłós (15.02.19)

pjatk, 15. februara 2019 spisane wot:

Njedźelu, hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 Hudźbne wusyłanje: Grjekska

11:45 Wobrazk z narańšich Serbow

12:00 Nabožne wusyłanje

(Beno Jakubaš)

po tym Zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo europeadźe 2020, wo serbskich koparjach kaž tež ze serbskimi měnjenjemi wo kóncu wudobywanja brunicy

13:00 Wosebity nowolětny koncert (3. dźěl)

13:30 Nabožne wusyłanje

(Manfred Hermaš)

po tym Zbožopřeća

nawěšk

nowostki LND