Rozhłós (28.06.19)

pjatk, 28. junija 2019 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja

11:15 Słuchohra „Kuzłarske koncepty“

11:50 Wobrazk z narańšich Serbow

12:00 Nabožne wusyłanje

(Christoph Rummel)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo 65lětnym wobstaću Dešankskeje rěčneje šule a wo serbskorěčnym kursu w Choćebuzu

13:00 Serbske slědy w Pólskej

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Cyril Pjech)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (21.06.19)

pjatk, 21. junija 2019 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja

11:15 Hudźbny wuhlad na folklorny festiwal „Łužica 2019“

11:50 Wobrazk z narańšich Serbow

12:00 Nabožne wusyłanje

(Wito Sćapan)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo serbskim swjedźenju w Choćebuzu

13:00 Stawizny serbskich hudźbnych nakładnistwow

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Hartmut Leipner)

po tym zbožopřeća

Rozhłós (14.06.19)

pjatk, 14. junija 2019 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

10:00 Wusyłanje swjedźenskeje Božeje słužby z Budyskeje Michałskeje cyrkwje

11:00 Łužica tutón tydźeń z powěsćemi tydźenja

11:20 Michałska wosada 400 lět

12:00 Wjesny wobraz: Słona Boršć

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo Janšojskej šuli

13:00 „Akcija Mužakow – pospyt załoženja serbskeje gmejny w Pólskej“

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Hartmut Leipner)

po tym gratulacije

Rozhłós (07.06.19)

pjatk, 07. junija 2019 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja

11:20 Portret Pětra Mróza

11:45 Jakub a Matej so wubědźujetaj

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Christoph Rummel)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin

13:00 Błótowska železnica

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Manfred Hermaš)

po tym zbožopřeća

póndźelu hornjoserbsce

9:00 Putniske kemše z Róžanta

11:00 Swjatkowny swjedźeń w Pěskecach, dźeń młynow a beachtura Radija Satkula

12:00 Wo błótowskich bajowych nocach

delnjoserbsce

12:30– Swójbny program z nabožnym    14:00 wusyłanjom (Ingolf Kśenka)  a wo křćiznach a konfirmaciji    w žiwjenju křesćana

Rozhłós (31.05.19)

pjatk, 31. meje 2019 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim wo dobyćerjach wulosowanja w Koćinskim Krabatowym mlokowym swěće

11:20 Wustajeńca w Budyskim Serbskim muzeju „Přechod 3“

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Tomasz Dawidowski)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo koparskej wubrance

13:00 Harald Koncak – Serb z ćěłom a dušu

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Till Vogt-Wojto)

po tym gratulacije

Rozhłós (24.05.19)

pjatk, 24. meje 2019 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń

11:20 „Nět meja nazeleni“ – hudźbne wusyłanje

12:00 Nabožne wusyłanje

 (farar Daniel Dzikiewicz)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mj. dr. z rozprawu z kolokwija wo słowjanskim srjedźowěku a wo Pawole Nedźe a Delnjej Łužicy

13:00 Fryco Wojto, wjelelětny wjesnjanosta w Hochozy

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Madlena Norbergowa)

po tym gratulacije

Rozhłós (17.05.19)

pjatk, 17. meje 2019 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja

11:20 Zjimanje temoweho tydźenja wo komunalnych wólbach

11:45 Wobraz z narańšich kónčin – Delnja Hórka

12:00 Nabožne wusyłanje

 (superintendent Jan Malink)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mj. dr. wo čitanskim wubědźowanju Rěčneho centruma WITAJ

13:00 Drastowy swjedźeń w Lubinje

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Hans-Christoph Schütt)

po tym gratulacije

Rozhłós (10.05.19)

pjatk, 10. meje 2019 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim­ z powěsćemi tydźenja a pokazkami na zarjadowanja

11:20 Mać być a dźěłać chodźić –

žiwjenske modele

12:00 Nabožne wusyłanje

 (Gabriš Nawka)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo klankodźiwadłowej premjerje a wo strukturnej změnje

13:00 Hudźba k dnjej maćerje

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Hans-Christoph Schütt)

po tym gratulacije

Rozhłós (03.05.19)

pjatk, 03. meje 2019 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń z powěsćemi tydźenja a pokazkami na njedźelne zarjadowanja

11:45 Pytanje za zbožom

12:00 Ew. nabožne wusyłanje

 (farar Christoph Rummel)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim z powěsćemi,  wo posedźenju serbskeje rady a wo koncerće na česć Jura Mětška

13:00 Pólski komponist Stanisław Moniuszko 200 lět

13:40 Nabožne wusyłanje

 (Till Wojtow)

po tym gratulacije

Rozhłós (26.04.19)

pjatk, 26. apryla 2019 spisane wot:

njedźelu hornjoserbsce

11:00 Łužica tutón tydźeń, mjez druhim z powěsćemi tydźenja

11:20 40 lět serbska folklorna skupina Sprjewjan

11:45 Wo nowej zběrce młodych awtorow Paternoster 8

12:00 Nabožne wusyłanje

  (Pětr Mróz)

po tym zbožopřeća

delnjoserbsce

12:30 Aktualny magacin, mjez druhim wo dźiwadłowej premjerje NSLDź w Hochozy

13:00 Pasionski koncert chóra Łužyca – nahrawanje w Dešnje

13:30 Nabožne wusyłanje

 (Christina Kliemowa)

po tym zbožopřeća 

nawěšk

SERBSKE NOWINY podpěruja:

Novi Sad – kulturna stolica Europy

nowostki LND