Wyša šula „Dr. Marja Grólmusec“ Slepo

štwórtk, 29. junija 2017 spisane wot:
Max Bohla, Alex Grosa, Marvin Hascha, Luis Heinke, Felix-Urs Juskowiak, Bruno Lohr, Lukas Müller, Fabian Noske, Dennis Paulo, Chris Petrick, Kai Werner, Maximilian Zwanzig, Vivian Aileen Badendick, Lea-Celine Doms, Anna-Lenna Gahner, Kimberly Angie Gallert, Emely Güttler, Antonia Lehmann, Vivien Nitsche, Susanne Noack, Anne Ortmann, Pia Raddatz, Johanna Struck Foto: Joachim Rjela

Serbska wyša šula Ralbicy

štwórtk, 29. junija 2017 spisane wot:
Alena Belkotec, Bernadet Domaškec, Marija Domaškec, Fabienne Zahrodnikec, Melanie Hajnkec, Sarah Krječmarjec, Claudia Šěrakec, Rafaela Šěnec, Dawina Suchec, Mikławš Brězan, Michał Domanja, Syman Knop, Gabriel Kórjeńk, Paul Korjenk, Wincenc Krječmar, Jakub Kurjat, Eric Langa, Jakob Mikel, Julian Hrjehor, Dominik Šołta, Jonas Zynda, Elija Žur Foto: Tomaš Šołta

rjadownja 10a: Laura Bleul, Emely Erbe, Nadine Hiltscher, Veronika Juršec, Marie Kanwischer, Magdalena Johanna Elisabeth Lehmann, Christin Helen Šěrakec, Tabea Zopic­, Kristin Renate Zaunick, Chris Bermich, Percy Bonk, Mike Alessandro Deutsch, Jonathan Moritz Dreier, Rafael Jan Hajdan, Jonas Matke, Eric Meißner, Marvin Paschke,­ ­Philipp Robel, Julian Liam Schickfluß, Florian Stephan, Philipp Wirth Foto: Feliks Haza

rjadownja 10b: Julia Becker, Katharina Illing, Linda Meinz, Sophie Paschke, Friederike Schütze, Chris Heller, Maximilian Kießlich, Paul Meinz, Tom Menzel, Lucas Miethe Foto: Feliks Haza

rjadownja 9b: Mandy Alena Fries, Marie Tscharntke, Richard Jens Lehmann, Richard Pischtschan, Nils Robel Foto: Feliks Haza

Wyša šula „Korla Awgust Kocor“ Kulow

štwórtk, 29. junija 2017 spisane wot:
rjadownja 10a: Antonia Baltz, Laura-Sophie Böhme, Hanna Bresan, Anita Elstner, Silvia Elstner, Michelle Milk, Vicky Rehnus, Clara Antonia Scholz, Emilie Stoppel,­ Josefin Wendt, Clemens Graf, Nicolas Heinrich, Konrad Kokel, Konstantin Linke, Antonio Mark, Niels Markgraf, Paul Mickel, Markus Rang, Max Scholze, Martin Stoppel Foto: Andreas Rümcke

rjadownja 10b: Jessica Buchheim, Lena Günther, Alina Klose, Michelle Kowalick, Leah Kretschmer, Jessy Mietsch, Dorothea Tanneberger, Francy Ullrich, Theo Gasch, Maximilian Haubold, Nils Hölzner, Jamie Kaiser, Tony Leifer, Jonas Neumann, John Schmidt, Eric Stolarski Foto: Andreas Rümcke

rjadownja 9HS: Lina Frenzel, Jolina Klinge, Justine Schiemenz, Benedikt Mickel, Tobias Schmidt, Dominik Sengbusch Foto: Andreas Rümcke

Dźěći přežiwjeja rjane dny z LIPU

štwórtk, 29. junija 2017 spisane wot:
Runja minjenym lětam organizuje Smjerdźečanske swójbne srjedźišćo LIPA zaso dźěćacy prózdninski poskitk. Na nim wobdźěla so tuchwilu dwanaće serbskich dźěći w předšulskej starobje. Wone zhromadnje sportuja, sej hrajkaja a so kupaja, kaž tule w Kulowskej lěsnej kupjeli. Nimo toho zaběraja so ze strowym zežiwjenjom a na přikład pod nawodom kubłarkow swój wobjed same warja. Prěni raz přewjedźe LIPA dalši tajki tydźeń přidatnje kónc prózdnin. Foto: Alfons Handrik

Porjedźenka

štwórtk, 29. junija 2017 spisane wot:
W rozprawje wo abibalu Budyskeho Serbskeho gymnazija 19. junija smy mylnje pisali, zo móžeše předsydka SŠT maturantam, kotřiž su so za studij wučerstwa roz­sudźili, wosebite zrěčenje přepo­dać. To njewotpowěduje wěrnosći, wšako leži tole w zamołwitosći Sakskeje kubłanskeje agentury. Awtor prosy wo wodaće. SN

nawěšk

  • Tež lětsa je Domowina na swjedźenskim zarjadowanju wjacorym čestnohamtsce skutkowacym Serbam Myta Domowiny, Čestne znamješko Domowny a tohorunja čestne čłonstwo třěšneho zwjazka spožčiła.  Mjez wuznamjenjenymi běchu zastupjerjo wjacorych generacijow.

nowostki LND